Odpalanie opuszczonych opraw

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez JeD » 23 listopada 2019, 20:16

Beton napisał(a):
trojmiejski napisał(a):Spokojnie, wielu tutaj docenia lecz po prostu nie komentuje. Osobiście uważam, że bardzo sympatyczna akcja, tym bardziej, że miejsce bardzo klimatyczne. Jaka jest obecnie konfiguracja UPSa, że tak dobrze daje radę? Pamiętam, że swego czasu dość szybko się poddawał.


Nie wiem, ile osób jeszcze tu zagląda (sam wpadłem pierwszy raz od bardzo dawna).

UPS dalej szybko się poddaje, szczególnie pod bardzo dużym obciążeniem, ale tym razem akumulator 7ah i zapasowy 2ah wystarczył na odpalenie widocznych na zdjęciu opraw. Świetlówki w jadalni najdłużej świeciły gdzieś ok. 20 sekund. Później zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem wyłącza UPS. Niestety akumulator oberwał już na samym początku, przy próbach uruchomienia oświetlenia korytarza, i przy świetlówkach w sali ping-ponga. Gdybyśmy zaczęli od jadalni, może dałby radę dłużej. Być może kiedyś wyjazd się powtórzy, ale to z lepszą kamerą, i przydałby się zapas żarówek małej mocy (np 25W), żeby nie było szkoda ich zostawić w oprawach.


Nadal nas sporo, ale wielu ma obowiązki w tym ja, i jestem tutaj tylko cieniem własnej aktywności, ale mam nadzieje ze jak bedzie mniej na głowie, wrócę z nową porcją filmów oraz zdjęć ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez mateusz » 26 listopada 2019, 21:12

U mnie jest podobnie, też brakuje niestety czasu na jakąś większą aktywność, robienie fotorelacji ostatnio (chociaż prawdę mówiąc to coraz trudniej znaleźć mi jakieś ciekawe oświetlenie do sfotografowania, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne) Mnie takie widoki bardzo cieszą... Opuszczone budynki będą niedługo chyba ostatnim miejscem gdzie będzie można uświadczyć taki wystrój wnętrz z epoki z oryginalnym oświetleniem...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez Utilizer » 26 listopada 2019, 21:30

Już coraz rzadziej są bo raz że wiele to już ruiny, a jeszcze inne to już budynki może i stare, ale już po jakiś remontach gdzie klasyki wyleciały jeszcze "za życia" obiektu
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez GoUrbex » 14 grudnia 2019, 17:39

Beton napisał(a):
trojmiejski napisał(a):Spokojnie, wielu tutaj docenia lecz po prostu nie komentuje. Osobiście uważam, że bardzo sympatyczna akcja, tym bardziej, że miejsce bardzo klimatyczne. Jaka jest obecnie konfiguracja UPSa, że tak dobrze daje radę? Pamiętam, że swego czasu dość szybko się poddawał.


Nie wiem, ile osób jeszcze tu zagląda (sam wpadłem pierwszy raz od bardzo dawna).

UPS dalej szybko się poddaje, szczególnie pod bardzo dużym obciążeniem, ale tym razem akumulator 7ah i zapasowy 2ah wystarczył na odpalenie widocznych na zdjęciu opraw. Świetlówki w jadalni najdłużej świeciły gdzieś ok. 20 sekund. Później zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem wyłącza UPS. Niestety akumulator oberwał już na samym początku, przy próbach uruchomienia oświetlenia korytarza, i przy świetlówkach w sali ping-ponga. Gdybyśmy zaczęli od jadalni, może dałby radę dłużej. Być może kiedyś wyjazd się powtórzy, ale to z lepszą kamerą, i przydałby się zapas żarówek małej mocy (np 25W), żeby nie było szkoda ich zostawić w oprawach.


Cześć Wam :) skoro padło nawiązanie do mojego filmu na YT no to jestem :D Fakt nie brałem pod uwagę że może nie być tam żarówek, a ograniczony mocno czas nie pozwalał mi wciągnąć się na maxa ;)
Brawo dla Kolegi że się udało tknąć trochę życia! A co do tematu UPSa, początkowo próbowałem na takich akumulatorach i generalnie miałem podobne wyniki dlatego proponuję LiPo i przetwornicę impulsową, lub nawet spróbować z LiPo i tym UPS :)

Poniżej pierwsze próby które na tych akumulatorach nie kończyły się oczekiwanym efektem ;)

Avatar użytkownika
GoUrbex
 
Posty: 7
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 14 grudnia 2019, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez Beton » 15 grudnia 2019, 17:04

Zapraszam do oglądania :) Zdjęcia wlecą później.




Edit: Ooo, nie widziałem odpowiedzi kolegi. Super, że nawet na forum jesteś :). Mógłbyś mi rozjaśnić sytuację, co konkretnie daje akumulator LiPo w porównaniu do zwykłego? Różnią się jakoś konstrukcją i nie mają takich spadków napięcia? Fakt - te moje szybko wysiadają. Te oprawy świetlówkowe odpalałeś w okrąglakach?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez GoUrbex » 15 grudnia 2019, 17:58

Beton napisał(a):Edit: Ooo, nie widziałem odpowiedzi kolegi. Super, że nawet na forum jesteś :). Mógłbyś mi rozjaśnić sytuację, co konkretnie daje akumulator LiPo w porównaniu do zwykłego? Różnią się jakoś konstrukcją i nie mają takich spadków napięcia? Fakt - te moje szybko wysiadają. Te oprawy świetlówkowe odpalałeś w okrąglakach?


Generalnie to tak, LiPo są dużo lżejsze i mają większą wydajność prądową.
Problemem jest to że nie można ich rozładować poniżej ~3.3V na celę oraz wymagają konkretnej ładowarki. Są też niestety droższe od takich akumulatorów AGM jakie można spotkać w małych UPS :)

Przykładowo ja mam akumulator ~24V 5Ah :D
Avatar użytkownika
GoUrbex
 
Posty: 7
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 14 grudnia 2019, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez galad » 15 grudnia 2019, 20:13

Może faktycznie bateria ogniw li-po czy li-ion była by lepsza niż akumulator jakiego używaliśmy. Może jakiś akumulator 12V z elektronarzędzia?
Ps. Bułka jedzona w takim miejscu smakuje mimo jedzenia bułki z tym samym w domu na śniadanie, całkowicie inaczej ;)
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez MRP200 » 15 grudnia 2019, 20:24

Z akumulatorami litowymi, czyli Li-jon, czy Li-pol jest jeden podstawowy problem - znaczne różnice napięć pomiędzy aku naładowanym a rozładowanym. Pojedyncze ogniwo w stanie pełnego naładowania osiąga 4,2 V a wyładowane ma raptem 2,8 V. Co ciekawe, w tych akumulatorach pomiar napięcia daje nam jednocześnie informację o stanie naładowania akumulatora. Dla zestawu trzech ogniw będzie to przedział 12,6 - 8,4 V. W przypadku waszego UPS-a trzeba by zdezaktywować układ kontroli rozładowania akumulatora, bo na aku Li-pol może być tak, ze będzie wyłączał się jeszcze szybciej.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez KaszeL » 15 grudnia 2019, 21:25

Nie ma się co przejmować. 2,8 x 4 = 10,4V. Większość UPS ma odcięcie aku w okolicy 10,5V. W zasadzie jest idealnie :) Problemem może być raczej napięcie pełnego naładowania = 16,8V
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Odpalanie opuszczonych opraw

Postprzez GoUrbex » 17 grudnia 2019, 20:20

KaszeL napisał(a):Nie ma się co przejmować. 2,8 x 4 = 10,4V. Większość UPS ma odcięcie aku w okolicy 10,5V. W zasadzie jest idealnie :) Problemem może być raczej napięcie pełnego naładowania = 16,8V

Dokładnie chociaż z rozładowaniem do 2.8 bym się nie rozpędzał bo te ogniwa po czasie dosyć puchną ;)
Nie bez powodu wybrałem przetwornicę na 24V bo bardziej mieści się w widełkach :)
Avatar użytkownika
GoUrbex
 
Posty: 7
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 14 grudnia 2019, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości