[Włocławek] oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez qba » 19 lipca 2013, 18:45

elektryk napisał(a):Kilka sztuk masywnych słupów ze Stradami od strony centrum jeszcze stoi

No tak mi się właśnie wydawało. I te przy rondzie też chyba zostały.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez elektryk » 19 lipca 2013, 21:24

qba napisał(a):
elektryk napisał(a):Kilka sztuk masywnych słupów ze Stradami od strony centrum jeszcze stoi

No tak mi się właśnie wydawało. I te przy rondzie też chyba zostały.


Tak na rondzie też są i chyba nawet kwiaty, dalej w stronę centrum już same Acrony. Ogólnie miasto niezbyt ciekawe oświetleniowo, OUSd na krajowej 1 i 62 tam jest ciemnica, dużo jest Lun a większość z nich ma opadnięte oprawki i części już zdjęli klosze :roll:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez Utilizer » 29 sierpnia 2013, 21:30

Aleja Kazimierza Wielkiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ul. Płocka

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez famabud » 30 sierpnia 2013, 08:40

Pierwsza fotka - cała infra do przebudowy. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez elektryk » 30 sierpnia 2013, 09:04

famabud napisał(a):Pierwsza fotka - cała infra do przebudowy. :roll:


Jechałem przez Włocławek 2 razy w nocy i m.in. przez Płocką, a tam dużo Lun było bez kloszy i większość z opadniętą oprawką :roll: Co ciekawe co jakiś czas zdarzały się nowe sztuki :x
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez qba » 10 kwietnia 2015, 22:43

No i wreszcie mi się udało znaleźć dowód na obecność dużych kwiatów we Włocławku. Od dawna wielkie słupy na ul Toruńskiej ( nieistniejące już obecnie) oraz bliźniacze na Wroniej ( chyba jeszcze stoją) nie dawały mi spokoju i wiedziałem, że są to skrócone i przerobione maszty kwiatowe, zwłaszcza, że osadzone były w wielkich betonowych cokołach. Ciężko jednak znaleźć jakiekolwiek zdjęcie w internecie. A dziś znalazłem filmik z wizyty Jana Pawła 2 z 1991r i jestem mile zaskoczony, że po tak długim czasie poszukiwań natrafiłem na dowód. Zdjęcia przedstawiają ulicę WroniąObrazek Obrazek
Nie spodziewałem się na nich kwadratówek. To chyba jedyny w kraju przykład modernizacji sodowych kwiatów na sodowe duety ze skróceniem masztu. Ul Wronią wybudowano w 1978r więc kwadratówki mogły być tam od początku. Z kolei ponad 9 kilometrowy odcinek DK1 czyli Toruńskiej powstał w latach 1975 - 76, więc zapewne na kwiatach wisiały jakieś klasyki rtęciowe, choć później mogły się pojawić kwadratówki i niewykluczone, że przy samym rondzie i skrzyżowaniach były kwiaty na więcej niż 6 opraw.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez Elda » 25 grudnia 2020, 20:39

Kolejne potwierdzenie tezy Qby, choć wiem, że znalazły się zdjęcia.
Tutaj dwa włocławskie kwiaty z centrum w akcji:

Obrazek

Kadr z tego filmu: https://trzcinskozdroj.tv-polska.eu/fil ... skie-1993r
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 260
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez Edziu » 26 grudnia 2020, 12:31

Kiedyś były na nich kwadratówki z 10 lat temu widziałem jakies zdjęcie w necie, wydaje mi się, że widziałem tez foto, kiedy kwiaty były już zmodernizowane do 5 ramion ale wciąż z kwadratówkami strady się potem pojawiły, obecnie sa na nich ambary. Poza tym też bardzo niewyraźne zdjęcie widziałem sądząc tylko po kolorze korpusów i formie, że były na nich jakieś oprawy OURW początkowo.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez qba » 26 grudnia 2020, 13:35

OURW jeśli na nich były, to bardzo krótko. W 1994 jeszcze były pełnymi 10 ramiennikami. Kwiaty na Toruńskiej to też zagadka, czy kwadratówki były od początku, bowiem trasę tą otwarto w lipcu 1977, a na zdjęciu z 1978 są już kwadratówki. Czy kwadratówki były produkowane rok wcześniej? Czy może to wersja OUR? Czy też po roku wymieniono wszystkie oprawy na kwiatach na ponad 9 km odcinku?
1978:
Obrazek
1982:
Obrazek
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez mateusz » 26 grudnia 2020, 16:13

A była fabryczna wersja kwadratówki OUR :?: Ja mimo wszystko jestem zdumiony, że pod koniec lat 70-tych już zakładano masowo kwadratówki. W PRLu zdarzały się chyba wcale nie tak rzadko właśnie takie przypadki, że oprawy niedługo po zamontowaniu były masowo wymieniane na inne, często na ten sam rodzaj lamp. W Olsztynie wszystkie kwadratówki z oświetlenia ulicznego wyleciały na rzecz SGS203 i 204 jeszcze w latach 90 podczas gdy na ulicach w centrum były jeszcze OURW, nie mówiąc nawet o osiedlowych.... Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy to zmniejszenie mocy lamp chociaż nie pamiętam jakiej mocy były kwadratówki... Podobnie 10-ramienniki przed halą Uranią (6 szt.), które pierwotnie miały po 10 opraw ORZ 6 albo 7 a obecnie wszystkie mają po 10 ORZ7/2 chociaż dokładnie nie wiem kiedy przeprowadzono tą wymianę :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości