Petycja w sprawie ochrony modernistycznego Domu Chemika

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Petycja w sprawie ochrony modernistycznego Domu Chemika

Postprzez toomm40 » 17 grudnia 2015, 15:15

Beton napisał(a):Żyjemy w kraju, który gardzi własną przeszłością.


Przyszłością chyba też, patrząc na to co się obecnie dzieje na scenie politycznej, no ale ...o polityce tu nie wolno , więc uratowanie chociaż wnętrz tego budynku było by super, mają swój niepowtarzalny klimat. gdyby jeszcze zachować takie detale oświetlenia,jak np. rzędy BMKS-ów, to już była bajka . oczywiście trzeba by je jakoś odświeżyć.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Petycja w sprawie ochrony modernistycznego Domu Chemika

Postprzez Beton » 17 grudnia 2015, 16:44

toomm40 napisał(a):
Beton napisał(a):Żyjemy w kraju, który gardzi własną przeszłością.


Przyszłością chyba też, patrząc na to co się obecnie dzieje na scenie politycznej, no ale ...o polityce tu nie wolno , więc uratowanie chociaż wnętrz tego budynku było by super, mają swój niepowtarzalny klimat. gdyby jeszcze zachować takie detale oświetlenia,jak np. rzędy BMKS-ów, to już była bajka . oczywiście trzeba by je jakoś odświeżyć.


Myślę, że jesteśmy na tym etapie w polsce, na którym nikt nie pomyśli o ratowaniu wnętrz z epoki razem z takimi detalami jak oświetlenie. A w tym budynku akurat odgrywały one ważną rolę: kanciaste OKPWm pasowały do kanciastego stylu modernizmu, obecne OKN farela i rastrówki na 4 świetlówki wyglądają przy tych wnętrzach po prostu źle. To, co na zachodzie jest już normalne w tym momencie, czyli zachowywanie charakterystycznych detali wyposażenia wnętrz z tamtych epok, u nas nie spotka się w tym momencie ze zrozumieniem. W Puławach banda decydentów marzy o zastępowaniu marmuru dziadowskimi płytkami z castoramy, i mozaiki zakrywa płytami kartonowo-gipsowymi, żeby powiesić na nich obrazy z wydrukowaną na drukarce świątynią Sybilli czy Pałacem Czartoryskich. Cóż, zawsze byliśmy do tyłu w porównaniu z innymi krajami.

A o przyszłości lepiej nie myśleć. Nie słucham radia, nie mam telewizora, nie czytam gazet, a w internecie wchodzę tylko na fora ;). Polecam, zdrowo po prostu nie słuchać i nie przejmować się, nie mamy na to, co się dzieje wyżej większego wpływu.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Petycja w sprawie ochrony modernistycznego Domu Chemika

Postprzez toomm40 » 17 grudnia 2015, 20:17

no to mamy pewną cechę wspólną-ja również od zawsze żyję bez telewizora, a w radiu jedynie muzyka. na gazety mi szkoda kasy- już wolę wydać na świetlówki :D
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Petycja w sprawie ochrony modernistycznego Domu Chemika

Postprzez Whites86 » 17 grudnia 2015, 20:42

toomm40 napisał(a):no to mamy pewną cechę wspólną-ja również od zawsze żyję bez telewizora, a w radiu jedynie muzyka. na gazety mi szkoda kasy- już wolę wydać na świetlówki :D

jest nas więcej ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Petycja w sprawie ochrony modernistycznego Domu Chemika

Postprzez Beton » 17 grudnia 2015, 22:56

Whites86 napisał(a):
toomm40 napisał(a):no to mamy pewną cechę wspólną-ja również od zawsze żyję bez telewizora, a w radiu jedynie muzyka. na gazety mi szkoda kasy- już wolę wydać na świetlówki :D

jest nas więcej ;)


Znajdzie się jeszcze dużo takich osób (no, jedynie nie wydają tych pieniędzy zaoszczędzonych na świetlówki ;) ), myślę, że coraz większa część społeczeństwa ma dosyć tych bzdur i stara się nie interesować politykami i ich brudnymi grami.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Petycja w sprawie ochrony modernistycznego Domu Chemika

Postprzez Beton » 21 stycznia 2016, 16:51

Dziękuję wam za podpisy, zbieranie zakończone, wszystkie zostały wysłane do prezydenta miasta wraz z albumem "Ocalić Dom Chemika". Mam nadzieję, że pomyśli nad tym choć 10 minut, zamiast wyrzucić je do kosza. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę https://www.facebook.com/ratujmyPOK/ ;).

Gazety też cały czas piszą na ten temat: http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/do ... id,tm.html
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości