[Włocławek] oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez famabud » 5 kwietnia 2013, 16:47

Z tymi Ledami to ostro przegięli pałkę :roll: Wiszą nawet nad ważnymi arteriami. Fota mostu Rydza Śmigłego z Włocławka jest nawet tu http://www.brilum.pl/realizacje/wedlug_produktu/29 ;)

Pierwszy raz na oczy widzę te oprawy na kwiatach. :shock: Beton kruszeje, potwierdza to fakt nowych metalowych słupów z Acronami. :)
Ostatnio edytowano 5 kwietnia 2013, 16:47 przez famabud, łącznie edytowano 1 raz
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez qba » 5 kwietnia 2013, 16:47

A ja dalej szukam informacji i zdjęć, czy we Włocławku było jeszcze więcej kwiatów niż te 6 sztuk w rynku. Słupy przy placu Solidarności i części ul Toruńskiej są grube, wysokie i stoją dość daleko od siebie, ponadto Wyglądają tak, jakby zostały kiedyś skrócone i nałożono nową głowicę. Chyba, że był plan budowy tam trakcji trolejbusowej lub tramwajowej, który nie doszedł do skutku i zdązono postawić tylko słupy. Innego powodu zastosowania takich słupów nie widzę. Za obecnością tam kwiatów przemawia też fakt, że w ówczesnym czasie w kujawsko - pomorskim masowo stawiano tego typu kwiaty.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8345
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez Witeku » 5 kwietnia 2013, 16:55

Chyba w latach 70. myślano o tramwajach we Włocławku
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez qba » 5 kwietnia 2013, 17:20

Najlepiej by było pojechać i zajrzeć do wnęki bezpiecznikowej słupa. Po przerobieniu kwiata często pozostawiano puste gniazda bezpiecznikowe, to bym miał pewność, bo te słupy wyglądają jak pokwiatowe. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Zazamcze_Jedynka.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... neczka.JPG
A ten poniżej tym bardziej. nawet skrzynka bezpiecznikowa jest na zewnątrz, a sam słup identyczny jak te w Koszalinie i w niemal taki sam sposób zmodernizowany.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... zamcze.JPG
Ostatnio edytowano 3 maja 2013, 13:20 przez qba, łącznie edytowano 2 razy
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8345
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez neon44 » 5 kwietnia 2013, 17:34

czy tam jest więcej kwiatów to trudno stwierdzić. Ja robiłem zdjęcia przy okazji. Ktos mieszkający bliżej Włocławka powinen tam pojechać i przejść przez miasto z aparatem.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez qba » 5 kwietnia 2013, 17:40

neon44 napisał(a):czy tam jest więcej kwiatów to trudno stwierdzić. Ja robiłem zdjęcia przy okazji. Ktos mieszkający bliżej Włocławka powinen tam pojechać i przejść przez miasto z aparatem.

Obecnie chyba nie ma więcej. Ale mam 90% pewności, że na Toruńskiej i obecnym pl. Solidarności były, stwierdzam to po wyglądzie słupów. Jednak nie mogę nigdzie trafić zdjęć tych miejsc z czasów PRL.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8345
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez JeD » 5 kwietnia 2013, 20:03

O masakro !, dużo tych OUSd, niech już je wywalą, i zastąpią Arconami, lub SGP340, lub Onyxami ;) , reszta oprócz oprócz kul mi nie wadzi ;) , fotki jak zawse super :!: :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez Edziu » 5 kwietnia 2013, 21:59

Oświetlenie blokowisk, jakie pokazywał whites 2 lata temu jak i typ budowanych bloków identyczny jak Toruńskie Rubinkowo, Ledy 1 raz jechałem w 98roku przez włocławek to już były na głównej ulicy, kwiaty na rynku standardowe jak na ten region,
przez qba » 5 kwietnia 2013, 16:47
A ja dalej szukam informacji i zdjęć, czy we Włocławku było jeszcze więcej kwiatów niż te 6 sztuk w rynku. Słupy przy placu Solidarności i części ul Toruńskiej są grube, wysokie i stoją dość daleko od siebie, ponadto Wyglądają tak, jakby zostały kiedyś skrócone i nałożono nową głowicę. Chyba, że był plan budowy tam trakcji trolejbusowej lub tramwajowej, który nie doszedł do skutku i zdązono postawić tylko słupy. Innego powodu zastosowania takich słupów nie widzę. Za obecnością tam kwiatów przemawia też fakt, że w ówczesnym czasie w kujawsko - pomorskim masowo stawiano tego typu kwiaty.

Słupy wyglądają identycznie, jak te na Szosie Lubickiej w Toruniu z kwiatami kwadratówek, pewnie montaż tych słupów w Włocławku był też w podobnych latach, montaż tych strad, jest zagadkowy trochę, faktycznie, ale też podobne rozwiązanie na takich słupach jest w Grudziadzu choć tam podobno od oryginału tak było. Moze kiedyś jak sie ociepli pomyśle nad wyjazdem do Włocławka bo ogólnie nie mam tam nikogo ode mnie to raptem 60km, szczerze mówiac mnie też meczy ta myśl co na tych słupach mogło być szybciej, jeden pomysł mi chodzi po głowie żeby spotkać jakiegoś starszego człowieka który mieszka w okolicznych blokach i spytać się go, takie szczegóły raczej nawet laicy by skojarzyli,
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez qba » 5 kwietnia 2013, 23:34

Edziu napisał(a):Oświetlenie blokowisk, jakie pokazywał whites 2 lata temu jak i typ budowanych bloków identyczny jak Toruńskie Rubinkowo, Ledy 1 raz jechałem w 98roku przez włocławek to już były na głównej ulicy, kwiaty na rynku standardowe jak na ten region,
przez qba » 5 kwietnia 2013, 16:47
A ja dalej szukam informacji i zdjęć, czy we Włocławku było jeszcze więcej kwiatów niż te 6 sztuk w rynku. Słupy przy placu Solidarności i części ul Toruńskiej są grube, wysokie i stoją dość daleko od siebie, ponadto Wyglądają tak, jakby zostały kiedyś skrócone i nałożono nową głowicę. Chyba, że był plan budowy tam trakcji trolejbusowej lub tramwajowej, który nie doszedł do skutku i zdązono postawić tylko słupy. Innego powodu zastosowania takich słupów nie widzę. Za obecnością tam kwiatów przemawia też fakt, że w ówczesnym czasie w kujawsko - pomorskim masowo stawiano tego typu kwiaty.

Słupy wyglądają identycznie, jak te na Szosie Lubickiej w Toruniu z kwiatami kwadratówek, pewnie montaż tych słupów w Włocławku był też w podobnych latach, montaż tych strad, jest zagadkowy trochę, faktycznie, ale też podobne rozwiązanie na takich słupach jest w Grudziadzu choć tam podobno od oryginału tak było. Moze kiedyś jak sie ociepli pomyśle nad wyjazdem do Włocławka bo ogólnie nie mam tam nikogo ode mnie to raptem 60km, szczerze mówiac mnie też meczy ta myśl co na tych słupach mogło być szybciej, jeden pomysł mi chodzi po głowie żeby spotkać jakiegoś starszego człowieka który mieszka w okolicznych blokach i spytać się go, takie szczegóły raczej nawet laicy by skojarzyli,

No racja, właśnie te słupy dają do myślenia. te w Grudziądzu zdaje się trzymaja trakcję tramwajową, więc może je po prostu od razu postawili jako trakcyjne, a ktoś pisał, że są z końca lat 80. Zreszta podobnie przerobiono kwiaty w Koszalinie i Kołobrzegu. Rzeczywiście ktoś może coś pamiętać z ludzi, którzy tam od lat mieszkają, chociaż mało kto zwracał pewnie uwagę. Może jakiś stary pracownik energetyki by coś wiedział, ale ciężko będzie na takiego trafić. Rozwiązaniem mogłoby być zajrzenie do skrzynki bezpiecznikowej któregoś z tych słupów. Może jest tam pozostałość po gniazdach bezpiecznikowych. ja też z Włocławka nikogo nie znam. Słupy pochodzą na oko z końca lat 70 lub wczesnych 80. Nie wiem, kiedy zbudowano tą trasę, ale wygląda na taka z lat, kiedy masowo stawiano kwiaty. Więc mogły być takie kwiaty jak na szosie Lubickiej. Przerobione też musiały być dość dawno temu, sądząc po głowicach.
Ostatnio edytowano 10 kwietnia 2015, 22:49 przez qba, łącznie edytowano 1 raz
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8345
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Włocławek] oświetlenie

Postprzez neon44 » 15 lipca 2013, 14:02

montaż Acronów na DK1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości