Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez amisiek » 17 czerwca 2016, 14:47

Posiadacze Atari korzystający z ACTION albo cartridge'y z lepszym BASIC mieli przy okazji poprawione komunikaty - zamiast ERROR 129 było ERROR 129 - IOCB JUŻ OTWARTY.
A umiejętności programowania w małych urządzeniach bardzo się później przydają. Człowiek się uczy programowania przy mocno ograniczonych zasobach.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Beton » 17 czerwca 2016, 17:06

Aż czasem mi się samemu nie chce wierzyć, że takie rzeczy ciągle ludzie po prostu oddają na złom. Najnowszy "nabytek" to oczywiście WS-503. Leżał na stercie złomu przyrzucony mikrofalą (stąd otarcie na panelu). Sprawdziłem przezornie bezpieczniki po przyniesieniu i oczywiście były owinięte drutem. Po wymianie zagrał bez defektów, wymagał wymiany kondensatorów bo dźwięk był już mocno zmulony, miał też spaloną żarówkę sygnalizacyjną przy włączniku. Wszystkie już wymieniłem i gra pięknie :) . Wszystko, co jest na tym zdjęciu ludzie wyrzucili, część jest ze śmietnika, część ze złomu... Kolumienki ZG-15C mocno już nie pasują do WS-a, ale jako jedyne mieszczą się w moim małym pokoju.

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez galad » 17 czerwca 2016, 21:24

Jedyny działający sprzęt jaki znalazłem to Mk 232p. Jakoś nie mam szczęścia. Co do zestawu fajnie soę prezentuje, dodać tylko szufladę i zestaw nie do pobicia.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez daylight » 17 czerwca 2016, 21:26

No otóż to. Półka lekko w górę i ładuj tam na dół jakiś pasujący wzorniczo magnetofon. :)
Krajowy!

Plastiki szuflady podpasują pod dyskofon. Żeby była taka sama jak ta... wiesz... tylko srebrna...
daylight
 

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez MRP200 » 17 czerwca 2016, 22:54

Magnetofon szufladowy Diora. Mam nawet taki. Wersja eksportowa na Francję. Nawet był sprawny, ale teraz wymagałby gruntownego przeglądu, a w szczególności mechanika. Paski to na 100% do wymiany.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez Beton » 18 czerwca 2016, 00:23

MRP200 napisał(a):Magnetofon szufladowy Diora. Mam nawet taki. Wersja eksportowa na Francję. Nawet był sprawny, ale teraz wymagałby gruntownego przeglądu, a w szczególności mechanika. Paski to na 100% do wymiany.


Jeden z najlepszych magnetofonów diory, ta góra do 18-19kHZ była bardzo dobrym wynikiem :). Tylko zbyt długie kable od głowicy nie wpływały pozytywnie na dźwięk, ale i tak nie ma się w nim do czego przyczepić. Brzmi naprawdę dobrze.

Co do zestawu, więcej nie będę dodawał na razie, a półka jest nie do ruszenia ;).
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez galad » 18 czerwca 2016, 07:21

Dobrze brzmiący jest też MDS 506 jako jedyny z polskich magnetofonó ma HX PRO a to jest fajny bajer.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez daylight » 18 czerwca 2016, 10:26

Tylko że... zupełnie nie pasu... zaraz... jak to zgrabnie w instrukcjach pisali? Skoordynowany wzorniczo, o.

...jest zupełnie nieskoordynowany wzorniczo.

Beton napisał(a):...a półka jest nie do ruszenia ;).

Ło mateczko, ten wysoki połysk też jest nieruszalnym wyposażeniem mieszkania? :lol:
daylight
 

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez galad » 18 czerwca 2016, 20:02

To że wzorniczo nie pasuje to wiem doskonale, chciałem tylko napisać że ta seria magnetofonów też brzmiała bardzo dobrze, nagrałem tez filmik jaka jakość dźwięku oferuje MDS 506, dźwięk zgrywany prosto z line out magnetofonu. https://www.youtube.com/watch?v=a2pIynF1MJM

Udało mi się kupić FS 504 w normalnych pieniądzach. :D
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Postprzez slaweklampy » 15 lipca 2016, 11:59

Witam

Ostatnio znalazłem na złomie radio Safari 5, jest sprawne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości