Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez KaszeL » 4 września 2014, 21:18

Lampka napisał(a):Kompakta w skrajnie niskiej cenie :D


Kompakt za 40zł to jest taki w skrajnie niskiej cenie? :)

Kwazor napisał(a):Kaszelku - Widzę że jesteś człowiekiem bardzo uszczypliwym i patrzącym tylko przez pryzmat $$ ale ok :


Ja uszczypliwym? Dlaczego? Przecież to Ty piszesz, że można w ten sposób zaoszczędzić. Ja się z tym nie zgadzam.

Po prostu nie uważam aby poświęcanie swojego wolnego czasu na naprawę czegokolwiek można było nazwać oszczędnością. Zrobiłeś bardzo ładne wyliczenie zakładające, że od razu trafisz na złomie to co potrzeba. Wszyscy chyba wiemy, że w praktyce wygląda to nieco inaczej. Często jeździsz i wracasz z pustymi rękami, bo akurat nic nie ma - albo nie ma tego co akurat potrzebujesz. To niestety też należało by uwzględnić. Ja nie mam znajomości na złomowiskach, więc mogę liczyć tylko i wyłącznie na szczęście. Często znalezienie głupiej rurki stalowej o odpowiedniej średnicy graniczy z cudem.

Być może jestem leniwy, ale w życiu nie chciało by mi się jechać na złom tracąc godzinę, żeby "zaoszczędzić" 21 zł. Trzy kliki w TME czy innym Farnelu i na drugi dzień mam to co trzeba w skrzynce na listy. Szczególnie Farnell tutaj rządzi. Zakupy opłacone kartą o 18-tej danego dnia roboczego, są dostarczane następnego dnia roboczego - bezpośrednio z UK(!). Żaden polski sklep nie był mnie w stanie zaskoczyć tak szybką realizacją zamówienia, a goście z Farnella robią to za każdym razem. Szok po prostu.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8663
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez robert03 » 7 września 2014, 18:20

Moja była podstawówka sukcesywnie wymienia oprawy. Poczciwe Famory trafiają na śmietnik :(
Zastępują je Vegi, Luminy i tym podobne oprawy.

Obrazek

Kilkadziesiąt kloszy po 25 latach pracy wylądowało w stercie gruzu. Większość połamali malarze lub "fachowcy" elektromonterzy z imadałami zamiast dłoni. Odzyskałem 4 :-) całe. Pozostałe służą dalej w szkole jako podstawki pod doniczki z kwiatami.
Wiele opraw jeszcze cały czas jest czynna ale w całej szkole na sufitach pozostało ich jakieś 20 %.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Whites86 » 7 września 2014, 18:22

to są bardzo dobre oprawy, sam mam takie w domu
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Watt » 7 września 2014, 18:23

Trzeba się było pytać o całą oprawę ;)
Watt
 

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez robert03 » 7 września 2014, 18:31

U mnie w pracy są takie do odzyskania. 3 sztuki bez kloszy i jedna z kloszem.
To prawda że są to dobre i trwałe oprawy. Bardzo mi sie podobają. Fakt że nie zapytałem w szkole o resztę :(.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Lampka » 7 września 2014, 19:21

robert03 napisał(a):U mnie w pracy są takie do odzyskania. 3 sztuki bez kloszy i jedna z kloszem.
To prawda że są to dobre i trwałe oprawy. Bardzo mi sie podobają. Fakt że nie zapytałem w szkole o resztę :(.


Może jeszcze coś mają ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez robert03 » 8 września 2014, 10:13

Niestety nie mają. Zostały tylko klosze. Resztę "zabrali" elektrycy w czasie demontażu opraw. Elektryków nie udało się ustalić :(.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Kwazor » 8 września 2014, 14:00

Kaszelku widzisz tak to jest że dobrze że nie jestem leniwy.. Wracając z rejestracji do lekarza zahaczyłem o złom by dowiedzieć się dla kumpla po ile skup akumulatorów.. i widzę leży laptop otwieram i ma matryce 15.4 którą poszukiwałem do swojego --koszta nowej 200 używki ~70 a tu cóż 10zł do tego w 9/10 stan.
A że akurat jestem na zwolnieniu lek. to moja "leniwość" pozwoliła mi zaoszczędzić całkiem sensowne pieniądze.
P.s. I nie zarabiam najniższej krajowej.
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez KaszeL » 8 września 2014, 19:21

Kwazor napisał(a):Kaszelku widzisz tak to jest że dobrze że nie jestem leniwy.. zahaczyłem o złom ... i widzę leży laptop otwieram i ma matryce 15.4 którą poszukiwałem do swojego (...)


Nie dość, że trafiłeś w ogóle matryce - w stanie 9/10 - to jeszcze zgadzało się napięcie zasilania, rodzaj wtyczki, ilość pinów, rozkład otworów montażowych i pierdyliard innych szczegółów które mogły nie pasować.... Szok. Niesamowity szczęściarz z tego Kwazorka. Cały rozwalony laptop na złomie, tylko matryca igła :D Zagraj w totka.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8663
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Kwazor » 9 września 2014, 07:32

Wiesz że to jest myśl ? Dawno nie grałem. A nóż widelec..
A co do matryc to to wszystkie 15.4 CCLF są uniwersalne tj 30 pin i zgodnie elektrycznie. Jedynie Dell to robi pod górę ( jak nie zgadza się wsad to albo brak podświetlenia lub ciemność widzę ciemność !!) i z Acera mają dodatkowe mocowania i nie pasują ( ale można to obciąć i pasują ).
Tak to prawda sam się zdziwiłem.. laptop był po zalaniu czymś słodkim by zdjąć ramke matrycy to na siłę tak "przyklejona" wypruty proc ram ... i cała matryca :)
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości