Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Luk » 19 czerwca 2010, 19:23

Tylko ciekawe ile deszczu spadnie w kolejnych dniach. Na TVN-ie mówili że to będzie 30 litrów, a na portalu Twoja Pogoda mówili że to może byc od 100 do nawet 150 litrów. I to właśnie na tym portalu wyczytałem o zbliżającym się niżu.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Luk » 22 czerwca 2010, 14:55

Na szczęście prognozy się poprawiły, spadło/spadnie mało deszczu, jednak ocieplenie opóźni się średnio o cztery dni...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Misiumac » 23 czerwca 2010, 14:14

Luk napisał(a):Na szczęście prognozy się poprawiły, spadło/spadnie mało deszczu, jednak ocieplenie opóźni się średnio o cztery dni...

To dobra wiadomość! Ciekawe tylko, czy w następnych dniach będzie duża konwekcja, bo jak tak to potworzą sie nam Cebeki i znów będzie nieciekawie :roll:
Misiumac
 

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Luk » 25 czerwca 2010, 15:51

Jak podaje portal "Twoja Pogoda", okres powodziowy raczej mamy już za sobą. Teraz zagrożeniem może stac się... susza i upały.

Piszą również, że:

Prognozy sezonowe wskazują na to, że tegoroczne lato przyniesie nam niedostatek opadów, mimo iż lokalnie będą się pojawiać gwałtowne burze. Najbardziej suche i słoneczne mogą się okazać sierpień i wrzesień. (23.06/01:30) twojapogoda.pl


Czyli wygląda na to, że tegoroczne lato będzie jeszcze cieplejsze niż ubiegłoroczne.

PS. Ne wiem, czy to dobry pomysł, ale może założymy ogólny temat o pogodzie? Nie wyleci on do kosza? Bo jak widzę chyba trzy osoby interesują się tutaj meteorologią.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Misiumac » 25 czerwca 2010, 16:29

:arrow: Luk, nie wiem czy to dobry pomysł, żeby tylko 3 osoby o tym dyskutowały :) To by było trochę bez sensu.
A co do portalu "Twoja Pogoda" to nie zawsze można im wierzyć :roll:
Misiumac
 

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez OUKS340 » 27 czerwca 2010, 01:11

A co do portalu "Twoja Pogoda" to nie zawsze można im wierzyć :roll:

Zgadzam się z tobą :!: Nie wiem zkąd oni biorą informacje o pogodzie. Wystarczy popatrzeć jak przewidywali poprzednią zimę a jaka była naprawdę :lol:
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez MRP200 » 27 czerwca 2010, 01:20

O tegorocznej zimie to mi lepiej nie wspominaj. Kilkukrotnie do pracy musiałem jechać okrężną drogą, ponieważ lokalne drogi były nieprzejezdne.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez Luk » 5 lipca 2010, 07:55

MRP200 napisał(a):O tegorocznej zimie to mi lepiej nie wspominaj. Kilkukrotnie do pracy musiałem jechać okrężną drogą, ponieważ lokalne drogi były nieprzejezdne.


Mroźna zima = upalne lato. W czerwcu była tylko jedna fala upałów, ale lipiec może byc drugim najcieplejszym lipcem w historii Polski licząc od 2000 roku.

Na powódź, bo o niej jest temat, nie byliśmy przygotowani. Nawet synoptycy nie potrafili określic, jaką drogą będzie się przesuwał niż genueński. Powódź 2010 była mniejsza niż powódź w 1997. Tylko, że wtedy rekordowe ilości wody spadły na źródło Odry, a teraz spadły na źródło Wisły.
A ciekawe, czy będziemy przygotowani na upały. Uderzą one 9 lipca prawdopodobnie z jeszcze większą siłą niż w pierwszej połowie czerwca. Nie wiadomo, jak długo potrwają. Wczoraj pisali, że do 12 - 13 lipca, a teraz piszą, że do 21 lipca :o Niestety rekordy temperatury Polski - przedwojenny +40,2 stopnia i powojenny +39,5 stopnia nie zostaną pobite :twisted:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez OBp » 9 lipca 2010, 17:40

U mnie dzisiaj jest 33 stopnie Celsjusza :!: Nawet na chwilę wyjśc nie można - od razu łeb boli :evil:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Nieciekawa sytuacja hydrologiczna- południe Polski

Postprzez DocBrown » 9 lipca 2010, 18:02

OBp napisał(a):U mnie dzisiaj jest 33 stopnie Celsjusza :!: Nawet na chwilę wyjśc nie można - od razu łeb boli :evil:


33 ? To u mnie rekord to 40st C w korku, mierzone 30cm nad powierzchnią jezdni termometrem biorącym poprawkę na prędkość jazdy :twisted:
A tak, to około 36st C, można wyparować :twisted:
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości