Wasze instrumenty muzyczne

Dyskusja na tematy dowolne

Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez Edziu » 5 października 2010, 17:22

Wiem że jest na forum parę osób które w jakiś sposób są związane z muzyką, mają takie hobby, talent i posiadają jakieś instrumenty muzyczne. Już kilka razy pokazywały swój potencjał. Tworząc ten wątek, mam na myśli żeby to skupić w jedną całość, w jeden wątek, wiem np. że moog ma dość pokaźną kolekcję syntezatorów, mnie długi czas tu nie było, więc i na forum dużo zmian, może i w tym czasie przybyło nam paru hobbystów, albo komuś coś przybyło do kolekcji. Ja w tym czasie nabyłem korga poly 800 niestety niesprawny, ale czeka na naprawę, i Rolanda D10
18424
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez moog » 5 października 2010, 17:49

W tym Poly800 pewnie wylała bateria podtrzymująca pamięć.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez Utilizer » 5 października 2010, 18:16

Edziu napisał(a):że moog ma dość pokaźną kolekcję syntezatorów, mnie długi czas tu nie było, więc i na forum dużo zmian, może i w tym czasie przybyło nam paru hobbystów, albo komuś coś przybyło do kolekcji. Ja w tym czasie nabyłem korga poly 800 niestety niesprawny, ale czeka na naprawę, i Rolanda D10

Moog ma tyle sprzętu że chyba warte jest to z 10 patyków albo i więcej

Edziu, fajny ten D10 ile Cię kosztował? Widzę stosujesz również patent trzymania sprzętu w łóżku :mrgreen:

Ja mam tylko prosty keyboardzik Yamahę PSR-100
18427
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez qba » 6 października 2010, 10:27

Ja mam 3 gitary: dwa elektryki, jedną chińska podróbe stratocastera, drugą starą, czechosłowacką i jedną klasyczną. Miałem jeszcze akustyka, ale kiedyś go rozwaliłem.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez amisiek » 6 października 2010, 15:28

Solton-Ketron MS50 + Midisoft Recording Studio na lapku i kabelek MIDI. Oprócz tego cały zestaw procesorów dźwięku (Behringer Ultrafex, Ultrabass, Ultragain Pro, Autocom XL i korektor 2/3 oktawy oraz parametryk).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez Edziu » 6 października 2010, 16:28

Edziu, fajny ten D10 ile Cię kosztował? Widzę stosujesz również patent trzymania sprzętu w łóżku



D 10 mam od niedawna, całkowity koszt z wysyłką to 450zł, ale życzyłem sobie kuriera, co kosztowało 50zł, więc synth kosztował 400zł, jest w bardzo dobrym stanie, jedynie małe obtłucszenie na boku.

Jeżeli chodzi o poly800 to wersja MK1 z 83 r, ona jeszcze nie posiadała wogule miejsca na baterię, a backup był realizowany, poprzez baterie R14 którymi można było zasilać syntezator. Sam nie wiem o co tam chodzi jest praktycznie martwy nic nie wyświetla, szumi tylko chorus, jak sprawdzałem przebiegi oscyloskopem, są na układach cyfrowych, nic się nie przegrzewa, podejrzewam uszkodzenie eprom, ale o dziwo znalazłem plik wsadowy w internecie, i gościa co zaprogramuje mi ten układzik, do tego jeszcze poświęciłem jednego LRFa z kolekcji, :( posłuzył mi jako kasowarka pamięci, ale dałem nowy układ i bez zmian, podejrzewam jeszcze układ 81C55, ale na razie nie mam więcej pomysłów, i czasu, :( choć chciałbym żeby ten sprzet zabrzmiał na nowo :)

a tak on póki co wygląda
18449
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez dawidizolator » 6 października 2010, 20:18

Ja gram na fortepianie (ale tak sporadycznie). :)
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez moog » 6 października 2010, 20:24

A może po prostu nie ma wgranych barw?
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez cieszyn » 8 października 2010, 15:11

Nie wiem, ale chyba tu dublujemy wątki

O instrumentach jest sporo w dziale Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Co do mnie, to:

Mój półprofesjonalny ROLAND E-28

Obrazek

Mam też stary akordeon VICTORIA - 80 basów Marzy mi się WELTMEISTER SUPITA - na takim grałem 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej

GRałem też na pianinie, ale go nie mam - mój Roland ma profesjonalne brzmienie pianina i klawiaturę dynamiczną

Mam też flet prosty B i grałem na nim w Sz. Muzycznej




PS - kto zgadnie, jaki instrument pokazał na Moog w dziale Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze instrumenty muzyczne

Postprzez mirror » 13 października 2010, 20:26

Roland xp 10.
Obrazek
Podoba mi siew nim, że mogę twozyć nowe barwy, ma arpegiator, chorus, reverb, pitch i modulacje.
MC-3a
Na fotce podobne tylko inna nazwa.
Obrazek
Podoba mi się w nich to, że ma dość analogowy charakter brzmienia i fajny automat perkusyjny (można nawet jeden rytm samemu zaprogramować). Wiele klawiszy próbuje naśladować instrumenty a ten klawisz jest analogowy, wiec nie sprawia wrażenia, że chce a nie może.
Lubię grać wesje piano utworów. Mam jeszcze mandolinę, ale nie nadaje się do grania i fujarkę.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości