Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez slaweklampy » 12 listopada 2016, 18:21

Stało, czy zmiennoogniskowy?

Informacji szukaj na forach poświęconych fotografii.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 12 listopada 2016, 18:46

Myślę o stałoogniskowym, ze względu na to, że lepiej się nadają do słabych warunków oświetleniowych i fotografii nocnej, a jakość obrazu często jest lepsza z tego co słyszałem. W założeniach chcę często używać aparat na statywie. Aparat zamierzam kupić w grudniu lub styczniu i chcę się wprawić najpierw na stałoogniskowym. Zmiennoogniskowy dopiero przyda się później latem jako kolejny obiektyw gdy przez większość dnia będzie jasno. Przede wszystkim EOS ma być do ustawianych zdjęć lepszej jakości, do zdjęć na szybko będę od czasu do czasu nadal używał kompakta.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 13 listopada 2016, 14:52

Nawet kitowy EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM robi już bardzo ładne zdjęcia, jak chcesz coś jasnego to Sigma Art 18-35 mm f/1,8 ale to droga zabawka :) ogólnie jasne dobre obiektywy są drogie, można poszukać jakiś stałek na m42 + przejściówka, można za niewielką cenę trafić świetny egzemplarz. Na początek polecam kita, zawsze po nabraniu doświadczenia można go sprzedać i kupić coś lepszego.
Kolejna sprawa to obróbka zdjęć, jpeg prosto z lusterka będzie podobnie wyglądał jak z kompakta, jak chcesz dobre fotki nocne robić to musisz się nauczyć obróbki RAW.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 13 listopada 2016, 18:24

Dzięki za porady, na początek faktycznie kitowy wystarczy, a dalsza zabawa to jak z czasem będę lepiej to ogarniał. W sumie jeszcze się zapytam, polecasz jakieś dobre forum fotograficzne na którym są ludzie mogący wprowadzić w głębsze tajniki fotografii?
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 14 listopada 2016, 12:09

Zapoznaj się z trybami fotografowania takimi jak Av, Tv, M, do tego histogram, kompensacja ekspozycji, pomiar światła, głębia ostrości, w zasadzie jak to ogarniesz to nie potrzebujesz żadnego poradnika, nie są to skomplikowane sprawy. Jeśli chodzi o obróbkę RAW to już trudniejsza sprawa choć jak już to poznasz to obróbka fotki zajmie ci 2-3 minuty max, poradników jak i programów do obróbki jest sporo a każdy program inaczej się obsługuje.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 19 kwietnia 2017, 23:05

Ostatecznie stanęło na tym, że na początek przygody z lustrzankami kupiłem tańszego EOSa 1300D:
Obrazek

Zrobione na szybko testowe zdjęcie:
Obrazek

Porównanie z dotychczasowym kompaktem:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez JeD » 19 kwietnia 2017, 23:10

W koncu nie wytrzymałeś już z komapktem? :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 19 kwietnia 2017, 23:19

Planowałem od dawna, lecz byłem trochę leniwy z rozpoczęciem faktycznych działań w kwestii zakupu. Kompakt nie chce paść więc zdecydowałem, że i tak kupię nowy aparat (kompakt czasem może się jeszcze przydać).
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez JeD » 19 kwietnia 2017, 23:27

trojmiejski napisał(a):Planowałem od dawna, lecz byłem trochę leniwy z rozpoczęciem faktycznych działań w kwestii zakupu. Kompakt nie chce paść więc zdecydowałem, że i tak kupię nowy aparat (kompakt czasem może się jeszcze przydać).


Też tak uważałem, od 2 lat nie ruszany w szufladzie :D Od fotek podrecznych mam moje Xiaomi :D a jeżeli potrzebuje bardziej profesjonalnie to biorę moją hybrydę
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 19 kwietnia 2017, 23:32

Może u mnie będzie podobnie, wyjdzie w praniu. Na początek to muszę rozpracować obsługę.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości