Prośba o pomoc

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Prośba o pomoc

Postprzez KaszeL » 3 marca 2016, 18:25

Beton napisał(a):Przecież odniosłem się do zdania o "stanie wątpliwym", czyli sugerującym, że nie da się kupić lustrzanki dobrze zachowanej i używanej, a nie tego, czy robi lepsze zdjęcia od nowszych lustrzanek?

Co nie zmienia faktu, że ten sprzęt robi zdjęcia znacznie lepsze od najnowszych kompaktów. Nigdzie nie napisałem, że może konkurować z młodszymi konstrukcjami...


Beton, co to znaczy, że robi zdjęcia znacznie lepsze od najnowszych kompaktów? Pod jakim względem? Może uchylisz nam rąbka tajemnicy? Bo na razie to przedstawiasz tylko swoje własne zdanie, z którym się zwyczajnie nie zgadzam. Na początek może powiedz nam czym robisz te zdjęcia? Te 220zł to była cena za puszkę 350D z kitowym obiektywem 18-55? Czy może samą puszkę? Robisz zdjęcia tym zestawem? Bo moim zdaniem te stare kitowe obiektywy canona były po prostu słabe. Nie dość ze ciemne jak diabli, to na dodatek mało ostre. Jak by tego było mało, to na długim końcu miały fatalne aberacje chromatyczne :( No nie da się patrzeć na te zdjęcia :\
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc

Postprzez Beton » 3 marca 2016, 19:24

Robię zdjęcia z obiektywami jupiter i helios.

Jak uważasz, że zdjęcia zrobione współczesnym kompaktem z marketu (nie mówię tu o kompaktach ze zmienną optyką, tutaj już wchodzimy naprawdę w wysokie koszta, a tomm chciał chyba tani aparat i mało mu pomagamy? ) są dużo lepsze od lustrzanki canona, chętnie popatrzę. Mój ojciec niedawno kupił kompakta fuji za 900zł i nie dorastał do pięt jakością zdjęć canonowi, nie mówiąc już o szybkości przesyłu/zapisu zdjęć, funkcjonalności. Nie posiadał nawet prostego trybu manualnego.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Prośba o pomoc

Postprzez JeD » 3 marca 2016, 19:39

Ja np.kupiłem hybdrydę Sony DSC-HX300 czy jakoś tak, i nie kupowałem lustrzanki bo nie mam czasu ustawiać wszystkiego, i kupować kilka obiektywów, ale sadze że robi udane zdjęcia
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o pomoc

Postprzez KaszeL » 3 marca 2016, 21:08

Beton, odwrócę Twoje pytanie. Czy uważasz, że polecanie przestarzałej, kilkunastoletniej lustrzanki z ręcznymi obiektywami nie wspierającymi nawet autofocusa osobie totalnie nie obeznanej w fotografii jest dobrym pomysłem?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc

Postprzez toomm40 » 3 marca 2016, 21:14

spokojnie, Beton mi nic nie poleca. on jedynie podzielił się informacją, co kupił i co posiada. ;)
dla mnie taki sprzęt byłby za mądry i zbyt skomplikowany .

wrócę jeszcze raz do pytania- i punktu odniesienia-którym ma być MÓJ prosty aparat . wydaje mi się ,że polecane pierwotnie przez Luka lub amiśka modele w zupełności zaspokoją moje mało wyszukane potrzeby ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc

Postprzez galad » 4 marca 2016, 10:36

Pewnie zostanę teraz zhejtowany, ale wtrącę swoje 3 grosze do tej dysputy. Posiadam kompakta z 2005 i działa do tej pory, więc jak na sprzęt obecnie mało znanej firmy radzi sobie dobrze. Co do jakości zdjęć to w porównaniu do dzisiejszych konstrukcji to szału nie ma. Ale osobiście jak bym miał już coś kupować to też sprzęt tej firmy bo się na niej nie zawiodłem. Model o którym myślę to
PRAKTICA luxmedia 20-Z35 S http://www.praktica.pl/index.php?id=3&L ... igital_pi1[showUid]=1151&cHash=becc778b8b973c30e958a0ca33b5db34
a mój obecny kompakt to Praktica luxmedia 5002
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Prośba o pomoc

Postprzez jacekk » 5 marca 2016, 20:36

galad napisał(a):obecnie mało znanej firmy


Kiedys to była czołówka. Każdy posiadacz Zenita marzył o Practica-e ;)


No ale mniejsza z tym, dziś lustrzanka jest już trochę przeżytkiem, miały sens kiedy były klisze i o inny sposób ogniskowania będący przy tym precyzyjny było trudno. W dobie cyfrowych matryc lusterko jest niejako niepotrzebnym, albo w bardzo ograniczonym zakresie przydatności dodatkiem. Czyli po prostu jak ktoś chce mieć aparat który da się schować do kieszeni albo ma nie powodować wygięcia kręgosłupa w strone kolan to raczej trzeba by szukać czegoś co jest w miarę kompaktowe i lekkie a przy tym oferuje już jakieś możliwości. Ja poszedłem w tą stronę i kupiłem Sony NEX5. Da się do niego podpiąc w zasadzie każdy obiektyw o ile sa tylko odpowiednie złączki-redukcje za sprawą małego backfocusa, jak się pstryknie w tryb InteligentnaAuto to zdjęcia robi sam, a kiedy się przestawi na np. manualny ma się wszystkie parametry pod kontrolą łącznie z np. pomiarem temperatury barwowej itd. HDR też się przydaje ;)

No i nie brną bym w porażającą ilość MPx bo to czysty chwyt marketingowy. Obiektyw ma swoją rozdzielczość i nawet najlepsza matryca nie pokaże obrazu lepiej niż to co jej da obiektyw.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o pomoc

Postprzez slaweklampy » 5 marca 2016, 20:38

Witam

Dodam coś od siebie.

W lustrzankach cyfrowych lusterko przepuszcza światło na matrycę tylko podczas przechwytywania obrazu. Zmniejsza to jego nagrzewanie, a więc i szumy.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Prośba o pomoc

Postprzez jacekk » 5 marca 2016, 20:43

slaweklampy napisał(a):Witam

W lustrzankach cyfrowych lusterko przepuszcza światło na matrycę tylko podczas przechwytywania obrazu. Zmniejsza to jego nagrzewanie, a więc i szumy.


Odsłonięta matryca jest tylko w najtańszych "idiotkamerach" W np. tym NEX5 jest przesłona szczelinowa, która na chwile przed zrobieniem zdjęcia się zamyka. Poza tym każda matryca się grzeje i nie ma przeproś, czy to 350D czy D10 problem jest stały. A w normalnych warukach, kiedy nie naświetla się zdjęcia ponad 10 minut to taki problem można zupełnie pominać, to nie astrofotografia gdzie każdy foton się liczy a matryce chłodzi się modułami peltiera.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o pomoc

Postprzez Luk » 11 marca 2016, 20:50

Utilizer napisał(a):
Luk napisał(a):Ja robię zdjęcia w jakości 1920x1080 (16:9 2M), bo raz że o wiele mniej zajmują miejsca na dysku niż zdjęcia 16:9 12M, a po drugie są o dziwo lepszej jakości jeśli w poglądzie ustawi się oryginalny rozmiar.

CO :mrgreen: :twisted: :roll:


Kilka dni temu specjalnie zrobiłem dwa takie same zdjęcia w różnych rozdzielczościach, żeby pokazać, o co mi chodzi.

Parametry pierwszego zdjęcia:
1920x1080 1,28MB

Parametry drugiego zdjęcia:
4896x2752 6,75MB

Na pierwszy rzut oka raczej nie widać różnicy w jakości (wklejam linki do oryginalnych rozmiarów zdjęć)...

http://www.fotki.lighting-gallery.pl/up ... 14406.jpeg
http://www.fotki.lighting-gallery.pl/up ... 14407.jpeg

...jednak, gdy chcemy zobaczyć zdjęcie w rzeczywistym rozmiarze, wtedy widać już różnicę w jakości z powodu innego przybliżenia:

Obrazek

Obrazek

Teraz rozumiecie, o co mi chodzi? ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości