[Częstochowa] oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 26 sierpnia 2009, 20:59

neon44 napisał(a)::arrow: jabol79 Czy mógłbys zrobić większe zbliżenie tym oprawom, bo wydaje mi się, że są to nawet OUR1000 :?:


I jak tak myślę, bo żadnych zaczepów od klosza nie widać! Byłaby rewelacyjna rewelacja

No i oby tam były jeszcze lampy rtęciowe :idea: :?: :?:
Więc i ja o foty z bliższa poproszę 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez jabol79 » 26 sierpnia 2009, 21:15

Jak załatwię lepszy aparat to ok :) Zdjęcia pstrykałem komórą ( SE K610i ) co do zawartości opraw. w tej najdalej :mrgreen: JEST :mrgreen: widać to na foto
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 7 września 2009, 16:48

Ach jabolku, że tak się wyrażę ;) , nawet nie wiesz jak mi poprawiłeś humor tą informacją o tym przekręcie :mrgreen: A już bałem się, że te klasyki widziałem po raz pierwszy i ostatni. Pamiętam jak byłem w 2008 roku na klasowej pielgrzymce, wziąłem ze sobą mapę Częstochowy i atlas Polski, żeby kontrolować które wsie i miasta mijam i w których są jeszcze klasyki :D takiego mam zajoba :lol:
Jak minąłem granicę Częstochowy, zmieniłem atlas na mapę i sprawdzałem ulice, i pamiętam że na prawdę sporo tego macie ;) Na Warszawskiej pamiętam strady, ale Kiedrzyńska miała już klasyki, tak samo Okólna - OURW, a Grunwaldzka - ORZ 3kł. Do przypomnienia se reszty muszę wyciągnąć tą mapę i trochę nad nią spędzić... pamięć już nie ta, musze chyba se kupić bilobil :lol: Ale i tak nieźle pamiętam ulice jak na pierwszą i ostatnią wycieczkę do tego miasta, nie? ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 28 sierpnia 2010, 20:41

jabol79 napisał(a):...... Z resztą wczoraj wrzuciłem fotkę OUSF z tej ulicy w dziale Ciekawostki. Szkoda tylko że ta oprawa nie świeci.... Pozdrawiam !
Kurcze, nie mogę odnaleźć tej OUSF z Częstochowy :?

Czy mowa o tej starej OUSF, którą widać, jak się jedzie wiaduktem Alei Wojska Polskiego nad Jagiellońską ???? Obserwuję tą oprawę od dawna, ale wciąż nie mam jak jej zrobić zdjęcia, bo tam tylko przejeżdżam - jabol, czy to ten OUSF co wskazuję jego lokalizację na mapce?

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez qba » 1 września 2010, 17:29

Widzę, że kwiaty strasznie oszpecone są. Kiedys były na 10 OUR 1000.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8357
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez jabol79 » 2 stycznia 2011, 23:16

cieszyn napisał(a):
jabol79 napisał(a):...... Z resztą wczoraj wrzuciłem fotkę OUSF z tej ulicy w dziale Ciekawostki. Szkoda tylko że ta oprawa nie świeci.... Pozdrawiam !
Kurcze, nie mogę odnaleźć tej OUSF z Częstochowy :?

Czy mowa o tej starej OUSF, którą widać, jak się jedzie wiaduktem Alei Wojska Polskiego nad Jagiellońską ???? Obserwuję tą oprawę od dawna, ale wciąż nie mam jak jej zrobić zdjęcia, bo tam tylko przejeżdżam - jabol, czy to ten OUSF co wskazuję jego lokalizację na mapce?



Tak Stasiu !!! To jest dokładnie TEN OUSF !!! A co najlepsze to od kiedy poruszyłem jago temat minęło prawie półtorej ROKU a on NADAL tam jest :mrgreen:

A apropos kwiatów na tym skrzyżowaniu, to są oszpecone SODOWE... Kiedyś tam były OUR 700 :D Ale to dawne czasy ... :?

Pozdrawiam i Szczęśliwego nowego 2011 roku :mrgreen:

przypominam o punkcie 5.5
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 3 stycznia 2011, 02:25

Dzięki za wiadomość i życzenia - Wzajemnie!
:P
Ile razy tamtędy jadę, zawsze patrzę na ten zabytek oświetleniowy, ciekawe, jak długo tam powisi :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 25 kwietnia 2011, 23:56

jabol79 napisał(a):
cieszyn napisał(a):
jabol79 napisał(a):...... Z resztą wczoraj wrzuciłem fotkę OUSF z tej ulicy w dziale Ciekawostki. Szkoda tylko że ta oprawa nie świeci.... Pozdrawiam !
Kurcze, nie mogę odnaleźć tej OUSF z Częstochowy :?

Czy mowa o tej starej OUSF, którą widać, jak się jedzie wiaduktem Alei Wojska Polskiego nad Jagiellońską ???? Obserwuję tą oprawę od dawna, ale wciąż nie mam jak jej zrobić zdjęcia, bo tam tylko przejeżdżam - jabol, czy to ten OUSF co wskazuję jego lokalizację na mapce?



Tak Stasiu !!! To jest dokładnie TEN OUSF !!! A co najlepsze to od kiedy poruszyłem jago temat minęło prawie półtorej ROKU a on NADAL tam jest :mrgreen:

A apropos kwiatów na tym skrzyżowaniu, to są oszpecone SODOWE... Kiedyś tam były OUR 700 :D Ale to dawne czasy ... :?

Pozdrawiam i Szczęśliwego nowego 2011 roku :mrgreen:

przypominam o punkcie 5.5



:( :( :(

No i kicha!

Jechałem dziś przez Częstochowę, i nie ma juz tam na tym # tego OUSF-a :cry: :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez jabol79 » 26 kwietnia 2011, 15:24

Nie ma go jakoś od początku kwietnia. Wiatr prawie złamał skorodowany wysięgnik, a służby miejskie musiały go ściągnąć żeby komu na głowe nie spadł... Niestety wszystko ma swój kres ... :cry:
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez mateusz » 26 kwietnia 2011, 20:04

Czyli umarł śmiercią naturalną..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości