[Toruń] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 24 października 2009, 15:44

Światło da się znieść ,ale wygląd opraw - jak dla mnie porażka :x
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Paweł » 24 października 2009, 19:55

:shock: Toruń się odważył zastosować te prototypowe oprawy LED nieznanego azjatyckiego pochodzenia... Oby to nie były zmarnowane pieniądze i te oprawy wytrzymały by do tych 50 000 godzin użytkowania aby inwestycja by się jakoś zwróciła...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Utilizer » 24 października 2009, 20:15

Faktycznie, możliwe że to plastikowy szajs, jak Ledowe lampki do rowerów
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez MRP200 » 24 października 2009, 20:37

Na oświetlenie lampami LED zdecydowal sie też Swarzędz, ale jak na razie tylko na jednej ulicy. Oprawy jeszcze nie wiszą bo ... jeszcze nie ma ich w kraju. Moc świetlna oprawy to 500 W, moc pobierana z sieci 100 W. Jak to będzie świeciło, zobaczymy.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4284
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 24 października 2009, 20:48

Ulice oświetlone tymi oprawami znajdują sie w miejscu gdzie nikt nie mieszka, są tam tylko firmy, te oprawy wyglądają jak deski do krojenia, ciekawe ile wytrzymaja, w jednej z nich juz nie świeci jeden panel, widać że one są tam zamontowane experymentalnie, bo maja różną jasność, i mozliwe ze jest to jakiś pilotażowy projekt, Dobrze świecą tylko te trzy, one sa naprawdę jasne. jeszcze została mo jedna ulica tam porawy ledowe świeca łącznie z sodowymi, oprawy sa zamontowane na jednym wysięgniku jedna przy drugiej
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 24 października 2009, 21:35

mateusz napisał(a):Światło da się znieść ,ale wygląd opraw - jak dla mnie porażka :x


No widzisz. Nasze wnuki będą coś takiego oglądać na okręgło, ale świetnie, że bedą mogły wejść na oprawy.info i lighting-gallery.pl. Tam znajdą kawał historii :) ;) :lol:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Ziom8 » 3 listopada 2009, 20:42

ładne te wszystkie kwiaty oprawy lampy.Cieszę się że jestem na tym forum.Ale niestety u mnie w mieście Kartuzy nie ma takich opraw. :arrow: :idea: :twisted:
Ziom8
 

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 5 grudnia 2009, 20:43

Kiedyś zrobiono uliczną wystawę starych zdjęć wojennych i znalazłem coś takiego, myślę że min. Cieszyn powinien się ucieszyć, bo mozliwe że te Ożk sa na przewieszkach
Ulica Warszawska
5706
i obecnie
5707
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez cieszyn » 13 grudnia 2009, 22:59

Oczywiście, na tym starym zdjęciu oprawa uliczna ewidentnie wisi na przewieszce. To jest chyba Ożk

No a skoro o tej przewieszce mowa, to ciekawe, czy w tym miejscu do dziś są jakieś ślady na elewacji? Może jakieś haki, kółka odciągowe, że o śladach windki korbowej już nie wspomnę :lol:

Edziu - czujesz się wezwany do tablicy? :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 13 grudnia 2009, 23:02

Edziu - czujesz się wezwany do tablicy?

Podejmuję wyzwanie i głębiej się przyjrzę tym murom, choc nic nie dostrzegłem specjalnego , aczkolwiek te mury maja duzo do powiedzenia, bo i sa na nich pozostałości starej trakcji tramwajowej, prawdopodobnie właśnie tej co na tym zdjęciu, w l60 przeprowadzono modernizację, pojawiły się oprawy rtęciowe, a te prawdopodobnie były do lat 60.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości