Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Dyskusja na tematy dowolne

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 7 maja 2009, 23:32

DocBrown napisał(a):Hm sam nie wiem co o tym myśleć, bo spotkałem sie już z przypadkiem zjarania się końców mocy w AT przy użyciu kolumn 8ohm, a co do magneta z Soft Touch, to ten mechanizm lubi siadać, a parametry magnetofony ZRK istotnie miały dużo lepsze od Diorowskich MDSów :)
A wskaźnik ledowy ciut zalatuje mikrowieżami z chin :mrgreen:


Co do zjarania się przy 8 omach, to pamiętajmy, że kiedyś sporo osób majstrowało własne kolumny, a w nich były mniej lub bardziej udane zwrotnice (lub nie było ich wcale!!!) Więc czasem to było przyczyną awarii

Ile to się cieszyn ponaprawiał popalonych sykaczy z kolumn, miałem własną nawijarkę, szło mi to superowo, a i klient oszczędzał na zakupie nowego sykacza

Ze wskaźników wysterowania zawsze lubiłem najbardziej analogowe wskazówki, w nich widać jakieś życie, energię (a może budzi się we mnie sympatia do takich samych wskaźników w sprzęcie studyjnym?), zas LED-y, to już wskazania dyskretne, beznamiętne jakieś takieś
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez mirror » 2 czerwca 2009, 21:23

Foty wyszukałam w necie, gdyż radia leżą na szafie. Mam
Amator 3 + kolumny
Obrazek
Diora Giewont
Obrazek
ZRK m 532 sd Już moja fotka, bo słucham na nim muzy. Mam go podłączonego do głośników komputerowych.
Obrazek
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 4 czerwca 2009, 12:40

A do amatora masz jego oryginalne kolumny? Wogule amatora3 cięzko spotkać przynajmniej w moim przypadku, wiem że robili dwie wersje trójki, jedne z końcówką na tranzystorach 2N3055 a drugą częściej spotykaną na GMLach,

A mam prośbę czy miałabyś możliwość otworzenia magnetofonu M532, jestem ciekaw jego wnętrza, bo nigdzie w necie nie mogę znaleźć a tego sprzetu na żywo nigdy nie widziałem
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 5 czerwca 2009, 18:07

A zaglądałeś tutaj :arrow: http://unitra.eu.org/node/1540 :?:

Stronka coś zamula na starcie i w trakcie działania :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 5 czerwca 2009, 18:07

Super strona, co prawda znam ja , ale od pewnego czasy była kompletnie niedostepna, ale widzę że zmienili lekko jej wygląd, fajne rzeczy tam są, a zwłaszcza zaginione konstrukcje, niestety ze smutkiem muszę powiedzieć że złote lata polskiej elektroniki to lata 70 a potem wszystko stanęło, w latach 80 polskie sprzęty były poprostu przestarzałe, bo były w zasadzie oparte o to co zostało opracowane w latach 70, a za żelazną kurtyną, chocby odtwarzacze CD to norma. ale za ten fakt nie należy winić Polaków, tylko wielkiego brata zza wschodniej granicy, który nas poprostu ograniczał, gdy zobaczyłem te zaginone konstrukcje, jak na swoje czasy były nowoczesne, ale jak wiadomo skończyło się na pojedyńczych egzemplarzach, lub krótkich seriach, które w zasadzie nie pojawiły się w sklepach.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez mirror » 5 czerwca 2009, 18:07

Mam oryginalne kolumny. :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 7 czerwca 2009, 19:13

Ja mam jeszcze sporo sprzetu krajowego do pokazania ze swoich zasobów, bo trochę tego mam, ale dopiero po 15, bo teraz nie mam czasu, a i niebawem skończę renowację Zodiaka, który kiedyś znalazłem na śmietniku, i jakiś poszukiwacz złomu beszczelnie pozbawił go drewnianej obudowy i wyłamał radiatory z końcówkami mocy, oraz transformator, ale jego stan nie był najgorszy i da się go naprawić, końcówka jest teraz zupełnie inna, wszystko juz jest tylko mam do zrobienia jeszcze drewnianą obudowę górną, no i dam jeszcze parę bajerów, tj. wskaźnik wysterowania i być może skalę cyfrową.

A mam również amatora cały zestaw, który pare lat temu otrzymałem od miłej starszej pani, stan zewnetrzny prawie ideał, gdyz ta pani właściwie miała nastawiony Program 1 na długich, i właściwie starty jest tylko piktogram przy wyłączniku sieciowym, lecz po późniejszych oględzinach okazało się że jeden kanał gra ciszej, agregat głowicy UKF zapieczony, i linka skali przerwana, UKF nieprzestrojony. Wszystko naprawiłem, bez żadnych dodatkowych kosztów, bardzo dobrze gra, powymieniałem w nim wszystkie elektrolity. Mój amator to pierwsza wersja, rocznik77. bas ma ogromny ale niestety ma jedynie 4W na kanał, właśnie w kolejnych wersjach zwiększona do 10-12W.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 7 czerwca 2009, 19:26

Edziu napisał(a):...

A mam również amatora cały zestaw, który pare lat temu otrzymałem od miłej starszej pani, stan zewnetrzny prawie ideał, gdyz ta pani właściwie miała nastawiony Program 1 na długich, i właściwie starty jest tylko piktogram przy wyłączniku sieciowym, lecz po późniejszych oględzinach okazało się że jeden kanał gra ciszej, agregat głowicy UKF zapieczony, i linka skali przerwana, UKF nieprzestrojony. Wszystko naprawiłem, bez żadnych dodatkowych kosztów, bardzo dobrze gra, powymieniałem w nim wszystkie elektrolity. Mój amator to pierwsza wersja, rocznik77. bas ma ogromny ale niestety ma jedynie 4W na kanał, właśnie w kolejnych wersjach zwiększona do 10-12W.


To jest piękna sprawa, tak odnowić Amatora
Daj mu może Edziu mocniejszą końcówkę mocy m.cz., to będzie można poganiac nią jakieś lepsze kolumny, nie?

Jak to skończysz, pokaż nam efekt końcowy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 7 czerwca 2009, 19:32

Wszystko skończone, jak się po 15 wezmę za swoją kolekcje unitry, będzie sporo zdjęć. co prwada wiecej mocy amatorowi sie z pewnością by przydało, ale jednocześnie nie chcę w nim nic zmieniać, zostawić wszystko oryginalne, bardzo nim ciasno trafo też by się większy nie zmieścił, ale zawsze można wyprowadzić na zewnątrz sygnał do innego wzmacniacza. Amator na razie zawinięty w folię i głęboko schowany w pawlaczu
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 7 czerwca 2009, 19:42

Masz rację, chyba lepiej go odnawiać do pierwotnej postaci. Jeśli ma wyjście audio, to zawsze możesz go podpiąć do zewn. wzmaka dużej mocy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości