[Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez gory » 10 sierpnia 2009, 09:41

Ładne :) dawniej były u nas tramwaje i trolejbusy ale już nie ma :( gdzieniegdzie zostały jakieś słupy po liniach zasilających...
Pozdrawiam
Bartek

---------------------------------------------------------------------------------
nie boję się, gdy prąd jarznik zżera, bo mam latarkę Energizera ! ;)
Avatar użytkownika
gory
 
Posty: 278
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 08:50
Lokalizacja: DB - Dolny Śląsk

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 10 sierpnia 2009, 10:53

Identyczna sytuacja jak w OLsztynie ,tu tramwaje przestały jezdzić w latach 60-tych trolejbusy też były. Tyle tylko ,że teraz są plany przywrócenia trakcji ,ale koniec już tego off-topica
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez DoubleSuper8 » 22 kwietnia 2010, 19:14

Tak się składa że Wałbrzych znam i sporo tam kwadratówek i innych opraw no ale niektóre z nich podobnie jak i miasto są strasznie zaniedbane. A jadąc do Wałbrzycha drogi neon44 na pewno przejeżdżałeś przez moje miasto czyli Świdnicę ;) U mnie tez jest sporo opraw ale trzeba szukać. Zaraz założę temat o swoim mieście jeśli taki już nie istnieje ;)
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez LRFik » 23 kwietnia 2010, 08:37

W Wałbrzychu, jadąc drogą z Kłodzka w kierunku Świebodzic, jadąc przez dworzec miejski (nie znam nazw tych ulic), można spotkać dużo (> 60%) kwadratówek z tubularnym WLS, ale większość jest bez kloszy. Po za tym OURW 2x250 - na trasie wylotowej w kierunku Kłodzka (2-pasmowa) - akurat mam ich zdjecia, więc potem wrzucę. Spotkałem tez ciąg na tej głównej ulicy ORZ 7. Widziałem też na bocznych uliczkach ORZ6. Pozostałe, to różne "unijne :lol: " oprawy, typu np. Malaga, LEDA.
LRFik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 marca 2010, 20:14
Lokalizacja: Chojnów

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez LRFik » 26 kwietnia 2010, 20:22

Witam, oto OURW 1x250W, stojące tam od ponad 30 lat, mimo niedawnego remontu tego odcinka, na szczęście się zachowały na oryginalnych słupach :) , ale świeci co druga oprawa, co zauważyłem przejeżdżając tam w lutym br., zdjęcie pochodzi z kwietnia br., wykonane, niestety w dzień:

http://w106.wrzuta.pl/obraz/aWSvC1RAmvE/dsc01027
LRFik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 marca 2010, 20:14
Lokalizacja: Chojnów

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 26 kwietnia 2010, 21:10

DoubleSuper8 napisał(a):Tak się składa że Wałbrzych znam i sporo tam kwadratówek i innych opraw no ale niektóre z nich podobnie jak i miasto są strasznie zaniedbane. A jadąc do Wałbrzycha drogi neon44 na pewno przejeżdżałeś przez moje miasto czyli Świdnicę ;) U mnie tez jest sporo opraw ale trzeba szukać. Zaraz założę temat o swoim mieście jeśli taki już nie istnieje ;)


Nie jechałem, przez Świdnicę. Możesz spokojnie zakładać nowy temat.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez DoubleSuper8 » 27 kwietnia 2010, 11:23

Nie chodziło mi o fotografowanie opraw w Świdnicy tylko o sam przejazd ;) U mnie na głównych drogach wszędzie soda ale kto szuka ten znajdzie niezłe frykasy ;)
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez gory » 10 lipca 2010, 20:38

Ta droga na Kłodzko o ile dobrze rozpoznaję po tym kawałku asfaltu to Sikorskiego. Jeśli mijałeś takie tzw. ślimaki (dwupoziomowe skrzyżowanie) to jest Sikorskiego, a jeśli nie mijałeś to będzie Noworudzka :D zależy z której strony miasta się jedzie, albo jaką drogą ;))

Ciężko rozpoznać bo obie niedawno wyremontowali :D więc są podobne... chociaż nie... to będzie Noworudzka, w mniej więcej podobnie wyglądającym odcinku Sikorskiego jest jeszcze stara, a Noworudzka ma nową nawierzchnię i stare oprawy. Może się tam wybiorę z lustrzanką w nocy? ;) ryzykowne, ale można :)
Pozdrawiam
Bartek

---------------------------------------------------------------------------------
nie boję się, gdy prąd jarznik zżera, bo mam latarkę Energizera ! ;)
Avatar użytkownika
gory
 
Posty: 278
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 08:50
Lokalizacja: DB - Dolny Śląsk

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez gory » 29 września 2012, 16:38

Pora rozruszać wątek. Jako, że nie ma tu nikogo z Wałbrzycha poza mną o ile się nie mylę ;)

Mała aktualizacja:
Modernizacja Oświetlenia u mnie, w Wałbrzychu.

od 05:43 do 07:17
Filmik -> http://youtu.be/8dFq65n0uyU


Jeśli ktoś pamięta moje zdjęcia oświetlenia na około mojego osiedla, gdy remontowano drogę... była sama rtęć. Zastanawialiśmy się co dalej ze światłem?
Tutaj mówią o pierwszej dużej modernizacji w mieście, chodzi o tę ulicę, Al. Podwale. Wzdłuż jednego pasa są głównie Sintry i na niektórych skrzyżowaniach Thorn JET przemieszane ze Schreder Opalo, do tego 2szt. LEDA 150W i 1szt. MN-25 z płaskim kloszem - najlepiej świecąca oprawa z nich wszystkich chyba. Na jednym skrzyżowaniu, z drogą gminną czy wojewódzką, są jeszcze 2szt. MN-25 z kloszem wypukłym.

Wnętrze osiedla zmonopolizowały oprawy Schreder Opalo, prawdopodobnie 100W. W kilku miejscach przy parkingach strzeżonych, takie miejsca są chyba z 2-3 na całym osiedlu, są jeszcze niedobitki - OURW250 chyba. Wszystko w sodzie. No i 1szt. oprawa diodowa, daje czadu, białe światło, ale to jedyna oprawa uliczna na osiedlu, która świeci tak samo na drogę jak i na ścianę budynku (totalny bezsens i marnotrawstwo)

Oprawy parkowe, w przeważającej części to Kule, w 90%, albo i 95% jak nie 98% (przy takiej ilości punktów świetlnych), to rtęć. Z czego, możliwe, że i nawet połowa oświetlenia na osiedlu (parkowego) jest wyłączona w celach oszczędności. Dodatkowo chyba w 2 albo i 3 miejscach, są dodatkowe szafki elektryczne przy sterowaniu i są tam moduły oszczędzania energii. Ciekawy patent.

W razie pytań dotyczących wałbrzyskiego oświetlenia, służę pomocą.


Przedstawiciel oświetlenia wałbrzyskiego na Polskę :D
Pozdrawiam
Bartek

---------------------------------------------------------------------------------
nie boję się, gdy prąd jarznik zżera, bo mam latarkę Energizera ! ;)
Avatar użytkownika
gory
 
Posty: 278
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 08:50
Lokalizacja: DB - Dolny Śląsk

Re: [Wałbrzych] Oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 12 maja 2013, 22:27

a teraz z cyklu neona fotorelacje niedokończone trasa DW381 przez Wałbrzych. Tego oswietlenia juz nie ma, ale warto pooglądać

pierwsza część relacji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości