Stare telewizory

Dyskusja na tematy dowolne

Stare telewizory

Postprzez FOX » 12 grudnia 2007, 21:51

Na pewno ktoś ma jeszcze zabytkowe telewizory, w tym wątku proszę o zdjęcia odbiorników z PRL :D
Telewizory również są wielką ciekawostką w szczególności lampowe które musiały się rozgrzać żeby był obraz, ciekawym odbiornikiem był RUBIN 714 ( 714p- wersja montowana w Polsce) był to pierwszy kolorowy telewizor w Polsce- lampowy.
był to dość awaryjny oraz łatwopalny telewizor :shock: potrafił się sam z siebie zapalić, wybuchnąć no i promieniował RTG :shock:


Temat trochę odbiega od tematyki forum ale co szkodzi założyć :D :D :D :D
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Stare telewizory

Postprzez andrzejlisek » 12 grudnia 2007, 22:10

W Poznaniu, w sklepie Gembara na skrzyżowaniu ulic Siemiradzkiego i Chełmońskiego są bardzo stare radia i telewizory, dla dekoracji sklepu. Ciekawe, czy sprzedawca pozwoli obfocić sklep.

Niektóre starsze telewizory (lata 60., 70.) miały szybę przed ekranem, która miała chronić przed odłamkami szkła w razie ewentualnego wybuchu kineskopu.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Stare telewizory

Postprzez FOX » 12 grudnia 2007, 22:18

dokładnie ta szybka chroniła przed implozją :D
No dalej pisać w tym wątku :D
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Stare telewizory

Postprzez cieszyn » 12 grudnia 2007, 22:48

andrzejlisek napisał(a):W Poznaniu, w sklepie Gembara na skrzyżowaniu ulic Siemiradzkiego i Chełmońskiego są bardzo stare radia i telewizory, dla dekoracji sklepu. Ciekawe, czy sprzedawca pozwoli obfocić sklep.

Niektóre starsze telewizory (lata 60., 70.) miały szybę przed ekranem, która miała chronić przed odłamkami szkła w razie ewentualnego wybuchu kineskopu.



Jasne, że pozwoli. Trzeba z pasją mu poopowiadać, że się jest miłosnikiem tych starych odbiorników i pewnie się uda.
No to kiedy oglądamy te foty???

Ja znam w Cieszynie takiego gościa, u którego w pokoju nie znajdziesz krzesła, stołu ani łózka (. Tam wygląda jak w starych sklepach RTV - wszędzie!!!! stoją stare TV i radia, ma nawet egz. radia z II-wojny z gapą, w którym dostrojenie się do stacji odbywało się za pomocą wariometru (tu nie chodzi o pomiar wariactwa :D :lol: - i nic wprost związanego z lotnictwem, choć tam się tym posługują) - ktoś pamięta, co to jest? Tylko bez szukania w Wikipedii, tylko z głowy, hę ???

Co ciekawe, ten gość te radia naprawia, ma stare schematy, przyrządy pomiarowe, no unikat z gościa na skalę światową!
(on wciąż starym rowerem zwozi te graty do domu, trwa to już kilkanaście lat!)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare telewizory

Postprzez FOX » 12 grudnia 2007, 23:05

w takim razie czekam na zdjęcie rubina tylko może nie włączać bo to niebezpieczne :D
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Stare telewizory

Postprzez DocBrown » 13 grudnia 2007, 14:09

Myśle, że pan Czesław Gembara pozwoli sfocić te kolekcje w jego sklepie, z tego co pamiętam, to ma też stare radia samochodowe :)
DocBrown
 

Re: Stare telewizory

Postprzez cieszyn » 13 grudnia 2007, 16:46

Znam jeszcze innego gościa, co ma w ogromnym warsztacie całą kolekcję starych TV i radia

Może kiedyś pozwoli, to se to sfocę :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare telewizory

Postprzez mirror » 13 grudnia 2007, 18:19

Moja babcia ma gdzieś schowanego Neptuna. :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Stare telewizory

Postprzez Bartek » 13 grudnia 2007, 20:58

Ja miałem już w tym roku 2 okazje żeby mieć Neptuna, ale z pewnych przyczyn nie skorzystałem.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Stare telewizory

Postprzez cieszyn » 13 grudnia 2007, 21:23

Bartek napisał(a):Ja miałem już w tym roku 2 okazje żeby mieć Neptuna, ale z pewnych przyczyn nie skorzystałem.


A może i dobrze ... :D :) :lol: :lol: :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości