Oborniki Wielkopolskie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez cieszyn » 17 września 2008, 23:01

Michal napisał(a):
cieszyn napisał(a):
DocBrown napisał(a):Dzięki Cieszyn :)
4 przewody, bo 3 fazy i zero, p....
Do zasilania pojedynczych opraw nie są potrzebne 3 fazy,ale po to,aby odciążyć linię w przypadku dużej ilości opraw.np.z pierwszej fazy zasilana jest oprawa 1,z drugiej 2 z trzeciej 3 i od początku z pierwszej oprawa 4,z drugiej oprawa 5 z trzeciej oprawa 6 itd.


Wiem Michał, to segmentacja fazowa, he, he, ale tam jest tak mało opraw, że raczej ta linia zasila też domy :? :roll: :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez Michal » 17 września 2008, 23:02

DocBrown napisał(a):Do opraw nie, no chyba, że jest ich dużo, to zasila się je z różnych faz, a ta linia chyba zasila też domy, kurcze, teraz nie pamiętam, ale postaram się to zweryfikować :)

Doc,znam tą linię na przewieszkach,to jest wydzielona linia oświetleniowa,a zasilająca domy biegnie obok.P.S fajne fotki,szkoda tylko,że pogoda nie dopisała.W Obornikach oglądając oprawy uliczne,rzeczywiście nie ma czym oka nacieszyć. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez cieszyn » 17 września 2008, 23:04

Kurcze, wysłałem teraz tu posta i nie ma go!
Czary jakieś ?


Zgadzam się z Doc-em, jeśli tu nie ma dużo opraw, to 3 fazy mają za cel także zasilanie domów wzdłuż ulicy

Ale zaraz - tam idą 4 druty: 3 fazy i zero. To jak się steruje zaświecaniem tych opraw? jeśli te fazy dają też prąd do domów, to nie ma sterowania, bo by trzeba wyłączać też te domy a to fikcja!
powinien być osobny przewód do sterowania zaświecaniem opraw, nie?

Michał racja,to tylko zasilanie opraw, z prawej strony fotki widać linię dla domów :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez Michal » 17 września 2008, 23:07

cieszyn napisał(a):Kurcze, wysłałem teraz tu posta i nie ma go!
Czary jakieś ?


Zgadzam się z Doc-em, jeśli tu nie ma dużo opraw, to 3 fazy mają za cel także zasilanie domów wzdłuż ulicy

Ale zaraz - tam idą 4 druty: 3 fazy i zero. To jak się steruje zaświecaniem tych opraw? jeśli te fazy dają też prąd do domów, to nie ma sterowania, bo by trzeba wyłączać też te domy a to fikcja!
powinien być osobny przewód do sterowania zaświecaniem opraw, nie?

Napisałem w poprzednim poście i napiszę jeszcze raz-Ta linia na przewieszkach zasila tylko i wyłącznie oświetlenie uliczne. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez DocBrown » 17 września 2008, 23:09

Racja Michał, teraz sobie to przypomniałem, obok jest normalna linia, a te przewieszki to dlatego, że ta linia co idzie obok jest daleko od jezdni i wysięgniki musiałyby być dłuuuuugie żeby oświetlić jezdnię, niemniej jednak ciekawie by to wyglądało :)
DocBrown
 

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez cieszyn » 17 września 2008, 23:13

DocBrown napisał(a):Racja Michał, teraz sobie to przypomniałem, obok jest normalna linia ,,,,,,,, :)
No jasne, widać to na zdjęciach :lol: :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez elektryk » 18 września 2008, 16:24

rzeczywiście ta ulica jest troche bez sensu, słupy już krzywe, przypomina mi to bardziej trakcje miejską, ale przynajmniej są oprawy przewieszkowe ;) Teraz rozumiem dlaczego przy nowym oświetleniu częściej stosują grubszy przewód (4-żyłowy) izolacyjny.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez Paweł » 18 września 2008, 17:25

Oborniki - miasto systemu SL-100 :) Wymienią kiedyś te stopione klosze i będzie dobrze a miasto chyba już więcej ich zakładać nie będzie doświadczone jakością tych opraw :) Wszystkie inne oprawy to wtedy prawdziwe rodzynki ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez DocBrown » 18 września 2008, 17:47

A ja myślę, że miasto pozbędzie się tych szambiastych opraw i zainwestuje w SGS203, jest jedna ulica, gdzie właśnie tak zrobiono, parę SL zmieniono też na Strady albo ORZ7/1, zresztą widać to na moich fotkach.

P.S. Teraz chyba rozumiecie moją nienawiść do SL :evil:
DocBrown
 

Re: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez Whites86 » 18 września 2008, 18:04

DocBrown napisał(a):A ja myślę, że miasto pozbędzie się tych szambiastych opraw i zainwestuje w SGS203, jest jedna ulica, gdzie właśnie tak zrobiono, parę SL zmieniono też na Strady albo ORZ7/1, zresztą widać to na moich fotkach.

P.S. Teraz chyba rozumiecie moją nienawiść do SL :evil:

gdzie to widac ?? ja nigdzie niewidzialem na zadnej z fotek ORZ 7-1
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości