Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez moog » 23 listopada 2016, 14:03

Przestrojone, ale amatorsko. Nie obejmuje całego zakresu CCIR, na falach długich też Warszawę I odbiera słabiej, niż pozostałe moje odbiorniki. Przy podłączeniu czegokolwiek do gniazd antenowych (zarówno FM jak i AM), odbiór się pogarsza, zamiast polepszać.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez wyolon » 24 listopada 2016, 01:42

.
Ostatnio edytowano 20 grudnia 2017, 22:40 przez wyolon, łącznie edytowano 2 razy
wyolon
 

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Edziu » 25 listopada 2016, 11:12

Ogólnie nie przepadam za tego typu stołowymi radiami bo miały przestarzałą konstrukcję toru FM, nie posiadały ceramicznych Filtrów pośredniej, miały słabe głowice FM dosyć grymaśne, i mało precyzyjnie dostrajało się stacje,( jedynie jeszcze dobrym odbiornikiem był śnieżnik ale tam już głowica FM była strojona napięciowo) ja jak przestrajałem tego typu odbiorniki, ślązak czy taraban, to odłączałem oryginalną głowicę i montowałem nowe głowice na 88- 108 mniej roboty i lepsze efekty, minus taki że radio już nie było w pełni unitrowską konstrukcją wtedy.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez slaweklampy » 25 marca 2017, 14:11

Dzisiaj znalazłem taki wzmacniacz na złomie. Jeszcze go nie sprawdzałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Edziu » 26 marca 2017, 19:09

Świetny sprzęcik:) dobrze że nie został poobijany jak to czesto zdarza się na złomach, no i jest kompletny, te napisy z dołu sa przetarte czy tylko brudne? Ja też znalazłem 2x Tosce AWS303 na złomie z tym że jedna bez aluminiowego frontu więc poszła na częsci, ta druga niestety trochę poobijana ale wystarczyło jedynie przestroić i gra,
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Michal » 27 marca 2017, 23:18

Witam , poniższy film pokazuje założone przez mojego kolegę Muzeum Unitry w Poznaniu. Zgromadził tam swoje najcenniejsze eksponaty. Większość jest w stanie fabrycznym lub perfekcyjnie odnowiona. Coś dla pasjonatów tego sprzętu. ;)


Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Edziu » 28 marca 2017, 20:08

Fajnie że sa ludzie którzy staraja sie taki sprzęt ocalic od zniszczenia i go pokazuja przyszłym pokoleniom
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Jacek19 » 5 maja 2017, 00:21

Ja ostatnio na złomowisku znalazłem polski megafon Unitry Tonsil model TE 24/10 z lat 80.Może miał z ktoś z was takie cudo? :)
moje gg:32255594
Avatar użytkownika
Jacek19
 
Posty: 204
Zdjęcia: 347
Dołączył(a): 25 września 2010, 21:02
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Edziu » 5 maja 2017, 11:39

kurcze super znalezisko ;) , rozbierz go i pokaż co tam siedzi w nim w środku, ja kiedyś znalazłem płytę wzmacniacza AWS1 bez końcówek mocy i potencjometrów, to był taki wzmacniacz do samodzielnego montażu produkowany przez Unitrę Telpod, ale parametry ma bardzo dobre.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Elektroservice » 17 sierpnia 2017, 20:45

Co prawda to nie Unitra ale nie mamy wątku ogólnego o sprzęcie audio więc chyba tutaj pasuje najlepiej ;)
Taki tam skromny zestawik :) KaszeL pewno rozpozna część z tych klocków :mrgreen:

Obrazek
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marcin i 10 gości