[Toruń] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 4 października 2012, 18:14

MH, kolor światła bardzo przyjemny bo świecą barwą żarową, słupy są bardzo gęsto ustawione, ale efekt był o wiele lepszy jeśli chodzi o rozsył w terenie, bo te siteco są na niskich słupach i w sumie jest bardzo mały rozsył światła, lepiej było by gdyby pozostawili kwiaty poprzestawiali najwyżej kilka i zmodernizowali je oprawami Siteco:) z MH, bo swoją drogą Slki już dość marnie wyglądają, i w sumie te kwiaty jakoś ekstra dużo światła nie dawały z nimi

kolejne miejsce gdzie zdemontowano duże kwiaty, plac daszyńskiego , zrobiłem w sumie bardziej fotorelację z miejsca budowy mostu , oswietlenia tam na razie nie ma a raczej po ciemku bardzo kłopotliwe jest poruszanie tam bo nie ma tam żadnego oświetlenia. i takie małe porównanie jak to wyglądało sprzed 4 lat a obecnie
Obrazek
Obrazek
obecnie wjeżdżając od Żółkiewskiego
Obrazek
Obrazek
tutaj była linia trwmwajowa i malagi na tych długich podwójnych wysięgnikach, kiedyś ro0biłem zdjecie tutaj ale na razie nie mogłem się doszukać na komuterze ale na w watku o Toruniu jest, kiedyś zamieszczałem, tutaj jest budowa przejazdu podziemnego
Obrazek
Obrazek


Obrazek
budowa estakady, nad dawnym skrzyżowaniem. w oddali strady kiedyś też pokazywałem, na końcu tych słupów ze stradami stał własnie ów kiwat z pustymi wysięgnikami i co drugą kwadratówka
Obrazek
Obrazek
Idę w kierunku Rubinkowa, teraz, na długości 500m, Lubickiej od skrzyżowania wycięte są kwiaty, będzie tu nowe oświetlenie
Obrazek
trochę wspomnień, zawsze nie mogę się napatrzeć na te kwiaty i trochę fotek:), obawiam się o ich los że kiedyś one mogą zniknąć albo zostać zmodernizowane, bo nie sa w najlepszym stanie, wiele opraw nie świeci, przyjrzałem się bliżej tym kwiatom, pochodzą chyba z początku lat 80tych, na tym początkowym odcinku szosy lubickiej licząc od centrum kwadratówki są głównie 3 zaczepowe czyli te najstarsze, potem jest spora mieszanka strad-owo, kwadratówkowa, ale już sa to głównie kwadratówki 5 zaczepowe i z bardziej zaokrąglonymi kloszami,
Obrazek
Obrazek
powrót w kierunku miasta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 27 lutego 2013, 22:39

przez trojmiejski » 3 października 2012, 20:39
W tych Siteco jest soda czy MH?

MH, barwy ciepłej

stara fotka z pl. Rapackiego z Kwiatami :)
http://fotopolska.eu/167518,foto.html
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez qba » 27 lutego 2013, 22:52

Pamiętam te 10 ramienniki z kwadratówkami. Widziałem je kiedyś na żywo i pewnie były to już ich ostatnie chwile. Te z szosy Lubickiej też fajne, pewnie młodsze i od początku były z sodowymi oprawami. Po ich usunięciu szosa Lubicka straci swój klimat. Lubię takie ulice z rzadką zabudową i ciągnącym się kilometrami rzędem kwiatów. Niestety to coraz rzadszy widok.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8355
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 29 marca 2013, 16:53

Pamiętam te 10 ramienniki z kwadratówkami. Widziałem je kiedyś na żywo i pewnie były to już ich ostatnie chwile. Te z szosy Lubickiej też fajne, pewnie młodsze i od początku były z sodowymi oprawami. Po ich usunięciu szosa Lubicka straci swój klimat. Lubię takie ulice z rzadką zabudową i ciągnącym się kilometrami rzędem kwiatów. Niestety to coraz rzadszy widok.

Te na lubickiej sądzę to gdzieś 79 a 81rokiem stawiano wtedy bardzo dynamicznie rozbudowywało się rubinkowo i skarpa, a na 1 odcinku tych kwiatów licząć od maista jest wiekszosć tych starych kwadratówek 3zaczepowych, ale kwiaty niestety są w katasrtofalnym stanie dużo opraw jest uszkodzonych i poniszczonych, mam nadzieje ze wraz z budową mostu te kwiaty tak szybko nie znikną,



Tym czasem obiecane wczęsniej fotki tych kilku klasyków ostatnio przy okazji ładnej pogody połaziłem trochę po osiedlu, w sumie to jedyne klasyki jeśli chodzi o łyżkę i OURW w oświetleniu miasta które jeszcze są czynne
Obrazek
Obrazek
tu nie pamiętam co było prędzej ale obstawiam OURW
Obrazek
no i konkrety :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tu jeszcze rok temu były łyżki, wysięgników nie pomalowali
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cdn...
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez lumix26 » 29 marca 2013, 17:11

Ostatnia fota jest extra :)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9291
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez famabud » 29 marca 2013, 20:24

OURW mnie najbardziej cieszą. :D
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9300
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 30 marca 2013, 20:29

po południu poszłem w tą nowszą cześc osiedla wybudowaną po 82roku, tam kiedyś było pełno OURW250 z plastikowym kloszem, ostało się kilka rodzynków duet malaga OURW czynny OURW też swieci ale bardzo licho
Obrazek
Obrazek
ten trochę na uboczu w krzakach, ale wyglada na wyłaczony z użytku, też OURW z plastikowym kloszem ale bardzo dużo syfu w środku
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez famabud » 30 marca 2013, 21:06

Te OURW 250-2, to już był niewypał.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9300
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 31 marca 2013, 15:43

przez famabud » 30 marca 2013, 21:06

Te OURW 250-2, to już był niewypał.

pamiętam jeszcze że w latach 90 było ich bardzo dużo na osiedlu ale bardzo ciemno było pod nimi, i już wtedy wiele miało brudnych i białych kloszy, wtedy to cieszyłem się jak wymieniali je na malagi wstawiali bo w końcu jasno było :)
Trochę kolejnych fot, moze niezupełnie oświetlenie ulic to jest, ale ciekwie może być,
na początek bardzo rzadko spotykana SGS203, jest ich zaledwie kilka sztuk w mieście w tym te dwie na bardzo krótkiej uliczce
Obrazek
Obrazek
obok na terenie jakiegoś zamkniętego osiedla takie coś natrafiłem, w środku sa rtęciówki ale co to za oprawa nie wiem

Obrazek
Obrazek
Obrazek

teraz "imperium ojca rydzyka" :D co można u niego było znaleźć, choć klasyki raczej nieczynne,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 1 lipca 2013, 15:51 przez Edziu, łącznie edytowano 1 raz
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 30 czerwca 2013, 20:48

trochę nowszych fotek z maja
obecnie miasto modernizacje przeprowadza na takie słupy i oprawy, wyleciało dzieki temu sporo malag z oświetlenia ulicznego i pojawiło się dużo MH :)
Obrazek
tu ul. chełmińska budowa trasy bśrednicowej te słupy raczej znikną jeszcze 10 lat temu były tu praktycznie same kwadratówki a słupy pamiętają czasy chyba OUSFów jest na nich pozostałość po podwójnych wysięgnikch które były pewnie spiłowane jak zamontowano kwadratówki teraz są strady z demobilu
Obrazek
Obrazek
wyburzono kilka starych budynków z cegły i ten jedne został a dlaczego? to odpowiedź bedzie na końcu postu :D
Obrazek
Obrazek
tu były łyżki jeszcze10 lat temu
Obrazek
Obrazek
spółdzielnia o fajnej nazwie :D tu do 2006 były OURW250/2
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na razie czesto spotykany widok w miejskim oświetleniu
Obrazek
Obrazek
jedne ze pierwszych bloków w mieście, do niedawna były OZPRy na bardzo bardzo starych betoniakach
Obrazek
Obrazek
dalsza częsc osiedla budowana po 88roku ttu gdzie są malagi były malagi były OURW250-2 strady najpewniej oryginalne, w oprawach parkowych jest rtęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oto odpiwoedź dlaczego ten budynek prawdopodobnie jeszcze stoi :lol:
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości