Zdjęcia sztucznych ogni

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez MRP200 » 1 stycznia 2015, 01:05

Przyznam szczerze, że z roku na rok wychodzi to coraz skromniej. Kiedyś w Sylwestra to od rana słychać było walenie petardami. A w tym roku jakaś dziwna cisza. O 11 tylko pojedyncze wystrzały. A o północy jak rozległa się masowa strzelanina to potrafiła trwać do pierwszej - drugiej w nocy. Akurat pisząc ten post jestem zaskoczony ciszą. Nawet zdążyłem zaliczyć krótką przechadzkę z psem, którego z domu nie szło wygonić, a jak zobaczył swoją smycz to od razu znalazł się w innym świecie.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez paweo » 1 stycznia 2015, 01:11

U mnie również z roku na rok coraz mniej fajerwerków.
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez toomm40 » 1 stycznia 2015, 01:15

fakt, u mnie też już kwadrans po północy była cisza kompletna .
elek-super zdjęcia :!: . moje wyszły tak sobie, ale ja mam taki prosty aparacik dla idiotów
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez famabud » 1 stycznia 2015, 02:11

Jak 8 lat temu mieszkało się w wieżowcu na 10. piętrze to były widoki... 8-) To prawda, że z roku na rok mamy coraz mniej sztucznych ogni w Sylwka. Z czego to wynika? Może z niżu demograficznego?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez toomm40 » 1 stycznia 2015, 03:32

nie wiem z czego to wynika. może coraz droższe są te fajerwerki ? mi jest w sumie obojętnie, ja za tym nie przepadam , i nigdy chyba jeszcze nie kupiłem ani jednego fajerwerku czy petardy, szczerze-jak dla mnie to wyrzucone pieniądze ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez elek » 1 stycznia 2015, 11:44

Ja co roku zawszę kupowałem jakieś fajerwerki, wczoraj stwierdziłem że nie ma po co bo żeby coś fajnego kupić to pareset zł trzeba wydać a taka kasę to wolę na coś innego wydać.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez Whites86 » 1 stycznia 2015, 12:45

MRP200 napisał(a):Przyznam szczerze, że z roku na rok wychodzi to coraz skromniej. Kiedyś w Sylwestra to od rana słychać było walenie petardami. A w tym roku jakaś dziwna cisza. O 11 tylko pojedyncze wystrzały. A o północy jak rozległa się masowa strzelanina to potrafiła trwać do pierwszej - drugiej w nocy. Akurat pisząc ten post jestem zaskoczony ciszą. Nawet zdążyłem zaliczyć krótką przechadzkę z psem, którego z domu nie szło wygonić, a jak zobaczył swoją smycz to od razu znalazł się w innym świecie.

też obserwuje z roku na rok coraz mniej petard, 2 sprawa że jest masa ludzi która wychodzi już o 20 je odpalać :roll: a potem do północy nie mają już nic, zamiast się wstrzymać do tej godziny zero to duża część ludzi ma to dawno zużyte przed północą :roll:
kiedyś za dzieciaka z balkonu wieżowca się obserwowalo jak do 2 w nocy było walenie petardami, a teraz 10-15 minut po północy cisza :roll:
ja sam zazwyczaj skromnie kupuje, parę achtungów, i jakieś flary bo reszta jest zdecydowanie za droga
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez amisiek » 1 stycznia 2015, 13:22

W tym roku było skromnie. Tak to wyglądało
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kupiłem paczkę małych petard (adrenaline) i takich całkiem malutkich (piccolo), bo achtungi się skończyły. Jakoś kiepsko łupali w tym roku - ludzie nie mają pieniędzy niestety i jest coraz gorzej. Tak na marginesie to w carrefourze wszyscy w kolejce przede mną płacili kartą któregoś z brytyjskich banków.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez Watt » 1 stycznia 2015, 14:32

W Łodzi też było skromnie. Poza sąsiadami z naprzeciwka byłem jedyną osobą na ulicy która coś tam wystrzelała :mrgreen:
Watt
 

Re: Zdjęcia sztucznych ogni

Postprzez slaweklampy » 4 stycznia 2015, 09:45

Witam

MRP200 napisał(a):Kiedyś w Sylwestra to od rana słychać było walenie petardami. A w tym roku jakaś dziwna cisza. O 11 tylko pojedyncze wystrzały.


Spowodowane to jest też zakazem sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży.

Kiedyś z tatą robiliśmy takie butelki PET wypełnione mieszanką gazów, jak wybuchły to huk potrafił wywołać alarm w samochodzie.

Obecnie nie odpalam petard ze względów bezpieczeństwa.

W tym roku fajerwerków było nawet dość sporo, ale przez mgłę nie było wiele widać.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości