Wasz sprzęt do filmowania - kamery analogowe i cyfrowe

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Wasz sprzęt do filmowania - kamery analogowe i cyfrowe

Postprzez Whites86 » 22 lutego 2016, 16:04

Luk napisał(a):Ja od marca 2013 nagrywam filmy w jakości HD w moim aparacie Sony DSC-HX20V ;)
Bo skoro w aparacie fotograficznym jest opcja nagrywania filmów w dobrej jakości, to po co dodatkowo kupować kamerę?

po to że HD to już przeżytek ;) teraz masz 4K ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasz sprzęt do filmowania - kamery analogowe i cyfrowe

Postprzez Beton » 22 lutego 2016, 17:00

Poza tym bardzo dużo zależy od odbiektywu. Jak obiektyw będzie kiepski, to nawet HD nie pomoże :P
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Wasz sprzęt do filmowania - kamery analogowe i cyfrowe

Postprzez Luk » 22 lutego 2016, 19:59

Whites86 napisał(a):po to że HD to już przeżytek ;) teraz masz 4K ;)


Tyle, że obecnie jeszcze niewiele osób może sobie pozwolić na tak drogi sprzęt :roll:
A poza tym, żeby odtworzyć 4K, to trzeba mieć odpowiedni sprzęt - czyli monitor przystosowany do rozdzielczości 3840 × 2160, mocny procesor oraz wydajną kartę graficzną no i dysk twardy o ogromnej pojemności, bo filmy nagrywane w takim formacie zajmują ogrom miejsca na dysku.
Co prawda, na zwykłym pececie z monitorem Full HD 1920x1080 też można odtworzyć filmy 4K, ale wtedy nie będzie widać żadnej różnicy w jakości, ponadto takie filmy będą się zacinać i czasem nawet zawieszą system, poza tym zajmują kilkukrotnie większą pojemność niż filmy Full HD :roll:

Dlatego dla mnie wystarczą filmy w jakości HD, czyli 1280x720. Co prawda mam w moim aparacie możliwość kręcenia filmów w jakości Full HD, czyli 1920x1080, ale dla oszczędności wolnego miejsca na dysku zazwyczaj nie kręcę klipów w tej wyższej jakości. ;)

Beton napisał(a):Poza tym bardzo dużo zależy od odbiektywu. Jak obiektyw będzie kiepski, to nawet HD nie pomoże :P


Mój "Soniak" ma akurat dobry obiektyw z zoomem optycznym 20x, jakość filmów jest naprawdę w porządku.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt do filmowania - kamery analogowe i cyfrowe

Postprzez elek » 22 lutego 2016, 20:15

Whites86 napisał(a):
Luk napisał(a):Ja od marca 2013 nagrywam filmy w jakości HD w moim aparacie Sony DSC-HX20V ;)
Bo skoro w aparacie fotograficznym jest opcja nagrywania filmów w dobrej jakości, to po co dodatkowo kupować kamerę?

po to że HD to już przeżytek ;) teraz masz 4K ;)

I na co ci 4k jak dziadowska kompresja zdegraduje jakość, w wielu przypadkach telewizja HD wygląda gorzej od dobrego analoga PAL, na Bluray już masz sporo lepszą jakość. Sprzętowe kodowanie w amatorskich kamerach i aparatach nigdy nie da ci takiej jakości jak obróbka w sofcie na PC.

Mój Canon może nagrywać Full HD a dodatkowo niedawno przeportowali na niego Magic Lantern a ten soft jest specjalnie dedykowany do nagrywania filmów.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt do filmowania - kamery analogowe i cyfrowe

Postprzez slaweklampy » 23 lutego 2016, 09:55

Witam

Ja posiadam kamerę cyfrową Samsung VPD-105i, mój ojciec kupił ją latem 2004 roku.

Luk napisał(a):Bo skoro w aparacie fotograficznym jest opcja nagrywania filmów w dobrej jakości, to po co dodatkowo kupować kamerę?


Choćby dlatego że kamera umożliwia dłuższe nagrywanie i w dodatku z dźwiękiem stereo (mało jest cyfrowych aparatów kompaktowych posiadających tą funkcję).

Do nagrywania używałem starego aparatu Sony DSC-P93A.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wasz sprzęt do filmowania - kamery analogowe i cyfrowe

Postprzez lumix26 » 22 czerwca 2016, 16:58

zobaczymy jak się będzie sprawować nowy sprzęt
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości