Wasze instrumenty muzyczne

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez qba » 14 października 2010, 11:44

Taki jak ten na dole ma mój kolega, identyczne guziki, ale ten jego to koreańska Fujiyama.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez Edziu » 14 października 2010, 20:18

Tak widzę wątek się rozwija

Taki jak ten na dole ma mój kolega, identyczne guziki, ale ten jego to koreańska Fujiyama.
Jezeli chodzi o te keyboardy zabawki, mają faktycznie fajne quasi analogowe brzmienia, mam ztesztą jeszcze thompsonica podpięty z chorusem, czasem brzmi prawie jak juno 60
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez cieszyn » 15 października 2010, 22:38

Edziu, wątek się rozwija, ale tak naprawdę to my tu dublujemy nasze opowieści o instrumentach muzycznych z wątku "Hobby, bziki rozmaite"
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez Edziu » 17 października 2010, 20:45

Edziu, wątek się rozwija, ale tak naprawdę to my tu dublujemy nasze opowieści o instrumentach muzycznych z wątku "Hobby, bziki rozmaite"


Cieszynie zgadza się, ale widzisz, jednak jest tu trochę hobbystów, i amatorów grania, a mi zależało, żeby to po prostu, scalić w jeden wątek, co prawda można to zakwalifikować do "Hobby, bziki rozmaite", ale jest to taka jakby odnoga tego tematu, możemy się wypowiadać właśnie o tym konkretnie hobby. fakt faktem można by tak zrobić z wieloma tematami tego wątku o bzikach, wtedy mógłby powstać niezły offtop, gdyby tak każdy swoją dziedzinę zaczął ciągnąć, fakt faktem instrumenty cieszą się jednak pewnym zainteresowaniem.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez cieszyn » 17 października 2010, 21:23

i dlatego napisałem o dublowaniu, które - dla instrumentów muzycznych - może zostać uporządkowane, przez przeniesienie postów instrumentalnych z "Hobby, bziki...." do tego tutaj wątku. Może, nie znaczy musi, pożyjemy, zobaczymy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez mirror » 18 października 2010, 21:24

A jakich wykonawców, zespoły gracie. Ja gram Jeana MIchela Jarre'a (mój idol). :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez Jorgus » 18 października 2010, 21:27

mirror napisał(a):A jakich wykonawców, zespoły gracie. Ja gram Jeana MIchela Jarre'a (mój idol). :)

ja słucham...Oxygene 2 :mrgreen: (mój też i mój :) )
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez cieszyn » 18 października 2010, 21:45

A ja różnie - mam trochę nut, dużo gram z pamięci, lata nauki na akordeonie nauczyły mnie intuicyjnego, natychmiastowego aranżu, akompaniamentu, grałem w zespołach muzycznych w Liceum o w Szkole Muzycznej 7 klasowej I stopnia, za to nie umiem tego akompaniamentu zagrać na keybordzie, bo trzeba samemu składać akordy palcami, a ja miałem na akordeonie, na jednym guziku lewej ręki cały akord: dur, moll, septymowy i septymowy zmniejszony - gdy grałem na akordeonie koncertowym (W. Supita)

Mam też w Rolandzie funkcję nagrywania, więc najpierw opracowuję sobie akompaniament do danej melodii, zapisuję go w pamięci keyborda, po czym odtrwarzam go, a w tym czasie bez stresu gram sobie linię melodyczną z wariacjami i zmianą instrumentów i ich brzmienia - robicie tak też?


Może kiedyś byśmy zapodali jakieś swoje próbki? chyba tylko na YT, no bo jak inaczej . . . ?


Kto z Was skończył Szkołę Muzyczną i jakiego stopnia?
Może Ognisko Muzyczne?
Ktoś ma studia muzyczne? Jakie? Gdzie robione? śmiało - piszcie ludziska ! :shock: :D :lol:


PS - chciałbym z kimś pogadać, kto potrafi zagrać a vista dowolną melodię w dowolnej tonacji - to niebywała umiejętność, jaką mają np. niektórzy organiści, inni zaś po prostu buczą a nie grają , ale to temat na osobny wątek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez Edziu » 18 października 2010, 21:54

Jezeli chodzi o moja muzyke, słucham praktycznie najwięcej lat 80, i tym się sugeruję w swoich aranżacjach, Sugeruję się muzyką kombi, zresztą zrobiłem już swoje wersje black and white, kochać cie za póżno, pamiętaj mnie , nietykalni, to nagrałem na mp3, poza tym, lubię Howarda Jons'a, i na jego styl gam, JMJ oxygen4, teraz gram już raczej na rolandzie D10, odgrywam na nim sekwencje z PC ta, zrobiłem sobie przejściówkę gameport midi DIN do syntezatora, teraz pracuję nad mikserem żeby podłaczyć wszystkie swoje grajki, i dołożyć do tego jeszcze wokal, a jako automatu perkusyjnego w przyszłości zamierzam używac tez rebirtha, fajne brzmienie TR808 można uzyskać
Ostatnio edytowano 18 października 2010, 22:26 przez Edziu, łącznie edytowano 1 raz
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez amisiek » 18 października 2010, 22:07

Cieszyn - jeśli instrument jest aranżerem, to może działać tak, jak jak chcesz, w większości instrumentów (m.in. wszystkich znanych mi Ketronach) wystarczy zapodać mu tonikę i masz akord durowy. Akord molowy dajesz toniką i subdominantą, septymowy toniką i septymą od niej. Czyli typowe akordy dla tonacji D-Dur (D, G, A, Fis, hm, D7) uzyskujesz wciskając odpowiednio (D, G, A, Fis, D+H, D+E, D+C). Dźwięki w akompaniamencie to tak zwany styl i można skorzystać z gotowych (większość grajków weselnych to robi) albo wrzucić styl do instrumentu.
Tak przy okazji - poszukaj w necie instrukcji do stosunkowo prostego instrumentu jakim jest Solton-Ketron MS50 (60). Ważona klawiatura + aftertouch i takie tam, nieźle brzmi. W instrukcji jest bardzo dobrze opisana praca aranżera, co się bardzo przydaje dla kogoś, kto ma wiedzę muzyczną, ale nie przekłada tego na guzikologię :D
Dodatkową zaletą niektórych aranżerów jest tzw. pianist mode - masz całą klawiaturę z brzmieniem głównym (jak fortepian, nie masz podziału na część aranżera i część solową), ale instrument automatycznie aranżuje akompaniament.
Jestem bardziej konsumentem gotowych produktów niż muzykiem, ale to sprawa poza forum raczej.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości