Program Sonda

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Program Sonda

Postprzez CDM » 7 listopada 2009, 16:45

Tak, ja również pamiętam emisję tego programu. Nie mogłem uwierzyć,że to się dzieje naprawdę... Dziękuję za tego linka, szukałem tego :)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Program Sonda

Postprzez KaszeL » 7 listopada 2009, 17:19

Sonda jest niesamowita, pamiętam że każdy odcinek oglądałem z rumieńcami. Chociaż teraz niewiele już z tego pamiętam. Od przedwczoraj obejrzałem kilkanaście odcinków na YT :P Ta swoją drogą, nie wiem czy zauważyliście w tym programie o oświetleniu ulicznym demonstrowali dwu-jarznikową rtęciówkę. Coś niesamowitego. Ciekawe czy weszły kiedykolwiek do produkcji.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Program Sonda

Postprzez cieszyn » 7 listopada 2009, 18:26

No własnie. Ja tam specem od lamp nie jestem, więc może ktoś z Was, szczególnie ci co pracują na sieciach, wiedzą coś o zastosowaniu dwu-jarznikowych rtęciówek ?? :roll: Ich żywotność musiała być niesamowita, to nie mogło ujść uwadze tych, co robili konserwację i naprawy oswietlenia ulicznego
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program Sonda

Postprzez swietlik » 7 listopada 2009, 18:51

KaszeL napisał(a): nie wiem czy zauważyliście w tym programie o oświetleniu ulicznym demonstrowali dwu-jarznikową rtęciówkę. Coś niesamowitego. Ciekawe czy weszły kiedykolwiek do produkcji.


O tym samym miałem napisać. Skoro cały materiał przygotowali w oparciu o fabrykę Polam to coś takiego mogło być ;) Kaszel zwróciłeś uwagę na eliptyczną sodówkę :?: Z zewnątrz budowę miała niemal identyczną jak rtęciówka 250W. Czy Polam też produkował sodówki eliptyczne :o :?:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Program Sonda

Postprzez DocBrown » 7 listopada 2009, 19:13

KaszeL napisał(a):Sonda jest niesamowita, pamiętam że każdy odcinek oglądałem z rumieńcami. Chociaż teraz niewiele już z tego pamiętam. Od przedwczoraj obejrzałem kilkanaście odcinków na YT :P Ta swoją drogą, nie wiem czy zauważyliście w tym programie o oświetleniu ulicznym demonstrowali dwu-jarznikową rtęciówkę. Coś niesamowitego. Ciekawe czy weszły kiedykolwiek do produkcji.


No prosze a jednak taka lampa istnieje :o
DocBrown
 

Re: Program Sonda

Postprzez elek » 7 listopada 2009, 20:40

Uhh Sonda to bezapelacyjnie najlepszy polski program popularnonaukowy, szkoda że teraz w modzie jedynie brainiac i tym podobne durne programy , a pamiętacie Telewizje Edukacyjną ? w każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku inna tematyka , kilka godzin ciekawych programów , ze szkoły się urywałem żeby to oglądać, a teraz ? teraz w tv nie ma dosłownie nic poza papką dla debili.
Co do sondy i tematyki światła polecam jeszcze odcinek pt. Oko Demona , naprawdę warto oglądnąć :)
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Program Sonda

Postprzez DocBrown » 7 listopada 2009, 20:43

Brainiac to są faktycznie głupoty, ale istnieje też program Prawda czy fałsz - Pogromcy Mitów który prócz tego że jest prześmieszny to również ma dość duże walory edukacyjne, tam zawsze starają się rozprawić z różnymi bzdurami.
DocBrown
 

Re: Program Sonda

Postprzez Michal » 7 listopada 2009, 23:08

neon44 napisał(a):
Michal napisał(a):Dzięki,Świetlik za wrzucenie tych odcinków.Pamiętam,są one chyba z 1986 roku,rewelacja,pamiętam jak oglądałem ten odcinek o oświetleniu ulicznym w telewizji z zapartym tchem i długopisem w ręku pisząc notatki :D Dodam -dla młodszych użytkowników forum,że Sonda to byl kultowy program popularno-naukowy PRL-u.Niestety prowadzący-Andrzej Kaminski i Zdzisław Kurek zginęli w wypadku samochodowym...


Też pamiętam ten odcinek. Jako 7-latek notatek nie robiłem, ale też patrzyłem z zapartym tchem. To był naprawdę wspaniały program, misja przez duże M, a teraz faszerują nas głupawymi serialami i tańcem na wodzie

PS Twórcami byli Zdzisław Kamiński i Andrzej Kurek

Przepraszam,przekręciłem nazwiska,dzisiaj obejżałem ten odcinek ze trzy razy,po prostu rewelka,łezka się kręci w oku.Teraz możecie docenić zalety telewizji publicznej,na TVN czy Polsacie o takich programach mozna pomarzyć.Faszeruja nas jedynie głupawymi serialami i teleturniejami dla bezmózgiego i nie myslącego motlochu... :(
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Program Sonda

Postprzez cieszyn » 7 listopada 2009, 23:44

Michal napisał(a):
neon44 napisał(a):
Michal napisał(a):Dzięki,Świetlik za wrzucenie tych odcinków.Pamiętam,są one chyba z 1986 roku,rewelacja,pamiętam jak oglądałem ten odcinek o oświetleniu ulicznym w telewizji z zapartym tchem i długopisem w ręku pisząc notatki :D Dodam -dla młodszych użytkowników forum,że Sonda to byl kultowy program popularno-naukowy PRL-u.Niestety prowadzący-Andrzej Kaminski i Zdzisław Kurek zginęli w wypadku samochodowym...


Też pamiętam ten odcinek. Jako 7-latek notatek nie robiłem, ale też patrzyłem z zapartym tchem. To był naprawdę wspaniały program, misja przez duże M, a teraz faszerują nas głupawymi serialami i tańcem na wodzie

PS Twórcami byli Zdzisław Kamiński i Andrzej Kurek

Przepraszam,przekręciłem nazwiska,dzisiaj obejżałem ten odcinek ze trzy razy,po prostu rewelka,łezka się kręci w oku.Teraz możecie docenić zalety telewizji publicznej,na TVN czy Polsacie o takich programach mozna pomarzyć.Faszeruja nas jedynie głupawymi serialami i teleturniejami dla bezmózgiego i nie myslącego motlochu... :(


Niestety to prawda.
Ale czego sie nie robi dla kasy!

ludzie sie w tym zupełnie nie liczą - tak to jest, jak się komuś Wolność myli z SAMOWOLĄ ! :!: :evil:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program Sonda

Postprzez neon44 » 8 listopada 2009, 10:39

No to może stworzymy edu-lightingową telewizję internetową i sami będziemy nauczać :mrgreen:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość