[Suchedniów] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez neon44 » 12 lutego 2010, 23:09

Cieszynku mordo Ty nasza jeśli tylko masz okazję do takiego miejsca zawitać bierz aparat i rób zdjęcia :) :)

Paradoksalnie za kilka, kilkanaście lat tych klasyków już nie będzie... :( ponieważ nawet tego typu miasteczka będą przeprowadzać kompleksowe modernizacje oświetlenia :roll:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez cieszyn » 12 lutego 2010, 23:19

neon44 napisał(a):Cieszynku mordo Ty nasza jeśli tylko masz okazję do takiego miejsca zawitać bierz aparat i rób zdjęcia :) :)

Paradoksalnie za kilka, kilkanaście lat tych klasyków już nie będzie... :( ponieważ nawet tego typu miasteczka będą przeprowadzać kompleksowe modernizacje oświetlenia :roll:


Toż ja Neonku klasyczny wydeptałem ze 3 pary butów szukając w tak małych mieścinach niemal całęj Polski klasyków naszych oświetleniowych! Najeździłem się za wszystkie lata, teraz kolej na innych
Teraz już nie mam takich wyjazdów :cry: A jak jeździełem, to często nadkładałem sporo kilosów i czasu, żeby takie Mordy ujrzeć przecie

Więc apeluję tu do wszystkich, ale głównie do naszej młodzieży, niech ona się tą pasją zarazi, niech bierze z rozmysłem na celownik wszelkie małe mieściny - gnajcie tam - zbierzecie pełne kosze zdjęć, jak po dobrym grzybobraniu!

No to jaaaaaazzda, czekamy na Wasze pierwsze odkrywkowe foty :mrgreen:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez Utilizer » 12 lutego 2010, 23:22

W wakacje zamierzam objechać cały powiat, ale szanse na znalezienie klasyków na ulicach są małe, większość zmodernizowana. Ale będe musiał wybrać się za miasto, bo u siebie to już znam każdy kąt (chociaż zostało jeszcze trochę do sfocenia, np. łyżki z pierścieniem na terenie zakładu przemysłowego, musze sie wreszcie tam ruszyć)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez cieszyn » 12 lutego 2010, 23:28

Utilizer napisał(a):W wakacje zamierzam objechać cały powiat, ale szanse na znalezienie klasyków na ulicach są małe, większość zmodernizowana. Ale będe musiał wybrać się za miasto, bo u siebie to już znam każdy kąt (chociaż zostało jeszcze trochę do sfocenia, np. łyżki z pierścieniem na terenie zakładu przemysłowego, musze sie wreszcie tam ruszyć)


No świetnie! pierwszy chętny juz jest :arrow: BRAWO Utilizer :mrgreen: :idea: :idea: :idea:

=> patrz zawsze najpierw w rejonach plebanii, kościołów, PGR-ów, stacji PKP itp. - tam klasyki są najczęściej, bo przez lata zaniedbywano oświetleniowo te zakątki
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez swietlik » 13 lutego 2010, 10:51

leon0785 napisał(a):
Obrazek

Obrazek


Nie no... coś wspaniałego :!: :) :) Co słup to inna oprawa :!: Ta ORP jest tak nietypowo zamontowana, użyta, że wygląda na jakiś fotomontaż :D Stare łyżki na drewnianych słupach wyglądają nieziemsko :shock:

PS Chciałbym konserwować oświetlenie w takiej miejscowości :mrgreen:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez mirror » 13 lutego 2010, 20:59

Ja też zamierzam objechać powiat w wakacje. :D
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez cieszyn » 13 lutego 2010, 21:43

mirror napisał(a):Ja też zamierzam objechać powiat w wakacje. :D


No pięknie! Mamy już drugiego chętnego do łowienia klasyków :idea: , trzymam kciuki, zeby Wam się udało znaleźć ich jak najwięcej i jak najstarszych :P :!:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez DocBrown » 14 lutego 2010, 13:02

cieszyn napisał(a):
neon44 napisał(a):Cieszynku mordo Ty nasza jeśli tylko masz okazję do takiego miejsca zawitać bierz aparat i rób zdjęcia :) :)

Paradoksalnie za kilka, kilkanaście lat tych klasyków już nie będzie... :( ponieważ nawet tego typu miasteczka będą przeprowadzać kompleksowe modernizacje oświetlenia :roll:


Toż ja Neonku klasyczny wydeptałem ze 3 pary butów szukając w tak małych mieścinach niemal całęj Polski klasyków naszych oświetleniowych! Najeździłem się za wszystkie lata, teraz kolej na innych
Teraz już nie mam takich wyjazdów :cry: A jak jeździełem, to często nadkładałem sporo kilosów i czasu, żeby takie Mordy ujrzeć przecie

Więc apeluję tu do wszystkich, ale głównie do naszej młodzieży, niech ona się tą pasją zarazi, niech bierze z rozmysłem na celownik wszelkie małe mieściny - gnajcie tam - zbierzecie pełne kosze zdjęć, jak po dobrym grzybobraniu!

No to jaaaaaazzda, czekamy na Wasze pierwsze odkrywkowe foty :mrgreen:


Hehe, ja jak dobrze pójdzie, to ruszę moją Audicą w polskę i coś niecoś pofocę :P
W przyszłą sobotę będę przejeżdżać prawdopodobnie po zmroku przez miejscowość oświetlaną przez OUR700tki !! Postaram się sfocić te oprawy w akcji :)
DocBrown
 

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez oskard » 14 lutego 2010, 16:58

Ach... też bym chciał pojeździć sobie, wiem że los klasyków w tysiącach miejscowości jest przesądzony, tak jak w tych na trasie kolejowej z Warszawy do Gdyni, jechałem w 2008 r. i tyle było rtęci, rok później było o połowę mniej :| :( Został już Gąsocin, Mława, Ciechanów, Działdowo, reszta to pojedyncze OURW przy przejazdach, albo ledy, gdzie przez brak sodówki chwilowo wkręcono rtęciówkę. Tak bym chciał to wszystko jakoś ocalić od zapomnienia, ale ze sprzętem krucho, a nawet jakbym go miał, to nie mam czym i za co jeździć :x Strasznie mnie to dobija :( :cry: Wiem że jak teraz sie nie napatrze, to prawdopodobnie za rok już nawet, nie zobacze wielu wsi tonących w rtęci, co jeszcze teraz od biedy dało by sie gdzieniegdzie zobaczyć :|
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez cieszyn » 16 lutego 2010, 01:11

oskard napisał(a):Ach... też bym chciał pojeździć sobie, wiem że los klasyków w tysiącach miejscowości jest przesądzony, tak jak w tych na trasie kolejowej z Warszawy do Gdyni, jechałem w 2008 r. i tyle było rtęci, rok później było o połowę mniej :| :( Został już Gąsocin, Mława, Ciechanów, Działdowo, reszta to pojedyncze OURW przy przejazdach, albo ledy, gdzie przez brak sodówki chwilowo wkręcono rtęciówkę. Tak bym chciał to wszystko jakoś ocalić od zapomnienia, ale ze sprzętem krucho, a nawet jakbym go miał, to nie mam czym i za co jeździć :x Strasznie mnie to dobija :( :cry: Wiem że jak teraz sie nie napatrze, to prawdopodobnie za rok już nawet, nie zobacze wielu wsi tonących w rtęci, co jeszcze teraz od biedy dało by sie gdzieniegdzie zobaczyć :|


Ale zawsze możesz zanurkować w otchłani Wszechnicy Wiedzy Wszelakiej (WWW) i znaleźć foty klasyków na starych fotkach lub na współczesnych także

Powiem Ci na zachętę, że był czas, gdy przewertowałem tysiące stron WWW w poszukiwaniu klasyków . . . . . - też dasz radę, tak?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości