Jaka wkrętarka do użytku domowego

Dyskusja na tematy dowolne

Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez Elektroservice » 20 maja 2016, 23:12

Witam, czy ktoś może mi doradzić jaką wkrętarkę kupić do użytku domowego?
Zależy mi na tym aby baterie nie padały po wkręceniu 3-4 wkrętów i żeby miało to to jako taki moment obrotowy pozwalający na bezproblemowe wkręcanie wkrętów w drewno, a także żeby dało się tym też przewiercić co nieco.
Czy warto kupić np coś takiego: http://www.castorama.pl/produkty/narzed ... ml#product ?
Czy może lepiej poszukać czegoś używanego ale markowego ?

Pozdrawiam :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez KaszeL » 20 maja 2016, 23:22

Lepiej taką: http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-1 ... 52942.html Potem sobie dokupisz następny aku. Ryobi robi ten sam koncern co AEG i Milwaukee :)
Ewentualnie taka: http://allegro.pl/makita-wiertarko-wkre ... 07375.html i od razu dokupisz aku :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez kamil » 20 maja 2016, 23:35

Makitę polecam wytrzymała 6 lat ostrego użytkowania , niedawno padł silnik 30 zł nowy i dalej śmiga aż miło .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez MRP200 » 20 maja 2016, 23:38

Kolego Pawle, jeżeli koniecznie chcesz mieć wkrętarkę z porządnymi akumulatorami, to trzeba szukać taką z aku litowo-polimerowymi. Ale do tanich nie należą. W dodatku wymagają dedykowanych ładowarek.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez toomm40 » 21 maja 2016, 09:14

będąc w Niemczech używałem tylko Makity, które były na wyposażeniu firmy i byłem bardzo zadowolony !. są dobre,ale trzeba za nie zapłacić .
(ja dawno dawno temu kupiłem sprzęt Toya .do użytku domowego w zasadzie wystarczał , choć był z niższej półki , dziś już akumulatory są do wyrzucenia, ale sama wkrętarka działa , choć ma już z 15 lat i swoje przepracowała )
pytanie , ile, co i w co będziesz wkręcał , jeśli 2 śrubki miesięcznie w listewkę trzymającą kwietnik - to polecam śrubokręt i ręczną nieśmiertelną wiertareczkę :)
a jeśli dużo- to tylko dobry, markowy sprzęt.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez jacekk » 21 maja 2016, 09:24

Przewinęło mi się przez łapy kilka raczej porządnych raczej wiertarek i wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Średnia trwałość to około 2-3 lata, po tym czasie najczęściej padają akumulatory, a zakup nowych, oryginalnych to czasem 80% ceny nowego zestawu. Więc się po prostu nie opłaca i się kupuje nowe ustrojstwo. Na chwilę obecną na półce zalega Bosch, mocarny bo niewiele akumulatorowych potrafi ukręcić wiertło Fi12 do stali i jedna Milwaukee te padły po 2 latach mimo że Bosch miał w komplecie 3 akumulatory (NiMh ZTCP) a ta druga 2 sztuki Litowo-cośtamowe ;)

Wiertarko wkrętarki z małym litowym akumulatorem odradzam, jak się da w d... to po roku można taki akumulator wywalić. Raz przegrzany mimo zabezpieczeń zaczyna puchnąć i dupa blada.

Najdłużej śmiga dosyć prosty DeWalt z klasycznym silnikiem z 2 akumulatorami w komplecie, kręci już 5 rok i dopiero teraz daje się zauważyć lekki spadek pojemności akumulatorów, a maszyna nie była oszczędzana w żaden sposób, ma już wkręcone kilkadziesiąt tysięcy "gipsówek" wywierciła niezliczoną ilość otworów a czasem i szczotką drucianą kręciła. Jak dla mnie żółty DeWalt jest nie do pobicia.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez Elektroservice » 21 maja 2016, 11:52

Teraz potrzebna jest mi wkrętarka do montażu gipsówek, później do różnych rzeczy, np wkręcania w drewno, płyty meblowe itp, czasem wywiercić coś w stali wiertłem tak do fi 10 :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez Whites86 » 21 maja 2016, 11:55

I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez Elektroservice » 21 maja 2016, 12:04

Bardzo dobra wkrętarka, ale zdecydowanie za droga niestety :(
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jaka wkrętarka do użytku domowego

Postprzez Marek140 » 21 maja 2016, 13:43

Bosch się dość mocno zeszmacił :P
Osobiście polecam Makitę (najlepiej z akumulatorami Ni-Cd lub Ni-MH ) lub DeWalt.
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości