Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Elektroservice » 17 czerwca 2014, 19:04

Ja tam już kompakta na pewno nigdy nie kupię, do porządnego focenia mam Canona, do fotek "na szybko" mam nadal działającego kompakta z 2008r i to mi wystarczy. Na pewno kupię sobie jakieś porządne szkła do mojej lustrzanki i pewnie jakiś lepszy adapter M42 :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 17 czerwca 2014, 20:58

A ja mojej lustrzanki nie używam od roku. Ciężkie toto i nieporęczne. A poza tym też tam jakieś paprochy mi wlazły do obiektywu
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Elektroservice » 17 czerwca 2014, 21:06

Podstawą w przypadku lustrzanki jest dobra torba do przenoszenia samej lustrzanki i akcesoriów. Na wyprawie do zony miałem tylko lustrzankę i nie żałuję :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 18 czerwca 2014, 13:43

Z tymi zabrudzeniami sam mam problem w swoim Sony, ale się nie przejmuję tym zbytnio.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 11001
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 18 czerwca 2014, 16:06

Utilizer napisał(a):Tak też tak miałem w starym kompakcie, za bardzo nic z tym sam nie zrobisz :roll:


Ale oprócz tego jestem bardzo zadowolony z tego aparatu. Robi wyraźne, ostre zdjęcia, o wiele lepsze niż w Fuji.
Pamiętasz, jakie marne zdjęcia z tego Fujifilma wychodziły... w dodatku był to duży, nieporęczny aparat z zoomem 15x. A obecny mój Soniak jest mały, podręczny i mimo tego ma większy zoom na poziomie 20x :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez LemuRR11 » 14 sierpnia 2014, 11:03

Osobiście posiadam dwa aparaty.
Pierwszy-> cyfrak fujifilm finepix 1000fd
nie jest najlepszy, szumy matrycy, ziarno przy iso >100
Obiektyw zniekształca,kiepsko rysuje.
Biorę go tam, gdzie drugiej perełki szkoda mi brać, i tam gdzie cyka się miliony fotek, by wybrać potem kilka.

Do poważniejszych zdjęć używam tradycyjnej lustrzanki, i nikt mi nie wciśnie kitu, że cyfrówką zrobię lepsze zdjęcia.
Szczególnie pięknie wychodzą zdjęcia nocne na slajdach, piękne ciepłe kolory ;)

Mowa tutaj o "Praktica BX20" posiadam do niej obiektywy PENTAKON z optyką Carl Zeiss o
ogniskowych 28, 50, 135. Żaden obiektyw ze zmienną ogniskową im nie dorówna.

Nieraz ludzie patrzą się dosłownie jak na przybysza z innej planety, jak zakładam film, albo zmieniam obiektyw ;)

I tutaj zaczyna się naprawdę poszukiwanie ładnych ujęć, staranne ustawienie ostrości, czasu, przesłony. Jeżeli wie się, że ma się tylko 36 zdjęć, i brak przycisku "usuń" to focenie nabiera nowego wymiaru i znaczenia, staje się to swego rodzaju zabawą, przyjemnością.

Tylko do lustrzanki tradycyjnej potrzebne jednak są pewne umiejętności, dla większości znajomych obsługa tego aparatu, brak AF, i automatu to czarna magia, nieraz próbowałem tłumaczyć, uczyć, ale z lichym skutkiem ;)


Luk napisał(a):A ja mojej lustrzanki nie używam od roku. Ciężkie toto i nieporęczne. A poza tym też tam jakieś paprochy mi wlazły do obiektywu


Paprochy nie mają prawa wejść do obiektywu, jeżeli dobrze się przechowuje,

Dobra torba, na lustrzankę i akcesoria, pojemniki na obiektywy, zakrętki, i zaślepki- i nie ma prawa nic nawłazić.
Wszystko zależy od kultury obsługi i poszanowania ;)


Przykładowo, dziewczyna, pierwsze co wzięła moją prakticę, urwała mi sprzęgło od przesuwania filmu. Przyznam że wiązanka poszła niesamowita :lol: I zamiast zorganizowania jej obiecanych urodzin dałem zarobić panu serwisantowi ;) Od tej pory aparat służy tylko i wyłącznie właścicielowi prawowitemu


post pod postem w tym samym czasie
Ostatnio edytowano 14 sierpnia 2014, 11:21 przez LemuRR11, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LemuRR11
 
Posty: 162
Zdjęcia: 50
Dołączył(a): 25 lipca 2011, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 1 września 2014, 19:36

EOS 100D którym teraz foce, bardzo wygodny w użyciu, lekki i mały :) a to jednak pełnoprawna lustrzanka :D

Obrazek
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Watt » 1 września 2014, 19:51

Ja już się chwaliłem, ale się przypomnę ;) Mam dwa aparaty, pierwszy to Kodak Z885 z 2007 roku, a drugi to Sony Mavica FD-200 :mrgreen:
Fotki z netu - Kodak:
Obrazek
i Mavica:
Obrazek
Kodaka zwykle wożę ze sobą jak gdzieś jadę, a Mavica - ze względu na ciężar ;) - do focenia w domu, bo ma niezłe makro :D
Watt
 

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 3 września 2014, 10:10

LemuRR11 napisał(a):Paprochy nie mają prawa wejść do obiektywu, jeżeli dobrze się przechowuje,

Dobra torba, na lustrzankę i akcesoria, pojemniki na obiektywy, zakrętki, i zaślepki- i nie ma prawa nic nawłazić.
Wszystko zależy od kultury obsługi i poszanowania ;)


Przykładowo, dziewczyna, pierwsze co wzięła moją prakticę, urwała mi sprzęgło od przesuwania filmu. Przyznam że wiązanka poszła niesamowita :lol: I zamiast zorganizowania jej obiecanych urodzin dałem zarobić panu serwisantowi ;) Od tej pory aparat służy tylko i wyłącznie właścicielowi prawowitemu


No ale jak to. Myślisz, że ja nie szanuję swojego aparatu :?: Obchodzę się z nim jak z jajkiem. Jeśli pojawiają się jakieś ślady na obiektywie czy na ekranie LCD to od razu je czyszczę. Jeśli nie używam aparatu dłuższy czas to chowam go do pokrowca. Wszystkie moje sprzęty szanuję...

elek napisał(a):EOS 100D którym teraz foce, bardzo wygodny w użyciu, lekki i mały :) a to jednak pełnoprawna lustrzanka :D

http://fotki.lighting-gallery.pl/images ... 65598.jpeg


Super lustrzanka. Ale wątpię, czy jest aż tak mała i lekka... choć jak na lustrzankę to może i tak ;)

Watt napisał(a):Ja już się chwaliłem, ale się przypomnę ;) Mam dwa aparaty, pierwszy to Kodak Z885 z 2007 roku, a drugi to Sony Mavica FD-200 :mrgreen:
Fotki z netu - Kodak:
http://www.freshdv.dreamhosters.com/med ... /kodak.jpg
i Mavica:
http://images-eu.amazon.com/images/P/B0 ... ZZZZZZ.jpg
Kodaka zwykle wożę ze sobą jak gdzieś jadę, a Mavica - ze względu na ciężar ;) - do focenia w domu, bo ma niezłe makro :D


Ten Soniak nie ma chyba nawet zoomu optycznego, sądząc po wyglądzie obiektywu :roll:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Watt » 3 września 2014, 14:57

Ale na obiektywie wyraźnie pisze "OPTICAL 3X" ;)
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron