Odpalanie opuszczonych opraw

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez Whites86 » 18 lutego 2017, 22:18

zanim zaczną się pytania czemu tylko jedna litera neonu jest odpalona to już wyjaśniam, agregat musiał się spier$#%^&* jak zwykle w nieodpowiednim momencie, i musialem uruchomić mój plan awaryjny, czyli aku z latarki i przetwornica samochodowa, a że ona ledwo ciągnęła jedno trafo wiec to był max jaki mogłem zapodać,

świetlówki odpalone zanim agregat klękł
Obrazek
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez JeD » 18 lutego 2017, 22:19

Mam nadzieje, że to tylko preludium. Czekamy na więcej. Będą filimiki?
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez MRP200 » 18 lutego 2017, 22:22

Niezła akcja.
Tylko nie pisz, że znów rozwaliło szarpak i nie było jak odpalić agregatu. W końcu na te ewentualności podczas ubiegło rocznej wyprawy byłeś przygotowany mając mój agregat.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez Whites86 » 18 lutego 2017, 22:25

MRP200 napisał(a):Niezła akcja.
Tylko nie pisz, że znów rozwaliło szarpak i nie było jak odpalić agregatu. W końcu na te ewentualności podczas ubiegło rocznej wyprawy byłeś przygotowany mając mój agregat.

bingo... i nie nie byłem na to przygotowany, jutro postaram się skombinować klucze może uda się naprawić
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez OUSF » 18 lutego 2017, 22:26

Tak się zastanawiam, chyba, że już na to wpadłeś, kolego Adamie, może woź ze sobą dodatkowy szarpak?
Bez obrazy, oczywiście :D
OUSF
 

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez MRP200 » 18 lutego 2017, 22:33

Zapasowe szarpaki kol. Adam miał już podczas ubiegło rocznej wyprawy. Tym razem jak wyraźnie napisał zabrakło narzędzi, żeby szarpak wymienić. A trzeba tam odkręcić kilka śrub żeby zdjąć całą pokrywę. A ich usytuowanie sprawia, że popularnymi klapcążkami tego zrobić się nie da. Taka ilość śrub wynika z tego, że pokrywa szarpaka robi jednocześnie za kierownicę powietrza chłodzącego cylinder silnika agregatu.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez OUSF » 18 lutego 2017, 22:34

MRP200 napisał(a):Zapasowe szarpaki kol. Adam miał już podczas ubiegło rocznej wyprawy. Tym razem jak wyraźnie napisał zabrakło narzędzi, żeby szarpak wymienić. A trzeba tam odkręcić kilka śrub żeby zdjąć całą pokrywę. A ich usytuowanie sprawia, że popularnymi klapcążkami tego zrobić się nie da. Taka ilość śrub wynika z tego, że pokrywa szarpaka robi jednocześnie za kierownicę powietrza chłodzącego cylinder silnika agregatu.

A ok. Źle to zinterpretowałem.
OUSF
 

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez Whites86 » 19 lutego 2017, 05:58

naprawiłem szarpak, pożyczyłem klucz w jednym warsztacie, urwało tylko sznurek zębatka i sprężyna jest cała, może cos dziś podziałam chodz nie będą to już fotki nocne bo o 16:30 musze już wyjeżdzac z Prypeci
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez matit1 » 19 lutego 2017, 09:58

Koniecznie neon spróbuj, nawet jak nie będzie już tak ciemno jak trzeba
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez Whites86 » 20 lutego 2017, 18:30

matit1 napisał(a):Koniecznie neon spróbuj, nawet jak nie będzie już tak ciemno jak trzeba

niestety w ostatni dzień musieli się zwalic na plac centralny turyści , wiec z odpalania neonów w dzień musieliśmy zrezygnować
no ale w końcu odpaliłem jakiś ruski złom, teraz nikt mi nie będzie mowil ze ja w prypci tylko polskie łychy odpalam ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości