Oprawy uliczne w Polskich filmach

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez kubaxxx » 1 lipca 2016, 11:20

Tym razem film VINCI z 2004.
@oskard zapewne tym razem nie pomoże w lokalizacji filmowych plenerów bo to nie stolica a Kraków i okolice. ;)

tutaj niezidentyfikowane przeze mnie oprawy na dziwnie odgiętych wysięgnikach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ourw
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ozpry na betoniakach
Obrazek
Obrazek
kwadratówki na elewacji
Obrazek
i w akcji
Obrazek
dueciki strad
Obrazek
a tutaj rarytas,działająca rtęciowo trumienka :)
Obrazek
biała kula,pewnie Rosa
Obrazek
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez oskard » 2 lipca 2016, 00:53

To prawda - w stolicy byle fragmencik muru może być już znakiem rozpoznawczym dla mnie, w innych miastach nie jestem już tak szybki Bill :D
Jeden mój wielki sukces w rozpoznawaniu niepodpisanego miejsca, to było ustalenie zdjęcia z rozbiórki jakiejś kamienicy, w dodatku ukazujące ją od podwórka. Nie wiedziałem nawet jakie miasto, wiadomo było tylko, że w Polsce. A mi się udało w kilka godzin zawęzić pole poszukiwań najpierw do obszaru dawnego zaboru ruskiego (miała okna polskie i specyficznie ścięty kant oficyny, jak u nas), a następnie do Częstochowy (budulcem zamiast cegły, były wapienne bloki). I rzeczywiście - okazała się to oficyna stojąca na tyłach jednej z kamienic przy al. NMP, nawet wieżowiec, wystający ponad dachami w tle się zgadzał.
Jednak to był jeden z nielicznych moich sukcesów pozawarszawskich.
Ale taki ostatni chyba nie jestem - kilka ujęć udało mi się zlokalizować ;):
OZPR-y na betoniakach stały na ul. Smoczej, gdzie obecnie zastąpiły je oprawy ledowe: https://www.google.pl/maps/@50.0515697, ... 6656?hl=pl
Strady na elewacjach wisiały wzdłuż ul. Św. Jana, w tle elewacja kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego: https://www.google.pl/maps/@50.0642943, ... 6656?hl=pl
OURW, jak widać, wiszą na terenie zakładu karnego - tu nic się nie zmieniło :). Oto miejscówka, widok od ul. Spławy, oraz Organki:
https://www.google.pl/maps/@50.0916984, ... 6656?hl=pl
https://www.google.pl/maps/@50.0918066, ... 6656?hl=pl

Natomiast te latarnie na terenie terminala kontenerowego to wg mnie czeskie ambassadory, przynajmniej tak da się ich kształt odczytać na tym zrzucie. Są też chyba wśród nich strady, albo kwadratówki. Jutro, jak będę miał więcej czasu, poszukam ich miejscówki - wstępnie okolice Prokocimia wykluczyłem, choć zdawały mi się najbardziej oczywiste, jednak tam mi nic nie pasuje (chyba że to zlikwidowali i miejsce drastycznie się zmieniło przez te kilka lat).
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez Pablo92 » 3 lipca 2016, 13:11

Latarnie z wygiętymi wysięgnikami znajdują się w Warszawie przy skrzyżowaniu ulic Gniewkowskiej i Ordona. Natomiast świecąca trumienka i duet strad znajduje się również w Warszawie. Jest to parking depozytowy przy ulicy Cykady.
Pablo92
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22 listopada 2015, 14:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez oskard » 3 lipca 2016, 18:07

Heh, to dopiero :!: :)
Dlatego mi to nigdzie nie pasowało w Krakowie, choć przeszukałem nawet ortofotomapę z 2004, to nie mogłem nic dopasować. Suwnic pełno jest na różnych krakowskich terenach przemysłowych, ale żaden teren z nimi nie pasował idealnie.
Żeby było zabawniej, szukając tego miejsca bez przerwy zadawałem sobie w myślach pytanie: "no gdzie mogły się ukryć te krakowskie Odolany"? :P
A tu trzeba było na właściwych Odolanach szukać :). Miejsce wydało mi się znajome, od razu skojarzyłem "o, prawie jak u nas, na Ordona", ale uznałem, że tego typu tereny mogą być podobne w całej Polsce i nie ma się co sugerować podobieństwem, a skoro większość plenerów jest z Krakowa, to logiczne wydawało się, że filmowcy kontenery też znaleźli w tym mieście.
To tak jak w 4 odcinku serialu S.O.S. występuje kamienica z Warszawy, grająca dom z ul. Czarnej w Gdańsku. Człowiek chcący ją znaleźć, gdy zasugeruje się pozostałymi plenerami, nic nie znajdzie - Warszawa nie jest nawet wymieniona w oficjalnym opisie plenerów z tego filmu. Gdyby nie to, że mam w książce jej rysunek z lat 70-tych, nic bym nie skojarzył, zakładając z góry, że to zapewne gdzieś na Pomorzu, nawet jeśli nie na wskazanej ulicy.
I rzeczywiście, zgadza się - wysięgniki i suwnice jak byk, identyczne: https://www.google.pl/maps/@52.22123,20 ... 6656?hl=pl
A tutaj dla potwierdzenia lokalizacji - budynek widoczny na drugim zrzucie, nawet logo to samo na elewacji: https://www.google.pl/maps/@52.2217334, ... 6656?hl=pl
Cykady to zdaje się nowa nazwa dawnego końcowego odcinka Świerszcza, też ciekawe rejony - niedawno jeszcze było tam kilka sztuk OUR-700. Sprawdziłem i widać duety strad, ale po trumnie śladu nie ma - za dawno to, wyleciała gdzieś w międzyczasie. Widać, że była nieco prowizorycznym zestawem razem z barakiem, do którego ją doczepiono.

Gratulacje dla kolegi za te odkrycia :!: :). Jak do tego doszedłeś w ogóle - znałeś te miejsca, szukałeś sam, czy gdzieś przeczytałeś? Przyznaję, że mnie zatkało - respekt ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez Pablo92 » 3 lipca 2016, 20:46

oskard napisał(a):Gratulacje dla kolegi za te odkrycia :!: :). Jak do tego doszedłeś w ogóle - znałeś te miejsca, szukałeś sam, czy gdzieś przeczytałeś? Przyznaję, że mnie zatkało - respekt ;)

Dziękuje ;) .
Przeczytałem kiedyś artykuł że ten film był kręcony w kilku miejscach. Plac kontenerowy znalazłem poprzez zauważenie na horyzoncie charakterystycznej konstrukcji słupa wysokiego napięcia. Widoczny między suwnicą (pierwsze zdjęcie). Nigdzie po za Warszawą nie widziałem tego typu konstrukcji słupa WN. Jeśli chodzi o parking na filmie była pokazana tablica z nazwą tego parkingu depozytowego.
Pablo92
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22 listopada 2015, 14:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez kubaxxx » 13 lipca 2016, 11:03

Film "Piłkarski Poker" z 1989 roku i klasyki z tego okresu.

tutaj to chyba jakieś samoróbki biurowe na świetlówki 36W
Obrazek
UOSF lub OUKS
Obrazek
do oświetlenia wykopu zastosowano projektory PU-15
Obrazek
Obrazek
samochodowa lampa ostrzegawcza LB3 jako "sygnałówka" do rozpoczęcia wyścigów konnych :D
Obrazek
łyżki na elewacjach
Obrazek
strada
Obrazek
OURW i kwadratówka przed dworcem
Obrazek
Obrazek
jakieś oprawy do hal przemysłowych,nieznane mi osobiście
Obrazek
łycha z lampą 400W na betoniaku
Obrazek
OUR 700 lub 1000 w oddali kwiat bodajże z takich samych opraw
Obrazek
OZPR-y
Obrazek
Obrazek
ponownie łychy na koronie stadionu
Obrazek
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez Farel03 » 15 lipca 2016, 08:03

Może to nie film , ale nadal Polski.

Sylwia Grzeszczak - Tamta dziewczyna
Obrazek
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez kubaxxx » 21 lipca 2016, 14:54

Człowiek z marmuru 1976 r.
Klasyki w roli głównej :-)

ORZ-ty w różnych wersjach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
OUR 700:1000
Obrazek
Obrazek
OBs
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ożk;OBp
Obrazek
Obrazek
OZPR
Obrazek
Obrazek
Obrazek
OURW 2250
Obrazek
Obrazek
OUSF;OUKS
Obrazek
Obrazek
Obrazek
OUR125
Obrazek
A tutaj ciekawe oprawy wewnętrzne z tego co widać to na świetlówki
Obrazek
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez slaweklampy » 24 lipca 2016, 08:09

Witam

Oprawy z ostatniego zdjęcia przypominają to coś z avatara kolegi cieszyn. :lol: 8-)
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez wyolon » 24 lipca 2016, 22:49

...
Ostatnio edytowano 30 września 2017, 23:19 przez wyolon, łącznie edytowano 2 razy
wyolon
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości