Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez slaweklampy » 27 stycznia 2019, 16:20

Elektroservice napisał(a):Możliwe, że już raz to pisałem albo nawet dwa razy ale niestety jeśli ktoś chce porządne zdjęcia nocne robić to pozostaje tylko lustrzanka, nie musi być koniecznie nowa.


Bezlusterkowiec też się do tego nadaje, a ponadto jest mniejszy i lżejszy.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Whites86 » 28 stycznia 2019, 10:57

Elektroservice napisał(a):Możliwe, że już raz to pisałem albo nawet dwa razy ale niestety jeśli ktoś chce porządne zdjęcia nocne robić to pozostaje tylko lustrzanka, nie musi być koniecznie nowa. Canon EOS 20D doskonale sobie radzi w nocnej fotografii, niestety trudno będzie go obecnie dostać w dobrym stanie dlatego warto by było zainteresować się modelem 40D :)

Wiesz ja szukam aparatu za parę stów a nie za pare koła, nie wiedzieć czemu dzisiejsze cyfrowki do fot nocnych sa tragiczne, szukam i szukam i nic porządnego nie widze, aparaty sprzed 10 lat robily dużo porządniejsze fotki nocne a znowu nie chce kupować starego aparatu bo zwykle one sa już zajechane
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 28 stycznia 2019, 11:37

Whites86 napisał(a):widać mocne ziarno, zdaje sobie sprawę ze forumowa galeria kaleczy fotografie ale nie aż tak, milo by było jak bys jeszcze popróbował porobić cos na najmniejszym iso jakie tylko można ustawić,


Te fotki z drugiego tematu zrobiłem z najniższym możliwym ISO wynoszącym 80 :roll:

Dla porównania:

ISO80 -
Obrazek

ISO2000 -
Obrazek

ISO12800 -
Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Whites86 » 28 stycznia 2019, 11:59

Ja tylko dzialam na najniższym ISO, wieksze po prostu nie ma sensu, ale nawet przy tym 80 jest niestety słabo, szkoda no nic dzieki za porównania
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Elektroservice » 28 stycznia 2019, 16:23

Ale ja Ci wcale nie polecam zakupu aparatu za kilka tysiaków :)
Jak dobrze poszukasz to kupisz zadbanego Canon EOS40D w dobrej cenie + do tego obiektyw kitowy EF-S 18-55IS i już masz dobry zestaw do nocnych fotek.
Z czasem dokupujesz adapter z EF (EF-S) na M42, kupujesz jakiś stary obiektyw szerokokątny np Pentacon 2.8/29 (również da się go tanio upolować) i już możesz robić naprawdę fajne nocne foty na ISO 100 :) Ustawiasz ostrość na nieskończoność (pierścieniem na obiektywie bo to obiektyw manualny), aparat wrzucasz na statyw, przełączasz w tryb M aby mieć możliwość ustawiania czasu naświetlania dowolnie jak Ci się podoba, przesłonę na obiektywie ustawiasz na 5.6 (pierścieniem na obiektywie bo to obiektyw manualny) i możesz strzelać foty :)
Testowałem to osobiście z moim 20D robiąc nocne fotki mojej okolicy jakieś 3 lata temu, zrobiłem około 100 zdjęć z czego nieudanych było może 5 :D
Taka lustrzanka posłuży Ci długie lata, w razie potrzeby dokupujesz po prostu obiektywy i po sprawie :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 28 stycznia 2019, 17:35

Whites86 napisał(a):Ja tylko dzialam na najniższym ISO, wieksze po prostu nie ma sensu, ale nawet przy tym 80 jest niestety słabo, szkoda no nic dzieki za porównania

ISO 80 w kompakcie to odpowiednik 1600-3200 w APC-S i pewnie ~6400 w full frame, serio to są takie różnice a im więcej Mpixeli ma kompakcik tym gorzej wypada pod względem szumów, na ISO 12800 z EOS 5D mk3 z powodzeniem da sie focic tyle że to droga zabawka nawet dzisiaj, na lusterku APC-S przy ISO 100 obraz jest jak żyleta i jeśli tylko dobrze doświetlisz to nie ma szumu a z ostrym szkłem i po obróbce RAW miazgę robi, do 1000 zł masz używki lustrzanek Canona z 4 i 3 cyfrowej serii z kitowym obiektywem, to są typowo amatorskie sprzęty ale matryce mają dobre i zmasakrują każdego kompakta pod względem jakości zdjęć, a do tego dokupujesz pilota IR za parę zł i sobie ze statywu bezprzewodowo wyzwalasz w nocy :)
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Elektroservice » 28 stycznia 2019, 17:42

Ja tam bym celował w 40D :) Dobra cena i da się jeszcze kupić nie zjechane egzemplarze. Zawsze to sprzęt półprofesjonalny :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 28 stycznia 2019, 18:16

Jak zapewne wiecie, mam też lustrzankę Sony Alfa 230, ale prawie już jej nie używam...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 5 kwietnia 2019, 22:58

Świeżo zakupiony używany obiektyw Canon EF 85mm f/1.8 USM:
Obrazek

Przykładowe zdjęcie z użyciem tego obiektywu, jeszcze nie miałem okazji testować w terenie:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez slaweklampy » 24 października 2020, 10:10

Ostatnio kupiłem tanio używany aparat kompaktowy Samsung ES20.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przykładowe zdjęcia z niego:

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości