Prośba o pomoc

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Prośba o pomoc

Postprzez toomm40 » 2 marca 2016, 02:42

Mam taki oto aparacik FinePix A400

Obrazek
Obrazek

i jak się ma do tego takie coś z linku poniżej ?

http://olx.pl/oferta/aparat-cyfrowy-fuj ... 678f2a62c6

Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem. nie znam się na aparatach, więc proszę prostym językiem wyliczyć ewentualne zalety i czy warto by było coś takiego nabyć za tą cenę, zakładając ,że sprzęt jest sprawny . :)
Nie będę robić zdjęć na konkursy fotograficzne. Zależy mi głównie na nieco większych możliwościach zbliżeń, fotografowania z oddali itp.
Wiem, że są tu osoby biegłe w tej tematyce, wdzięczny będę za opinie.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc

Postprzez KaszeL » 2 marca 2016, 09:43

Zrobiłeś selfie aparatu ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc

Postprzez Beton » 2 marca 2016, 10:37

Nie opłaca się, za te pieniądze, ew. po dołożeniu 50zł już można kupić lustrzankę. Wtedy ze standardowym obiektywem masz dobry zoom, możliwość założenia innego obiektywu (jak w domu wala się dobre szkło zenita, to można śmiało zakładać po dokupieniu przejściówki), znacznie szersze parametry, możliwość zrobienia naprawdę dobrych zdjęć nocnych, i co ważne - dużo lepszą jakość zdjęć, niż z kompakta :)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Prośba o pomoc

Postprzez Luk » 2 marca 2016, 11:42

Ja mam niezbyt dobre wspomnienia jeśli chodzi o megazoomy z Fuji :roll:
Obecnie mam Sony Cyberhost DSC-HX20V i jestem naprawdę zadowolony. Teraz wyszły nowsze wersje, ale dokładnie ten model co ja mam można kupić jako używany już za 369zł - oto lista aukcji -
http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-11061 ... 29&order=m

Ja ten model aparatu kupiłem równo 3 lata temu za około 1100zł, więc teraz można go kupić za o wiele mniejsze pieniądze ;) Ten aparat będzie na pewno lepszy od tego, który jest w linku podanym przez Ciebie.

Co do lustrzanek, to moim zdaniem nie opłaca się jej kupować do robienia zdjęć oprawom. Jest ona ciężka i nieporęczna, a w standardowym obiektywie dodawanym do zestawu, ma także bardzo mały zoom. A obiektywy z dużym zoomem kosztują tyle co sam aparat...
Lustrzanka nada się do robienia ogólnych zdjęć nocnych oświetlenia miasta, ale do robienia zdjęć oprawom w zbliżeniu (obojętnie, czy to nocą, czy w dzień) to raczej nie.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prośba o pomoc

Postprzez Beton » 2 marca 2016, 11:51

Luk napisał(a):Ja mam niezbyt dobre wspomnienia jeśli chodzi o megazoomy z Fuji :roll:
Obecnie mam Sony Cyberhost DSC-HX20V i jestem naprawdę zadowolony. Teraz wyszły nowsze wersje, ale dokładnie ten model co ja mam można kupić jako używany już za 369zł - oto lista aukcji -
http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-11061 ... 29&order=m

Ja ten model aparatu kupiłem równo 3 lata temu za około 1100zł, więc teraz można go kupić za o wiele mniejsze pieniądze ;) Ten aparat będzie na pewno lepszy od tego, który jest w linku podanym przez Ciebie.

Co do lustrzanek, to moim zdaniem nie opłaca się jej kupować do robienia zdjęć oprawom. Jest ona ciężka i nieporęczna, a w standardowym obiektywie dodawanym do zestawu, ma także bardzo mały zoom. A obiektywy z dużym zoomem kosztują tyle co sam aparat...
Lustrzanka nada się do robienia ogólnych zdjęć nocnych oświetlenia miasta, ale do robienia zdjęć oprawom w zbliżeniu (obojętnie, czy to nocą, czy w dzień) to raczej nie.


Obiektyw z dużym zoomem, stałoogniskowy kupisz za 50-100 zł :) A jakość jest nieporównywalnie lepsza, niż z każdego kompakta. Nie mów, że do zbliżeń się nie nadaje - jak najbardziej się nadaje :) Tylko Tom nie powiedział, czy aparat ma też kręcić filmy, czy nie. Bo jeśli aparat musi kręcić filmy, to lustro faktycznie odpada.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Prośba o pomoc

Postprzez toomm40 » 2 marca 2016, 11:55

nie , filmów raczej nie będę kręcić . nie ukrywam też że aparat w kształcie podanym przez Luka byłby lepszy niż te większe i cięższe.
no ale wiadomo,że nie kupujemy aparatu tylko dla wygody jego noszenia
w sumie wszystkie foty na forum robiłem tym moim Pixem A400
ale w terenie potrzebował bym większe/lepsze zbliżenia .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc

Postprzez Luk » 2 marca 2016, 12:04

Zobacz moje przykładowe zdjęcia z tego Sony DSC-HX20V z następującego wątku - tutaj najlepiej moim zdaniem widać, czy aparat robi dobre zdjęcia, zarówno w zbliżeniu, jak i w oddali -

viewtopic.php?f=36&t=716&start=260

viewtopic.php?f=36&t=716&start=420

A oto moje przykładowe, nocne zdjęcia opraw w zbliżeniu z tego aparatu

Obrazek

Obrazek

A oto mój aparat świeżo po kupnie w marcu 2013

Obrazek

Obrazek

Wiadomo, że używany aparat będzie robił gorsze zdjęcia niż nowy, zależy jeszcze od tego, w jakim jest stanie.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prośba o pomoc

Postprzez toomm40 » 2 marca 2016, 12:51

:arrow: Luk, dzięki za pomoc, wiesz, ja nie mam punktu odniesienia, więc Twe zdjęcia mi się po prostu podobają . niemniej nie ocenię po nich jaki aparat jest dobry ;)
potrzebuję w miarę prosty w obsłudze sprzęt , który sprawdzi się zwłaszcza w terenie . ten który mam obecnie jest słabiutki jeśli chodzi np. o zbliżenia.to jego podstawowa wada.
a co oznaczają te oznaczenia cyferki nadrukowane na obiektywie w moim aparacie 3x6.4-19.2mm 1:3.3-5.5
4,1 megapixeli to tez chyba nie za wiele ? większe wartości są lepsze ?
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc

Postprzez trojmiejski » 2 marca 2016, 13:39

Od ilości megapikseli zależy rozdzielczość uzyskiwanych zdjęć, lecz i tak istotne jest to jaka jest matryca, przy słabej matrycy nawet duża ilość megapikseli nie pomoże i zdjęcia będą kiepskie.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Prośba o pomoc

Postprzez Beton » 2 marca 2016, 13:54

Na ilość megapikseli "łapią" producenci aparatów, ale tak jak napisał trójmiejski przy małej matrycy w kompakcie może ich mieć i 50, zdjęcia będą wtedy co najwyżej więcej ważyły i bardziej zapychały dysk, a jakość będzie podobna jak przy 10.

Masz 3x zoom optyczny, to bardzo mało. Współczesne kompakty potrafią mieć zoom nawet 10-30 x.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Następna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości