Wasze inne pasje

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Wasze inne pasje

Postprzez OUKS340 » 18 kwietnia 2010, 23:18

Mnie interesuje oczywiście oświetlenie :mrgreen: ,elektronika oraz ratownictwo medyczne.
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Wasze inne pasje

Postprzez cieszyn » 19 kwietnia 2010, 23:09

Misiumac napisał(a):.... Nie pogardzę również energetyką wiatrową. To chyba tyle jeśli chodzi o mnie 8-)


Też trochę tym się interesuję, zaczyna się ta dmuchana energetyka rozwijać,
Niedaleko Skoczowa jest firma, która robi śmigło do tych wiattraków, są Gigantyczne :o

Widziałem stanowisko testowe, taki za...bisty postument betonowy z wystającymi szpilkami z gwintem. Śmigło mocuje się do tych szpilek tą grubą częścią w dół, czyli stoi ono pionowo.
Potem specjalmny dźwig łąpie za górny koniec śmigła i powoli przegina ku ziemi całe śmigło. JEst określone, ile tego ugięcia ma ono utrzymać, zdaje mi się, że praktycznie wytrzymuje znacznie więcej niż dopuszczona wartość ugięcia

I jeszcze: podobno pracy takiego wiatraka towarzyszą dziwne dźwięki, infradźwięki raczej, czy też specjalne drgania, które są szkodliwe dla otoczenia i dla konstrukcji samej wieży

Inna sprawa, choć to chyba bajka, to taka, że jeśli ptak przeleci obok tych śmigieł w tej strefie, gdzie wytwarza się podciśnienie, to ptakowi grozi wyssanie płuc z gardła na zewnątrz, takie tam jest podciśnienie. Czy to prawda? Nie wiem
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze inne pasje

Postprzez MRP200 » 20 kwietnia 2010, 07:27

Też uważam, że z tym podciśnieniem wokół skrzydeł wiatraka to bajka. W końcu te śmigła się za szybko nie obracają, co wynika z praw mechaniki. Zdecydowanie większe chwilowe podciśnienie może wystąpić w momencie przejazdu dużej ciężarówki z prędkością 100 km/h.

Jeśli chodzi o moje inne pasje to od wielu lat przede wszystkim elektronika. Drugie zainteresowanie od kilku lat to trakcja elektryczna, zarówno kolejowa jak i tramwajowa. W wolnym czasie lubię też tworzyć konstrukcje "w stali". Jakby trzeba było coś pospawać, też nie ma problemu.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Wasze inne pasje

Postprzez michalc13 » 15 czerwca 2010, 20:00

Czy to ASG?
:mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

NIE! Jest prawdziwy.
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wasze inne pasje

Postprzez max » 16 czerwca 2010, 20:20

Ale gwintówka :!:
A moją pasją jest nagłośnienie estradowe, ogólnie elektronika związana głównie ze wzmacnianiem dźwięku - wzmacniacze, kolumny itp, muzyka rock i metal - od punka po najcięższy black i death oraz ... to co w avku się rusza. Są to naprawdę fajne gry szczególnie te pierwsze - to takie klasyki już. A i nowe są fajne choć nie mają klimatu tylko są nowymi grami z wspaniałą grafiką. Tamte były czarno białe i na 1MB mieściła się cała na kilkadziesiąt godzin grania. A i pooglądać ten serial czy filmy kinowe też lubię bo można się pośmiać przynajmniej. Mam nadzieję że nikogo tym nie uraziłem.
max
 

Re: Wasze inne pasje

Postprzez michalc13 » 18 czerwca 2010, 20:32

Ale gwintówka


Dziś pierwszy raz strzelała :) W niedzielę będzie zabawa na całego. :P
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wasze inne pasje

Postprzez mirror » 4 lipca 2010, 09:57

Ktoś pamięta te keyboardy dla dzieci?? Każde dziecko o taki mażyło w łatach 80tych i początku 90tych. To mój:
Obrazek
Muszę jeszcze zmazać napuisy na klawiszach, bo dopiero go zakupiłam. :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Wasze inne pasje

Postprzez qba » 4 sierpnia 2010, 15:50

To Fujiyama? Mój sąsiad miał takie dwa. Jeden chyba wywalił.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wasze inne pasje

Postprzez DarekG » 2 marca 2011, 14:53

Odkurzę trochę wątek. Ja interesują się oprucz oświetlenia jeszcze motoryzacją, komputerami oraz muzyką. :D
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Wasze inne pasje

Postprzez dawidizolator » 2 marca 2011, 15:57

Ja oprócz izolatorów interesuje się jeszcze Unitrą (kolekcjonuje ich urządzenia) oraz głośnikami (kolumny i subwoofery).
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości