[Łódź] Oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Watt » 10 grudnia 2014, 17:18

Nie wiem komu tam te Ledy przeszkadzały :roll:

No i stało się to, co się stać musiało :arrow: wyleciały wszystkie łyżki i OURW z Rokicińskiej na rzecz czego? AluRoad :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Akurat dzisiaj skończyłem wcześniej lekcje i byłem świadkiem wymiany.Co ciekawe, nie robiła tego PGE, tylko jakaś prywatna. Kręciły się tam dwa podnośniki Mercedesy 309 i jeden wymieniał oprawy, a drugi je zabierał. Cały Mercedes zapakowany łychami i OURW :!: Gdyby nie to, że byłem w autobusie, to poszedłbym i sępił :P Dalsze modernizacje pewnie w planach :cry: :cry: :cry: :cry:
Ostatnio edytowano 10 grudnia 2014, 18:18 przez Whites86, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie nabijaj postów...
Watt
 

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Falcon » 11 grudnia 2014, 22:49

Dość dziwne działanie biorąc pod uwagę to, że ten odcinek Rokicińskiej będzie przebudowywany kompletnie (od zera powstanie nowa jezdnia, tym razem już z chodnikami i ścieżkami rowerowymi). Wtedy oczywiście będzie też instalowane zupełnie nowe oświetlenie.
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Watt » 11 grudnia 2014, 23:48

Też się zastanawiam, montują NOWE oprawy, żeby za rok-dwa je zdemontować :roll:
Watt
 

Juranda NEW

Postprzez Falcon » 12 grudnia 2014, 20:42

Falcon napisał(a):
ul. Juranda ze Spychowa - OUSc/e
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Falcon » 18 grudnia 2014, 20:27

Z ul. Rokicińskiej zniknęły Luny na rzecz Shreder Furyo (oczywście nie mogło się obejść bez redukcji mocy i teraz zamiast 250W jest 200/175/150/100/70)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z ul. Hetmańskiej znikają Strady 250W i 400W, również na rzecz Shreder Furyo z redukcją mocy
Obrazek

Na ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż Rokicińskiej wymieniają Elgo Park 70W na rzecz Shreder Teceo 45W

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 19 grudnia 2014, 01:01 przez Falcon, łącznie edytowano 1 raz
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Watt » 18 grudnia 2014, 20:48

A ja dzisiaj jechałem Rokicińską i nie zauważyłem różnicy :shock:
Falcon napisał(a):Na ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż Hetmańskiej wymieniają Elgo Park 70W na rzecz Shreder Teceo 45W

Wkradł się tu mały błąd, powinno być Rokicińskiej. Ogólnie uważam wymianę Parków za nieporozumienie, wystarczyło dać do Parków MH i świeciły by dalej bez problemu :cry: Jedyny plus, że założono LEDy innej firmy niż Philips Philszajs ;)
PS No i jeszcze coś - w dalszej części ul Rokicińskiej, którą zmodernizowano na AluRoad, jedna z nowych opraw po tygodniu przestała świecić :!: Wymiana była 11 grudnia, a dziś mamy 18... kiepsko... :|
Watt
 

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez famabud » 18 grudnia 2014, 21:08

Ogólnie uważam wymianę Parków za nieporozumienie, wystarczyło dać do Parków MH i świeciły by dalej bez problemu :cry: Jedyny plus, że założono LEDy innej firmy niż Philips Philszajs

Teraz przynajmniej nie będzie rozsiewania światła także na trawnik, tylko całe światło będzie kierowane na CPR, Elgoparków trochę jednak szkoda.

PS No i jeszcze coś - w dalszej części ul Rokicińskiej, którą zmodernizowano na AluRoad, jedna z nowych opraw po tygodniu przestała świecić :!: Wymiana była 11 grudnia, a dziś mamy 18... kiepsko... :|

Wystarczy, że wywalił bezpiecznik we wnęce słupa. U mnie to dość częsty przypadek w nowych instalacjach na sodzie i LED :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9306
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Watt » 18 grudnia 2014, 22:59

Tylko, że te AluRoad są na ŻNach :P Oczywiście, mógł zadziałać BNu, bo linia tam jest nieizolowana ;)
Watt
 

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Falcon » 19 grudnia 2014, 01:06

Watt napisał(a):A ja dzisiaj jechałem Rokicińską i nie zauważyłem różnicy :shock:
Falcon napisał(a):Na ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż Hetmańskiej wymieniają Elgo Park 70W na rzecz Shreder Teceo 45W

Wkradł się tu mały błąd, powinno być Rokicińskiej.


Dzięki, już poprawiłem ;)

Watt napisał(a):Ogólnie uważam wymianę Parków za nieporozumienie, wystarczyło dać do Parków MH i świeciły by dalej bez problemu :cry: Jedyny plus, że założono LEDy innej firmy niż Philips Philszajs ;)


Jak zauważył famabud - Elgo Parki w tym miejscu dużo światła marnowały na oświetlanie trawnika, teraz światło skupione jest na chodniku.

Watt napisał(a): No i jeszcze coś - w dalszej części ul Rokicińskiej, którą zmodernizowano na AluRoad, jedna z nowych opraw po tygodniu przestała świecić :!: Wymiana była 11 grudnia, a dziś mamy 18... kiepsko... :|


Na Jagienki jedna z nowych lamp LED nie świeciła nawet jednego dnia... Od samego dnia zainstalowania jedynie "żarzą" się w niej diody.
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Paweł » 19 grudnia 2014, 01:54

Przyjemniej teraz tam jeździć rowerem :) Ale nie rozumiem... 6000 lm do oświetlenia CPR a niecałe 4000 do oświetlenia ulicy z szerokim pasem drogowym... :roll: Te oprawy powinny być w odwrotnych lokalizacjach.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: PKPENK i 13 gości