Stare telewizory

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Stare telewizory

Postprzez Beton » 16 grudnia 2015, 22:21

Kolekcjoner93 napisał(a):Ja w ramach porządków przed światecznych odkurzyłem lampowego Ametysta 1012 i zdemontowałem przystawkę ZTA-202. Już nie jest potrzebna do szczęścia bo planuję modulator VHF kupić i będę mógł oglądać TV na nim.


Mogę polecić modulator MTV-9000 - masz kanały 1-69 i wszystkie możliwe rodzaje fonii od razu :). Praktycznie modulator do każdego TV. Ale podziwiam, jeżeli masz zamiar oglądać TV na czarno-białym sprzęcie. Te telewizory z lat 60-70 są piękne - szkoda, że aktualnie mało użyteczne przez brak koloru.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Stare telewizory

Postprzez Kolekcjoner93 » 17 grudnia 2015, 07:51

Ten Ametyst wygląda pięknie, późniejsze telewizory już moim zdaniem wyglądąły gorzej, jako przykład podam tu Cygnusa T401A. :)
Pooglądał bym sobie TV na nim tylko trochę szkoda męczyć ten sprzęt ale od czasu do czasu fajnie jest pooglądać. :)
TV trafił do mnie jako sprawny, tylko go odkurzyłem i działał. Kineskop w b. dobrym stanie ma, obraz jasny i wyraźny, jak dostał nową lampę PFL200 we wzm. wizji i PL504 w stopniu WN to obraz się jeszcze bardziej poprawił. :D Teraz podczas odkurzania dostał nową lampę PCL86. :D
Dźwięk zarąbisty, basy ładnie słychać. :)
Kolekcjoner źródeł światła i sprzętu do ich uruchamiania.
Avatar użytkownika
Kolekcjoner93
 
Posty: 335
Zdjęcia: 156
Dołączył(a): 25 czerwca 2011, 17:42

Re: Stare telewizory

Postprzez Beton » 17 grudnia 2015, 10:42

Jak dostaję czarno-białe odbiorniki, prawie zawsze działają :P Po prostu poleciały do piwnic, jak pojawił się kolor. Fakt, dźwięk z beryla/ametysta jest świetny. Szkoda, że telewizory z lat 80 nie miały takiej fonii...

BTW, widział ktoś kiedyś specjalną nakładkę - szybę na ekran czarno-białego odbiornika, która miała zapewnić pseudo-kolorowy obraz?

Coś takiego jak ta, niestety nie ma lepszych zdjęć w internecie. Zwało się to tele-filtr :D :

http://archiwumallegro.pl/hit_prlkoloro ... 31530.html
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Stare telewizory

Postprzez Kolekcjoner93 » 17 grudnia 2015, 21:03

Ale Helios TC-500 już miał fajny dźwięk, TV już kolorowy, niedawno przerobiłem go by miał wejścia AV i udało się. :)
A co do modulatora to się pochwalę... :D Wziąłem Pegasusa i podstroiłem fonię i mam obraz i dźwięk i mogę znów oglądać na lampiaku co chcę. :)
Kolekcjoner źródeł światła i sprzętu do ich uruchamiania.
Avatar użytkownika
Kolekcjoner93
 
Posty: 335
Zdjęcia: 156
Dołączył(a): 25 czerwca 2011, 17:42

Re: Stare telewizory

Postprzez Beton » 17 grudnia 2015, 22:57

Kolekcjoner93 napisał(a):Ale Helios TC-500 już miał fajny dźwięk, TV już kolorowy, niedawno przerobiłem go by miał wejścia AV i udało się. :)
A co do modulatora to się pochwalę... :D Wziąłem Pegasusa i podstroiłem fonię i mam obraz i dźwięk i mogę znów oglądać na lampiaku co chcę. :)


Wejście RGB to byłoby coś, obraz miałby wtedy ostry jak żyleta :P.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Stare telewizory

Postprzez Kolekcjoner93 » 17 grudnia 2015, 23:26

Akurat w RGB się nie bawiłem ale można by pomyśleć :D
Wybebeszyłem z niego tor p.cz. i głowicę i zamontowałem wzmacniacz wizji na tranzystorze (oryginalnie był on w puszce z p.cz którą zdemontowałem).
Jak by już RGB mi udało się dorobić to można by EURO-SCART zamontować i podpiąć wyprowadzenia sygnałów do gniazda. :D
Kolekcjoner źródeł światła i sprzętu do ich uruchamiania.
Avatar użytkownika
Kolekcjoner93
 
Posty: 335
Zdjęcia: 156
Dołączył(a): 25 czerwca 2011, 17:42

Re: Stare telewizory

Postprzez Beton » 17 grudnia 2015, 23:30

Kolekcjoner93 napisał(a):Akurat w RGB się nie bawiłem ale można by pomyśleć :D
Wybebeszyłem z niego tor p.cz. i głowicę i zamontowałem wzmacniacz wizji na tranzystorze (oryginalnie był on w puszce z p.cz którą zdemontowałem).
Jak by już RGB mi udało się dorobić to można by EURO-SCART zamontować i podpiąć wyprowadzenia sygnałów do gniazda. :D


Jak to Ci się uda zrobić, to daj mi znać, chciałbym mieć gniazdo scart w heliosie i rewelacyjny obraz po nim :P. Helios TC 506 (monitor) miał wejście RGB,ale chyba jakoś idiotycznie rozwiązane, właśnie z synchronizacją na czerwonym...
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Stare telewizory

Postprzez Kolekcjoner93 » 18 grudnia 2015, 08:03

Jak się uda zrobić to sie podzielę recepturą. :)
I sposób na wejście AV opiszę (composite) czyli co gdzie jest podłączone i wartości elementów, co wymienić itd... Ale to niew najbliższym czasie bo nie chce mi się ściągać go z szafy teraz.
Kolekcjoner źródeł światła i sprzętu do ich uruchamiania.
Avatar użytkownika
Kolekcjoner93
 
Posty: 335
Zdjęcia: 156
Dołączył(a): 25 czerwca 2011, 17:42

Re: Stare telewizory

Postprzez MercuryFenix » 18 grudnia 2015, 10:09

Wystarczy lekko przechylić szafę :P
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Stare telewizory

Postprzez Beton » 25 grudnia 2015, 19:25

Beton napisał(a):Obrazek


Już mam nowego grata :P Rzadsza wersja heliosa, model TC706 monitor z wielgachnym kineskopem 26 cali, ważący 12 kg więcej od TC500. Wczoraj go uruchomiłem i oprócz wybuchu kondensatora przeciwzakłóceniowego już pracuje poprawnie, jeszcze zostało trochę regulacji do zrobienia, ale generalnie jestem zadowolony z większego TV w Puławach. Ten TC706 służył w pokoju dyrektora filharmonii do podglądu obrazu ze sceny :) Wejście RGB bardzo mi się przyda, jutro je wykorzystam :) Na zdjęciu widać, o ile jest większy od TC500, wypełnił całą wnękę w regale. W rzeczywistości kolory są znacznie lepsze, zdjęcie mi niestety nie wyszło, robiłem je na szybko.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości