Dzisiejsze Peningi to nie Peningi

Dyskusja na tematy dowolne

Dzisiejsze Peningi to nie Peningi

Postprzez bartek380V » 5 lutego 2017, 21:21

NIe wiem czy zauważyliscie ale dziesiejsze niby Peningi SON H np 110W mają strumień około 9600 lm przeliczająć na skuteczność świetlna to wychodzi tyle co zwykły WLS 70W . Tak więc lampa SONH 110W jest lampą sodową do pracy na osprzęcie rtęciowym z wewnetrznym zaplonnikiem jak SON-I 70W . Ponadto SON H 110 zaświeca się ,,schematem podobnym ,,do WLS . Najpierw ksenon świeci na biało (a nie na różowo jak WLSP) potem sód zaczyna odparowywać itd. Skoro nie ma pięknego różowego koloru na starcie to nie ma tam neonu czyli nie jest to Pening. Czy ktoś z WAS posiada lampy SON H 210 lub 330W czy tam też jest podobny kłopot ? NIestety w mojej okolicy nie ma szans znależć już Peningów 330W bo po zaplonie można wyczuć temat. WIem że chyba z wewnetrznym zaplonnikkem produkowano kiedyś SON H 210 natomiast uwazam że poza pewnym zaplonem lampy i zwiekszeniu strumienia świetlnego tych lamp ryzykujemy spaleniem statecznika w przypadku sklejenia się styków zaplonnika do czego nie raz dochodziło .
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Dzisiejsze Peningi to nie Peningi

Postprzez famabud » 5 lutego 2017, 21:30

NIe wiem czy zauważyliscie ale dziesiejsze niby Peningi SON H np 110W mają strumień około 9600 lm przeliczająć na skuteczność świetlna to wychodzi tyle co zwykły WLS 70W . Tak więc lampa SONH 110W jest lampą sodową do pracy na osprzęcie rtęciowym z wewnetrznym zaplonnikiem jak SON-I 70W .

WLS 70 ma strumień 6600 lm
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Dzisiejsze Peningi to nie Peningi

Postprzez bartek380V » 5 lutego 2017, 21:41

Czyli WLS 70W z ,,wyższej półki ,, ma 94lm/W a SON H ma około 87 lm/W i nie jest to typowa skuteczność świetlna dla Peningów .
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Dzisiejsze Peningi to nie Peningi

Postprzez famabud » 5 lutego 2017, 23:16

Ja bym porównywał po strumieniu świetlnym konkretne modele
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron