[Świdnica] oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez Utilizer » 15 maja 2013, 20:44

Jakiś hermetyk na żarówki po lewej, w tle czerwona łyżka pierwszej wersji i OUR 125-1 :)

A co do tych ORZ-1 to z tego co widzę na StreetView na tym odcinku zachowały się tylko 3 sztuki i zostawili je w miejscach gdzie trasa przebiega w miarę prosto ;) Reszta same Metisy :twisted:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez neon44 » 15 maja 2013, 21:04

Utilizer napisał(a):Jakiś hermetyk na żarówki po lewej, w tle czerwona łyżka pierwszej wersji i OUR 125-1 :)


bardziej OUR-125 bez jedynki

Obrazek

reszta zdjęć, jakie pomimo fatalnej pogody udało mi się zrobić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kwiatek takze maja a jakże

Obrazek
Przed SGS204 pewnie wisiały ORZ-1

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez JeD » 12 czerwca 2013, 21:08

Jędrek też tam bywał : :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez neon44 » 13 czerwca 2013, 08:32

Dzięki za foty :) Pogodę niestety miałeś taką jak ja. A czemu nie cyknąłeś tych ORZ-1 :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez JeD » 13 czerwca 2013, 13:29

neon44 napisał(a):Dzięki za foty :) Pogodę niestety miałeś taką jak ja. A czemu nie cyknąłeś tych ORZ-1 :?:


Nie był w tym rejonie :( , w dodatku miałem naprawdę mało czasu.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez DoubleSuper8 » 18 sierpnia 2013, 00:34

Jest tutaj jeszcze trochę klasyków. Niektóre już sfociłem inne mam obcykane i przykładowo można znaleźć aż 3szt ORZ-4 z czego jedna świeci :D Jakkolwiek żeby ją uwiecznić musiałbym pogadać z prezesem ode mnie z zakładu ;)
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez neon44 » 18 sierpnia 2013, 15:56

DoubleSuper8 napisał(a):Jest tutaj jeszcze trochę klasyków. Niektóre już sfociłem inne mam obcykane i przykładowo można znaleźć aż 3szt ORZ-4 z czego jedna świeci :D Jakkolwiek żeby ją uwiecznić musiałbym pogadać z prezesem ode mnie z zakładu ;)


To pogadaj i sfoć. Foty innych klasyków w mieście też są mile widziane w tym wątku.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez DoubleSuper8 » 18 sierpnia 2013, 16:35

:arrow: neon44: jak będziesz następnym razem w Świdnicy to daj znać - może będzie okazja się poznać i coś pofotografować.

Na razie mogę jedynie co nieco poopowiadać: te przewieszki na Al. Niepodległości (ORZ-1 i Metisy) kiedyś ciągnęły się od Pl. Grunwaldzkiego aż do żelaznego mostu na ul. Wrocławskiej. Obecnie został już tylko odcinek od Banku Zachodniego do świateł - od pl. Grunwaldzkiego do Banku Zachodniego świecą podaj SGSy potem są te przewieszki. Jedna z ORZ-1 jest usodowiona. Na Wrocławskiej przy okazji remontu drogi również zmodernizowano oświetlenie i tam są Luny z zasyfiałymi kloszami. Przewieszki były również i w centrum miasta (ul. Pułaskiego Środkowa Grodzka) czy też na Saperów (ok. ul. Kościelnej) jednak pozostało już po nich tylko wspomnienie. Są również i stare zdjęcia z Rynku - tam można było spotkać kwiaty ORZ-2 a nawet i na jakimś Kwadratówkę widziałem. Dziś tak jak na zdjęciach - zastąpiono je oprawami stylizowanymi. Jednak są miejsca gdzie można spotkać ciekawe rzeczy - chociażby ul. Wokulskiego gdzie po jednej stronie jest ciąg Łyżek (chyba świeci tylko jedna albo już żadna) a po drugiej chyba Malagi. Będę miał wóz do dyspozycji to się wybiorę.
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: [Świdnica] oświetlenie

Postprzez neon44 » 18 sierpnia 2013, 18:55

DoubleSuper8 napisał(a)::arrow: neon44: jak będziesz następnym razem w Świdnicy to daj znać - może będzie okazja się poznać i coś pofotografować.


Oczywiście, chociaż ostatnim razem byłem tylko przejazdem czyli na szybciora

DoubleSuper8 napisał(a):Na razie mogę jedynie co nieco poopowiadać: te przewieszki na Al. Niepodległości (ORZ-1 i Metisy) kiedyś ciągnęły się od Pl. Grunwaldzkiego aż do żelaznego mostu na ul. Wrocławskiej. Obecnie został już tylko odcinek od Banku Zachodniego do świateł - od pl. Grunwaldzkiego do Banku Zachodniego świecą podaj SGSy potem są te przewieszki. Jedna z ORZ-1 jest usodowiona. Na Wrocławskiej przy okazji remontu drogi również zmodernizowano oświetlenie i tam są Luny z zasyfiałymi kloszami. Przewieszki były również i w centrum miasta (ul. Pułaskiego Środkowa Grodzka) czy też na Saperów (ok. ul. Kościelnej) jednak pozostało już po nich tylko wspomnienie. Są również i stare zdjęcia z Rynku - tam można było spotkać kwiaty ORZ-2 a nawet i na jakimś Kwadratówkę widziałem. Dziś tak jak na zdjęciach - zastąpiono je oprawami stylizowanymi. Jednak są miejsca gdzie można spotkać ciekawe rzeczy - chociażby ul. Wokulskiego gdzie po jednej stronie jest ciąg Łyżek (chyba świeci tylko jedna albo już żadna) a po drugiej chyba Malagi. Będę miał wóz do dyspozycji to się wybiorę.


To super cenne informacje. Po przewieszkach zostało pelno śladów między innymi dzięki charakterystycznym liniom napowietrznym.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości