[Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Jarek » 25 czerwca 2009, 19:20

W Krakowie już niedługo kolejne klasyki pójdą pod nóż :?
ZiKIT ogłosił właśnie przetarg na wymianę oświetlenia na bulwarach - Czerwieńskim, Poleskim, Wołyńskim i Inflanckim nad Wisłą.

http://www.zikit.krakow.pl/sprawy-urzed ... wy-6vi2009
Jarek
 
Posty: 187
Zdjęcia: 79
Dołączył(a): 11 lutego 2009, 19:36
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Badi » 25 czerwca 2009, 22:33

Kurcze :cry: niedobrze :( Narazie nie mam wogóle czasu na zrobienie fotek... a właśnie na bulwarze Poleskim znajdują sie te zielone LEDy o których pisałem :? W dodatku zdemontują 110 starych opraw a założą 150 nowych. Czyli już za niedługo nie będzie można wieczorem spacerować w rtęciowym świetle klasyków.
Badi
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18 czerwca 2009, 12:45

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 25 czerwca 2009, 22:43

Badi napisał(a):Kurcze :cry: niedobrze :( Narazie nie mam wogóle czasu na zrobienie fotek... a właśnie na bulwarze Poleskim znajdują sie te zielone LEDy o których pisałem :? W dodatku zdemontują 110 starych opraw a założą 150 nowych. Czyli już za niedługo nie będzie można wieczorem spacerować w rtęciowym świetle klasyków.

kurcze niewiem co CI poradzic ale zrób wszystko co mozesz (pozycz cyfre czy cokolwiek) i sfoć ci sie da bo niedlugo to niebedzie na co patrzeć...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez leon0785 » 28 czerwca 2009, 15:59

W Krakowie jest jeszcze troche starych opraw zarówno rtęciowych jak i sodowych w samym centrum miasta rtęciowe modele to ORZ-7 OURW250 OURW2250 troche OZPR a sodowe to Kwadratówki i strady. Reszta miasta to prawie same ES-SYSTEM SL-100 i WLS-8. Wyjątek stanowią ulice Wita Stwosza oraz Pawia a także Al. 29 listopada gdzie zastosowano oprawy SCHREDER onyx. Natomiast na niedawno zmodernizowanym rondzie Mogilskim i Grzegórzeckim i łaczącej je ulicy Powstańców Warszawy najwprapodobniej zastosowano oprawy GE eurostreet ale nie jestem ich pewien.
leon0785
 

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Jarek » 29 czerwca 2009, 19:43

leon0785 napisał(a):W Krakowie jest jeszcze troche starych opraw zarówno rtęciowych jak i sodowych w samym centrum miasta rtęciowe modele to ORZ-7 OURW250 OURW2250 troche OZPR a sodowe to Kwadratówki i strady. Reszta miasta to prawie same ES-SYSTEM SL-100 i WLS-8. Wyjątek stanowią ulice Wita Stwosza oraz Pawia a także Al. 29 listopada gdzie zastosowano oprawy SCHREDER onyx. Natomiast na niedawno zmodernizowanym rondzie Mogilskim i Grzegórzeckim i łaczącej je ulicy Powstańców Warszawy najwprapodobniej zastosowano oprawy GE eurostreet ale nie jestem ich pewien.


Fakt, jest trochę klasyków, ale w większości są one usodowione. Co do nowych opraw sodowych, to w zasadzie w mieście dominuje SL-100 i WLS-8. Jest też trochę opraw SCHREDDER onyx, oraz Philips SGS 204 oraz Malagi SGS103/104. Trafiają się też Seleniumy SGP 340. Na mojej ulicy po modernizacji wymieniono wszystkie słupy z SL-100 na Malagi. Eurostreety są na pewno na Wielickiej i Opolskiej.
Jarek
 
Posty: 187
Zdjęcia: 79
Dołączył(a): 11 lutego 2009, 19:36
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez leon0785 » 30 czerwca 2009, 11:15

Jarek napisał(a):
leon0785 napisał(a):W Krakowie jest jeszcze troche starych opraw zarówno rtęciowych jak i sodowych w samym centrum miasta rtęciowe modele to ORZ-7 OURW250 OURW2250 troche OZPR a sodowe to Kwadratówki i strady. Reszta miasta to prawie same ES-SYSTEM SL-100 i WLS-8. Wyjątek stanowią ulice Wita Stwosza oraz Pawia a także Al. 29 listopada gdzie zastosowano oprawy SCHREDER onyx. Natomiast na niedawno zmodernizowanym rondzie Mogilskim i Grzegórzeckim i łaczącej je ulicy Powstańców Warszawy najwprapodobniej zastosowano oprawy GE eurostreet ale nie jestem ich pewien.


Fakt, jest trochę klasyków, ale w większości są one usodowione. Co do nowych opraw sodowych, to w zasadzie w mieście dominuje SL-100 i WLS-8. Jest też trochę opraw SCHREDDER onyx, oraz Philips SGS 204 oraz Malagi SGS103/104.

Rzeczywiście w większości klasyków są sody ale na szczęście od pewnego czasu obserwuje że po wypaleniu sody znowu zaczynają do nich montować LRF. :D
leon0785
 

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Badi » 7 lipca 2009, 10:52

Pierwsze dwie fotki przedstawiają te tajemnicze zielone ledy. Znajduja sie na bulwarach wislanych. Niestety nie miałem czasu by je obfocic od dołu..ale za to postaram sie w nocy jeszcze strzelic fotke:) Nastepna fotka przedstawia rodzynka wsród klasyków i w dodatku na rtęć :P Na nastepne kilka fotek przedstawia klasyki OZPR znajdujace sie na bulwarze Inflandzkim i w jego bliskiej okolicy w tym jeden OZPR miał strasznie dziwny daszek:P A na koniec zostawiłem taki oto ładny kwiatuszek z OUR 700 lub OUR 1000 pod Nowohuckim Centrum Kultury. Musze dodać ze juz niestety nieświeci ale...ale... być może zaświeci jeszcze:) gdyż ten teren i oświetlenie należy do NCK.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Badi
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18 czerwca 2009, 12:45

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez OBp » 7 lipca 2009, 11:26

To są OUR 1000, bo nie widac zaczepów na klosz :o :shock:
Można prosic o więcej fotek tego kwiatka :?: ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez KaszeL » 7 lipca 2009, 11:28

Kwiaty z OUR700. No nieźle, takiego widoku nie widuje się zbyt często.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kraków] Oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez neon44 » 7 lipca 2009, 21:53

Badi dzięki za foty. Ten kwiat OUR1000 jest w Nowej Hucie przy domu kultury. Mirek go raz focił
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości