DIY [czyli zrób to sam]

Dyskusja na tematy dowolne

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez elek » 26 sierpnia 2017, 21:10

Whites86 napisał(a):zrobił byś mi taki nożyk tyle że składany ? ;)

nie za darmo oczywiście ;)

W tej chwili to się za takie coś nie będę brał niestety, brakuje mi jeszcze narzędzi i umiejętności.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez IndustrialStalker » 27 sierpnia 2017, 18:35

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie licząc jednego miejsca z pakułami i śrubunków z uszczelkami wszystkie gwinty klejone. Po montażu, za parę dni, napiszę czy któreś z połączeń zawiodło.
https://www.facebook.com/object77b
Avatar użytkownika
IndustrialStalker
 
Posty: 235
Zdjęcia: 76
Dołączył(a): 10 marca 2011, 14:17

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez slaweklampy » 18 listopada 2017, 09:38

Z jakiego drewna wystrugany ten rewolwer?

Potrzeba matką wynalazku. Postanowiłem wykorzystać zalegające lampy z diodami LED, narodził się więc taki oto wynalazek.

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Elektroservice » 18 listopada 2017, 11:33

Osobiście nigdy nie testowałem klejenia gwintów zamiast uszczelniania ich pakułami lub teflonem, jednakże wiem o tym, że taki sposób istnieje. Ciekaw jestem jak będzie po pierwsze ze szczelnością tych połączeń a po drugie jak będzie z ewentualnym rozkręceniem tego - może się okazać, że bez palnika ani rusz (wykluczone w przypadku plastików). Przez 3 lata pracy jako instalator zawsze stosowałem pakuły i dobrą pastę, w miejscach gdzie szczególnie ważna była estetyka szedł sznurek teflonowy (taśma jest kiepskim uszczelniaczem) i nigdy nic nie ciekło oczywiście pod warunkiem właściwego nawinięcia pakuł i "pośrutowania" gwintu np brzeszczotem :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez MRP200 » 18 listopada 2017, 23:19

Przy połączeniach skręcanych hydraulicznych pakuły są uniwersalnym środkiem uszczelniającym. W wielu przypadkach nie potrzeba nawet specjalistycznej pasty, wystarczy pokost a ostatecznie nawet ... smalec. Ważne, żeby pakuły miały poślizg przy wkręcaniu złącza.
Jakiś czas temu na ulicy gdzie mieszkam mieliśmy dość poważną awarię wodociągową. Puściła rura DN 500 żeliwna na kielichu (monterzy nazywają to zakuciem). Czym uszczelniali zakucie :?: Niczym innym jak sznurem konopnym, dobrze ubitym za pomocą specjalnie ukształtowanego przecinaka (młotek i przecinak to chyba nieśmiertelne narzędzia). Dopiero potem założyli obejmę naprawczą, która wspomniane złącze doszczelnia pierścieniem gumowym.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez kubaxxx » 19 listopada 2017, 00:11

Co do sposobu uszczelnień połączeń gwintowanych to zgadzam się z @Elektroservice,metoda na konopie z pastą-najlepsza.Pokost ze smarem dawniej stosowana,znam jeszcze pakuły z farbą.Taśma teflonowa najgorsza.
Co do fotki układu z wodomierzem to w tej wersji może pracować tylko jako licznik do rozliczeń własnych.Układ pod licznika czy tym bardziej wodomierza głównego musi być wyposażony w filtr siatkowy,zawór antyskażeniowy,konsole mocującą i łączniki wodomierza pozwalające założyć plombę,inaczej nie odbiorą ;)
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Elektroservice » 19 listopada 2017, 11:01

Jak teflon to tylko w sznurku. Wtedy jest OK. Taśma jest do kitu. A co do tej konsoli itp to często widuje wodomierze bez tych wszystkich elementów zablombowane tak samo jak blombuje się gazomierze (plastikowe blomby na śrubunkach). Spotykam też czasem śrubunki z otworem do przełożenia drutu od blomby i kiedyś tak też się blombowało wodomierze :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Whites86 » 19 listopada 2017, 18:35

Elektroservice napisał(a):Jak teflon to tylko w sznurku. Wtedy jest OK. Taśma jest do kitu. A co do tej konsoli itp to często widuje wodomierze bez tych wszystkich elementów zablombowane tak samo jak blombuje się gazomierze (plastikowe blomby na śrubunkach). Spotykam też czasem śrubunki z otworem do przełożenia drutu od blomby i kiedyś tak też się blombowało wodomierze :)

co to jest blomba ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Elektroservice » 19 listopada 2017, 20:57

No jak to co to jest blomba :) Blomba służy do blombowania np liczników kWh, gazomierzy, wodomierzy, ciepłomierzy itp. Pracujesz w energetyce więc blomby nie powinny być Ci obce :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez galad » 19 listopada 2017, 21:11

Hmm mnie nauczyli, że liczniki, zęby, pomieszczenia się plombuje.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron