[Kołobrzeg] oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez Edziu » 28 stycznia 2010, 10:17

paskudztwa porobili z takich pięknych kwiatów
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez qba » 28 stycznia 2010, 17:52

Edziu napisał(a):paskudztwa porobili z takich pięknych kwiatów

A no. na dodatek to SGSy na 150 watt i nie jest tam zbyt jasno. Pod koniec jak były kwiaty też zbyt jasno nie było, bo część opraw nie świeciła, miały brudne klosze i wyświecone LRFy. Ale widziałem zdjęcie Koszalińskiej z lotu ptaka, tuż po oddaniu tej trasy i było bardzo jasno. Wszystkie OURW na kwiatach świeciły.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez elektryk » 30 stycznia 2010, 16:43

Widzę że Luna - choć nie najlepszej jakości oprawa - cieszy się dość sporym powodzeniem w kraju.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez leon0785 » 30 stycznia 2010, 16:53

elektryk napisał(a):Widzę że Luna - choć nie najlepszej jakości oprawa - cieszy się dość sporym powodzeniem w kraju.

Luna to niestety oprawa tragicznej jakości kompletnie nie udała się Elgo przecieka jak stare przerdzewiałe wiadro
leon0785
 

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez qba » 3 lutego 2010, 16:18

W Kołobrzegu występują właściwie tylko na ul Jedności Narodowej - tam jest ich najwięcej. Zakładano też Luny, które wcześniej wisiały w centrum i zastąpiono je SGSami. dziwnie je tam zakładali. najpierw na połwie ulicy wymienili w 2001r betoniaki z łyżkami, OURW i stradami na valmonty z Lunami, a od 2005r stopniowo pojawiały się na betoniakach w końcowym odcinku ulicy. Najpierw zmieniono strady i OURW, a na końcu łyżki. Pod koniec tego samego roku wymieniono także słupy.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez qba » 28 stycznia 2013, 03:11

Trochę starych zdjęć z różnych lat: Najpierw przedwojenne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ul Dworcowa, lata 60
Obrazek
nieco bliżej dworca, lata 80
Obrazek
1986, widok z hotelu Skanpol i kwadratówka( tego słupa juz dawno nie ma, jest tam parking, a oświetlenie po stronie hotelu)
Obrazek
Ul. Budowlana, lata 60. te słupy stoją do dziś.
Obrazek
Ul. Łopuskiego, lata 60. UOSF i szyld cukierni o fajnej nazwie :mrgreen:
Obrazek
ten sam słup z innej perspektywy i juz z łyżką, ok. 1990-91r
Obrazek
ul Armii Krajowej(Lenina) i Łopuskiego. Połowa lat 80. Kwadratówki po prawej nie pamiętam. na tamtym słupie wisiała OURW2250 i w 1987r wymienili ja na stradę. Z kolei kwadratówka po lewej, przy Łopuskiego dotrwała do 2004r.
Obrazek
Ten sam słup w latach 60
Obrazek
Skrzyżowanie ul AK (wtedy Lenina) z Dworcową i Wojska Polskiego. Słup jest do dziś, ale z SGSem203
Obrazek
Walki Młodych, lata 60. Dziś stoją tam obleśne duety sodowych kul
Obrazek
Obrazek
Molo spacerowe i ORO 250
Obrazek
Parking w porcie (Nieistniejący). Można dostrzec po lewej betoniaka z UOSFem. ja pamiętam jednak na tym słupie łychę bez LRFa.
Obrazek
Widok na ten sam parking z latarnmi morskiej. Po prawej można dostrzec oprawę - grzyba
Obrazek
Deptak. Te same słupy, na których są OZPRy stoją dziś po drugiej stronie deptaku z Elgo Park
Obrazek
Ul. Giełdowa ok 1994r. Słup ze stradą (dawnieł łycha) Już go nie ma. Do dziś zachowały się 3 takie słupy na ostatnim odcinku, a było ich kilkanaście.
Obrazek
Ul. Rzeczna i Gierczak. Stalowe słupy z OURW250 i 250/1. Dziś na Rzecznej SGSy 203, a na Gierczak n ie ma śladu po starych słupach.
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez neon44 » 15 kwietnia 2013, 11:39

Wielkanoc tego roku spędziłem w Kołobrzegu i nacykałem 82 zdjęcia :)

Oto pierwsza część relacji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez famabud » 15 kwietnia 2013, 13:40

Sporo widać SGS, Qba się ucieszy z tych fot. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez neon44 » 15 kwietnia 2013, 13:44

druga część

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kołobrzeg] oświetlenie

Postprzez qba » 15 kwietnia 2013, 16:44

SGSów jest rzeczywiście najwięcej. Łychę z pierwszego zdjęcia 2 części już kiedyś pokazywałem. Na ul. Portowej, koło gmachu szkoły nr 1 jeszcze w latach 90 wisiały na tych słupach UOSFy, na ostatnim odcinku tej ulicy gdzie teraz są malagi 70w były aż do 1996r, potem zastąpione OURW400 zdjętymi z kwiatów na Koszalińskiej, a malagi są od 2005r. Stradowo- ledowo - łyżkowy kwiat na kratownicowym słupie jedyny taki w mieście. kwiat 2 lata temu widziałem, że leżał na ziemi, ale ponownie go postawili. W porcie są jeszcze 6 ramienne kwiaty. Ten z łyżkami i jedną stradą jest czynny i oświetla obecnie parking ( świecą 3 łychy i strada), obok stoi jeszcze jeden bez opraw. Pozostałe również są czynne i świecą większością opraw. Na tym potrójnym dziwolągu były dawniej OURW2250. A na tym z obciętymi ramionami i jedną Ledą były kwadratówki. magnolie na nabrzeżu pojawiły się parę lat temu. Wcześniej były tam betonowe WZ rzadziej rozstawione. te szczytowo zamontowane oprawy ze stożkowatym kloszem nie wiem co to jest. Na ul Morskiej pojawiły się już w 1997r, a podobne postawili jeszcze 10 lat później na placu przed latarnia morską. Elgo Park 2xPL36 to 90% opraw parkowych w mieście. Widzę też ul. Wojska Polskiego. Dwa słupy koło Fregaty zostały wymienione, ale reszta jest oryginalna z przełomu lat 50/60. Oczywiście były tam UOSFy, potem łyżki, była tez jedna OURW2250, a ku mojemu zaskoczeniu w 1995r założyli tam kwadratówki. Ul. Pomorska. Obecnie Elgo Park, ale dawniej WZ z najstarszymi łyżkami z pierścieniem. Potem częściowo OURW250/1, a potem SGSy. Na końcu Wojska Polskiego SGS 204. Dawniej był tam 203, ale został zniszczony po kolizji i postawiono nowy słup z używaną 204. Na betoniakach na Spacerowej, gdzie teraz sa SGSy, były dawniej łyżki. Traffiki na nabrzeżu też niedawno się pojawiły. Ogólnie nie jest to częsta oprawa w Kołobrzegu. W mieście są tylko na dwóch ulicach.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości