DIY [czyli zrób to sam]

Dyskusja na tematy dowolne

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Edziu » 13 grudnia 2009, 22:31

świetna zamiana :D , jeszcze powiedz ze trawiata jest sprawna ;) i łapie stereo i nowe UKFy :)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Edziu » 13 grudnia 2009, 23:27

Wzmacniacz który budowałem w 2007 r W założeniu to stylizowany element do wieży serii 4xx czyli odpowiednik wzmacniacza WS 442, zrobilem go gdyż mam tuner AS946, potem planowałem skompletować resztę wieży ale w rezultacie tak wyszło że wpadł mi w ręce korektor radmora i magnetofon MDS456. Końcówka mocy z Toski AWS303, preamp wzorowany z wzmacniacza WS 504, z tym że ja zastosowałem jako klucze elektroniczne uklady CD 4052 i 4053, wskaźnik wysterowania projektowany se schematu WS 354, wszystko jest sterowane elektronicznie podobnie jak w WS 504, logika sterująca oparta o przerzutniki CD 4013 i tranzystory. Wzmacniacz w pierwotnej wersji miał moc 2x20W ograniczona mocą trafa, w międzyczasie wpadł mi trafo TS120/13, po skorygowaniu prądu spoczynkowego i podniesieniu napięcia do +/- 37V moc na kanał wzrosła do 38W, te zdjęcia są z 2007r, i trochę zmian we wzmacniaczu nastało oprócz trafa, dodatkowy preamp, bo konieczne było zwiększenie czułości wzmacniacza, gałka regulacji głośności od jakiejś Foniki. i pare rysek.Obudowa to składak różnych obudów znajdowanych na złomowiskach. Z solder maską różnie wyszło, bo probowałem z zielonym kolorem, na białą płytkę nie za bardzo się przyjęła :|

6068
6069
6071
6071
6067
6066
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez KaszeL » 14 grudnia 2009, 00:45

Moje wyrazy uznania za tą konstrukcję. Ja chyba byłbym na to zbyt leniwy :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez slaweklampy » 14 grudnia 2009, 08:01

Jak długo trwała budowa tego wzmacniacza?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Edziu » 14 grudnia 2009, 16:16

przez KaszeL » 14 grudnia 2009, 00:45

Moje wyrazy uznania za tą konstrukcję. Ja chyba byłbym na to zbyt leniwy

Dzięki ;) Teraz bym się już chyba nie pokwapił na takie konstrukcje, choć po głowie chodzi mi kolejna dość rozbudowana, mikser audio 6cio kanalowy, ale ta konstrukcja powstanie może najszybciej za 2 lata, choc projekt żeby był dobry, musi jak wino swoje odstać ;)

jeżeli chodzi o wzmacniacz jego pomysł powstał w grudniu 2005, a do lata 2007 dojrzewał, oraz wprowadziłem w niego szerego modyfikacji, bo w pierwotnej wersji wzmacniacz miał bardziej przypominać WS 304, elektronika raczej miała być taka jak w WS432. Konkretne prace nad wzmacniaczem trwały od maja do końca lipca 2007.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez slaweklampy » 15 grudnia 2009, 20:39

A teraz pokaże mój tuner radiowy ze śmieci. Zrobiłem z radia Blaupunkt, który dostałem od sąsiada. Zasilacz jest od radia Sudety R-208.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Edziu » 17 grudnia 2009, 14:02

Praktyczne wykorzystanie radia samochodowego, i masz tuner cyfrowy ;) Mógłbyś jeszcze pokombinować z wejściem AUX, wykorzystując miejsce po magnetofonie, a przełączać przełącznikiem, coś w tym stylu gdy się wkładało kasetę następowało przełącznie tym przełącznikiem zamontowanym na mechanice, a potem odszukać ścieżki pod które mógłbyś się wpiąć. ;) A wzmacniacz głośnikowy tez wykorzystujesz czy to sam tuner?
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez slaweklampy » 17 grudnia 2009, 14:10

To jest tuner analogowy sterowany cyfrowo, tuner cyfrowy odbiera sygnały cyfrowe. Wzmacniacz mocy w tym tunerze jest odłączony. Zastanawiam się nad połączeniem tego tunera i odtwarzacza CD z komputera, ale czy to ma sens?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Edziu » 17 grudnia 2009, 14:18

To jest tuner analogowy sterowany cyfrowo, tuner cyfrowy odbiera sygnały cyfrowe

Tak tak wiem, tulko tak potocznie się tuner cyfrowy

Widze tam niemieckie napisy, ale regulację basu chyba ma też, Co do balupunktów, one dość dobrze grały, opłaciło by się jako wzmacniacz jak najbardziej(: tym bardziej jak jest regulacja basu i sopranu. a ten otwór do kasety czymś możesz zapełnić np. przełącznik radio >aux, wejście aux, albo jakiś bajerek typu wskaźnik wysterowania
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez slaweklampy » 17 grudnia 2009, 18:35

Nie używam wzmacniacza w tym urządzeniu, bo mam podłączone to do radia Amator 2b stereo, a poza tym ten tuner można podłączyć do wzmacniacza stereofonicznego dużej mocy.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości