Jaka wkrętarka do użytku domowego

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez jacekk » 23 maja 2016, 13:46

Ta z linka calkiem fajna, tym bardziej że uchwyt łyknie nawet 13mm.

Elektroservice napisał(a):Teraz potrzebna jest mi wkrętarka do montażu gipsówek, później do różnych rzeczy, np wkręcania w drewno, płyty meblowe itp, czasem wywiercić coś w stali wiertłem tak do fi 10 :)


Ale do tego się nie nadaje. Ile by ktoś krzepy nie miał to po kilku godzinach kręcenia gipsówek do sufitu to taki kloc zaczyna się robić już zdecydowanie za ciężki i niewygodny, a powiesić na pasku spodni tez słabo bo spodnie spadają ;) Co innego przy budowie np dachu, tam się moc przyda bardziej niż do wkręcania śrubek fi4mm ;) Od czasu kiedy kręciłem prawie 70m2 sufitu z podwójnego gipsu na 5m rusztowaniu to bardzo na serio podchodzę do komfortu jaki oferują dane narzędzia.

Do użytku domowego, czy jakiejś fuchy celował bym w takie coś

http://allegro.pl/dewalt-dcd734c2-wkret ... 50109.html

Albo z bardziej klasycznym (czytaj sprawdzonym, u mnie już 5 lat się kręci) akumulatorem o większej pojemności. Wada taka że nie wygląda ultra nowocześnie. Ale za to działa.

http://allegro.pl/dewalt-dc743kb-wkreta ... 33775.html
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez KaszeL » 23 maja 2016, 18:04

Ja w tej chwili nie kupił bym już wkrętarki z aku NiCD ze względu na efekt pamięci. Z kolei NiMh słabo znoszą obciążenia wysokimi prądami :( IMO teraz już tylko Li-Ion w różnych formach.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez jacekk » 23 maja 2016, 18:16

KaszeL napisał(a):IMO teraz już tylko Li-Ion w różnych formach.


Tylko nie połączenie np 1,5Ah z mocnym silnikiem np. 4-o szczotkowym jak to jest w np. Milwaukee. Większej porażki nie ma, zwłaszcza przy większym obciążeniu. Akumulator pada momentalnie, gotuje się a całość nie ma mocy bo wydajność prądowa nie jest za duża tak że na pierwszym biegu można taką wiertarkę zatrzymać łapiąc za uchwyt, czego się już w "słabszej" ale z lepszym akku zrobić nie da bo łapę ukręci. Jak już Li-ion to większa pojemność przy mocniejszej maszynce.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez KaszeL » 23 maja 2016, 18:24

Wiadomo, że wszystko musi być używane z głową. Te małe i lekkie akumulatory są do nieco innych celów. Ja mam małe i lekkie wkrętarki z małymi aku, ale też i duże potwory z kobylastymi aku. Wszystko ma swoje zastosowanie :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez Elektroservice » 24 maja 2016, 15:50

Na szczęście nie kręcę gipsówek codziennie :)
Po prostu robię remont i potrzebuję maszyny która się przyda przy remoncie, ale też po remoncie :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości