Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Edziu » 16 lipca 2008, 07:39

Uuu... ale oberwał, a nie idzie gdzieś na allegro znaleźć takiego wyświetlacza, a swoją drogą nikin to chyba niezły sprzęt
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Whites86 » 16 lipca 2008, 10:34

Edziu napisał(a):Uuu... ale oberwał, a nie idzie gdzieś na allegro znaleźć takiego wyświetlacza, a swoją drogą nikin to chyba niezły sprzęt

wymiana tego to koszt ok 300zł a za ta cene odkupiłem drugi nowy ;) i teraz ten uszkodzony jest juz mój i nieoplaca mi sie go naprawiac
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

inne

Postprzez DocBrown » 17 września 2008, 13:17

A ja polecam Sony Alpha 350, może to aż taka nowość nie jest, ale z pewnością jest to sprzęt godny polecenia :)
DocBrown
 

Re: Najnowsze aparaty cyfrowe - wiadomości

Postprzez elek » 17 września 2008, 14:03

Kompakty się nie nadają do poważniejszego pstrykania, matryca >7Mpix z rozmiarem 1/2,5" to poprostu tragedia jeśli chodzi o szumy, ISO80 z Canona A570IS wygląda gorzej niż ISO1600 z Nikona D80, sam mam PowerShota A570IS i robie zdjęcia tylko na czułości ISO80 lub mniej bo już na ISO200 wygląda tragicznie, znacznie lepsze fotki robi model A510 z matrycą 3Mpix, już lepiej kupić używanego EOS350D albo porównywalną lustrzanke i dołożyć przejściówke na M42 + jakiś tani teleobiektyw, cena wyjdzie pewnie podobna do tego SX1 IS a możliwości dużo więcej.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Najnowsze aparaty cyfrowe - wiadomości

Postprzez DocBrown » 17 września 2008, 16:02

Sony o którym piszę to lustrzanka, matryca ma 14,6Mpix i fotki robi świetne, zaś co do Canon Eos, to byłbym ostrożny, mój ojciec miał kiedyś Eosa analogowego i to był niewypał, popsuł się po roku wcale nie intensywnego użytkowania, cyfrowe Eosy także potrafią się sypać, znajomy miał takiego i też mu się zepsuł :?
DocBrown
 

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 17 września 2008, 16:45

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale się zapytam:

Jak polecacie aparat cyfrowy w przedziale cenowym 800 zł - 1000 zł? I jakiej najlepiej firmy? Bo zamierzam kupic nowy aparat za kilka miesięcy.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez DocBrown » 17 września 2008, 16:46

Polecam firmę SONY, albo Nicon.
DocBrown
 

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 17 września 2008, 16:54

A skąd wiadomo który model aparatu będzie dobry? Pamiętam jak kiedyś miałem aparat Mercury, także zachwalany, a za kilka dni robił rozmazane i prześwietlone zdjęcia. No i ten zoom 1x... :?

Oczywiście obecnie mam znacznie lepszy aparat - Fujifilm Finepix A345 (zdjęcia na forum robię właśnie tym aparatem) Ale jak pisałem, chcę miec jeszcze lepszą cyfrówkę :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez DocBrown » 17 września 2008, 17:09

Sony i Nicon to firmy, które raczej nie produkują syfu, tylko porządny sprzęt :)
DocBrown
 

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez cieszyn » 17 września 2008, 22:59

Luk napisał(a):Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale się zapytam:

Jak polecacie aparat cyfrowy w przedziale cenowym 800 zł - 1000 zł? I jakiej najlepiej firmy? Bo zamierzam kupic nowy aparat za kilka miesięcy.


Opinii tyle, ile ludzi opiniujących

Są fora, gdzie są opinie bardziej fachowe, miarodajn. Dobry jest tez portal Tom`s hardware i inne

Sony zdecydowanie nie polecam, Nicon, to już lepiej

Ale jestem zdecydowanie za OLYMPUSEM, a jeśli kompakt, to tylko E-570 UZ
Olympus SP-570 UZ to champion w segmencie aparatów typu ultra zoom, udostępnia obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie ogniskowych 26 - 520 mm. Podwójna stabilizacja obrazu zapewnia ostre, nieporuszone zdjęcia praktycznie w każdych warunkach. Aparat posiada matrycę o rozdzielczości 10 milionów pikseli, system detekcji twarzy, wyświetlacz LCD HyperCrystal o przekątnej 2.7 cala, gorącą stopkę, możliwość bezprzewodowego sterowania błyskiem lamp (FL-36R, FL-50R) oraz zapis zdjęć w formacie RAW. Jest zasilany akumulatorami AA (paluszki).


Albo jak kompakt, to Panasonic Lumix DMC-FZ50 z obiektywem Leici, Leica moim zdaniem najlepsze obiektywy świata. Ale spoko, to już nie ta jakość jak kiedyś. Teraz licencja Leici sprzedana do Tajwanu itp., więc tłuką to masowo, i to już nie tak kultowa Leica. Najjaśniejsze obiektywy, miód!

A jeśli lustrzanka, to np. OLYMPUS E-510 + 2 objektywy. 14-42mm + 40-150mm Taki zestaw można kupić za 1890 zł!
Trudno go dopaść, bo już promują E-520, o 400 zł droższą, choć 520 nie warto kupować, bo to dokładnie to samo co E-510 , tylko dodany jest soft do rozpoznawania twarzy, a to mało komu sie przydaje, a wręcz przeszkadza. Jestem blisko zakupu, ale wskoczyły inne wydatki i "lustro" poszło się paść!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron