Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez Artur1977Lublin » 21 grudnia 2008, 01:33

elektryk napisał(a):Tu opisujcie, foćcie, itp. o oprawach w waszych miastach. Zacznę oczywiście od Kraśnika. Jak pewnie w większości miast dominują w Kraśniku STRADY. Na Starym Mieście są rtęciówki; TRUMIENKI, OUR 250 Mesko, ORZ 6. W 1998 roku zmodernizowano oświetlenie w Starej dzielnicy miasta na drogach głównych oczywiście STRADAMI. Na drogach głównych były OUR 250 Mesko i OURW 400. Na jednej ulicy wymieniono linię napowietrzną na kablową i zastosowano SGS 203.
Już w 1990 w Starej części miasta na wylotówce do Lublina zastosowano linię kablową ze STRADAMI OUS 400. Na ulicy łączącej dzielnice Starą i Fabryczną były na podwójnych wysięgnikach OUR 250 Mesko. Wymieniono wysięgniki i zastosowano SGS 203. W dzielnicy Fabrycznej od 1987 r. były już sodówki w większości KWADRATÓWKI. Na jednej ulicy w tej dzielnicy wymieniono na kablową linie i zastosowano SL-100. Na domkach są ORZ 7/1 ale przeważają ORZ 7/2. Teraz powoli zaczynają je wymieniać na SGS 203. Także WSL-8 są gdzieniegdzie. :)

Hej Elektryk!! :) Ładnie to opisałeś :) Jestem już któryś raz na tym forum (pierwszy raz, jako zarejestrowany), ale mnie to zainteresowało :) Pozdro z Kraśnika (dzielnica stara) i browarka zasyłam :D
Załączniki
Stara latarnia na ul. Granicznej w Kraśniku Fabr..jpg
Fotka starej latarni OURW-250-1 do postu elektryka na temat starych latarni w Kraśniku. Robiłem ją 16.12.2008r. o godz. 9:52, zza szyby samochodu aparatem cyfr. w tel. Nokia 6070, więc nie jest najlepszej jakości, ale następnym razem postaram się o ładniejszą i nie z gównianego aparatu cyfr. w tel. Nokia 6070, a z aparatu Panasonic LUMIX:) Dobrze, że chociaż ładna pogoda była:), bo inaczej, to całkowita lipa by z tego wyszła:(
Stara latarnia na ul. Granicznej w Kraśniku Fabr..jpg (24.26 KiB) Przeglądane 14704 razy
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2008, 01:46 przez Artur1977Lublin, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Artur1977Lublin
 
Posty: 256
Zdjęcia: 131
Dołączył(a): 20 grudnia 2008, 23:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez lampawls » 21 grudnia 2008, 01:39

Artur31krasnik ta oprawa to OURW-250-1
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez Artur1977Lublin » 21 grudnia 2008, 01:46

lampawls napisał(a):Artur31krasnik ta oprawa to OURW-250-1

Oki, Dzięki Wielkie lampawls za poprawkę :) Zaraz to zmienię w opisie fotki :)
Avatar użytkownika
Artur1977Lublin
 
Posty: 256
Zdjęcia: 131
Dołączył(a): 20 grudnia 2008, 23:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez lampawls » 21 grudnia 2008, 01:50

Artur31Krasnik napisał(a):
lampawls napisał(a):Artur31krasnik ta oprawa to OURW-250-1

Oki, Dzięki Wielkie lampawls za poprawkę :) Zaraz to zmienię w opisie fotki :)


nie ma za co :) a tak przy okazji

to w Lublinie głównie dominuje strada,OUsd(stare ledy) na nowszych ulicach malagi oraz czasem lunoidy.np w rejonie UMCS-u są lunoidy z metahalogenkami a na starym mieście są strady oraz takie stylizowane oprawy .SL-100 nie ma w oświetleniu ulicznym wcale.klasyki nie występują w oświetleniu ulicznym,są tylko na terenach prywatnych. na osiedlach są prawie same OZP 100 oraz na nowych osiedlach elgo park.i tak wygląda oświetlenie Lublina :mrgreen: 100% sody,nie ma wogule rtęci :cry: :cry:
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2008, 02:00 przez lampawls, łącznie edytowano 2 razy
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez Artur1977Lublin » 21 grudnia 2008, 01:57

lampawls napisał(a):Artur31krasnik ta oprawa to OURW-250-1

Szkoda, że już nigdzie nie można w Kraśniku znaleźć tych starych latarń świetlówkowych :( Kiedyś je widziałem w parku, dopóki jacyś zdebilowaciali wandale ich nie zniszczyli (ten sam los spotkał też ich następczynie - "trapezówki" (lub inaczej mówiąc: "trumienki", które się częściej na wsiach spotyka):x , a niedawno jeszcze były umieszczone na ścianie budynku "jajczarni", jak się jedzie na stację PKP Kraśnik (po lewej stronie), ale i stamtąd także zniknęły :( Jeszcze na ul. J. Kochanowskiego (boczna ul. Urzędowskiej, dawniej - Szymańskiego) można też zobaczyć stare latarnie i na ul. Oboźnej (tam, to już królują "klasyki", w tym też i stare, dobre, gierkowskie "łychy", które można też znaleźć w Kraśniku Fabr. w okolicach ul. Grunwaldzkiej (bloki i garaże) :D Większość, to "strady" i "kwadratówki" :D Ciekawe, gdzie takie zabytki można nabyć? :D Bo by mi się przydały do piwnicy, jak coś majsterkuję czasami :D Oczywiście, mam na myśli takie zabytki, które już są zdawane do utylizacji. Tylko nie myśl sobie, że sobie coś uroiłem, ale serio widziałem na tym forum, jak jeden z użytkowników przerabiał w piwnicy (?) starą trapezówkę i przemalował ją na kolor granatowy :D Nawet ładnie wyglądała :D
Avatar użytkownika
Artur1977Lublin
 
Posty: 256
Zdjęcia: 131
Dołączył(a): 20 grudnia 2008, 23:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez elektryk » 21 grudnia 2008, 16:00

Patrzcie heh... Fajnie że ktoś następny z Kraśnika :!: :!: :D Pozdrawiam.. Na al. Tysiąclecia wymienili oprawy niestety i na koszarowej też
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez mateusz » 21 grudnia 2008, 16:47

lampawls - jesteś pewny ,że w Lublinie nia ma rtęci wcale w oświetleniu ulicznym :?:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez elektryk » 21 grudnia 2008, 17:24

Mi się zdaje że w dzielnicy Głusk i w tych rejonach zachowała się rtęć. A tak pozatym to dużo jest Lun, a Lunoidy spotkałem tylko na al. Racławickich. SL 100 Zainstalowali na Pancerniaków, Grygowej, oraz na końcowym odcniku al. Witosa.. Chciałbym aby SL 100/250 powiesili na Kompozytorów Polskich, a tam gdzie pojawiła się nowa trakcja SGS 203/250. Wogóle dość mam strad i chce aby zaczeli modernizować oświetlenie w Lublinie i zaprzestali na lunach a zaczeli stosować SGS 203, Malagi 2, Indy, Selenium i Traffice ;) Z głównych ulic powinny poznikać mało wydajne ledy, a można je zostawić, bez konieczności zakupu nowych opraw, na modernizację osiedli. Tylko poprzeczyszczać klosze i zmienic mało wydajne, prawie wyeksploatowane lampy :P
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez Artur1977Lublin » 22 grudnia 2008, 03:42

elektryk napisał(a):Patrzcie heh... Fajnie że ktoś następny z Kraśnika :!: :!: :D Pozdrawiam.. Na al. Tysiąclecia wymienili oprawy niestety i na koszarowej też

Dzięki Kuba, miło mi to czytać :) Brakuje mi na ulicach Kraśnika starych latarni świetlówkowych :( One, poza "łychami", tworzyły piękny klimat :)
Załączniki
Stare latarnie świetlówkowe.jpg
Moje ulubione latarnie:) Miło by było widzieć je w tych czasach na osiedlu i nie tylko:)
Stare latarnie świetlówkowe.jpg (45.72 KiB) Przeglądane 14586 razy
Avatar użytkownika
Artur1977Lublin
 
Posty: 256
Zdjęcia: 131
Dołączył(a): 20 grudnia 2008, 23:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Opis,foty...Wszystko o oprawach ulicznych w waszych miastach

Postprzez elektryk » 23 grudnia 2008, 15:40

Te OUSF wisiały kiedyś na Żwirki i Wigury oraz na Sportowej... A ty może pamiętasz dawne czasy, kiedy były łyżki i zakładano kwadratówki :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości