[Wisła] przegląd infrastruktury oświetleniowej

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Wisła

Postprzez oskard » 6 lutego 2009, 21:02

O! Ale numer, nawet Wisłę Małyszowską żeście sfocili :o Fajnie, może niedługo cała Polska będzie skatalogowana na naszym forum, szkoda tylko, że ja nierob jeden :oops: nie nie zamieszczam... Ale mam w albumie rodzinnym zdjęcie z lat 80-tych z Wisły, na którym stoi na pierwszym planie OUR 125, chyba na drewnianym słupie. Jak to znajdę to zamieszczę.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Wisła

Postprzez Michal » 6 lutego 2009, 22:54

Neon,piękne zimowe zdjęcia.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Wisła

Postprzez cieszyn » 7 lutego 2009, 01:23

oskard napisał(a):O! Ale numer, nawet Wisłę Małyszowską żeście sfocili :o Fajnie, może niedługo cała Polska będzie skatalogowana na naszym forum, szkoda tylko, że ja nierob jeden :oops: nie nie zamieszczam... Ale mam w albumie rodzinnym zdjęcie z lat 80-tych z Wisły, na którym stoi na pierwszym planie OUR 125, chyba na drewnianym słupie. Jak to znajdę to zamieszczę.


No, wreszcie ktoś ruszył do domowych archiwów, - a co się cieszyn tu nawołał, naprosił o to właśnie
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wisła

Postprzez DocBrown » 7 lutego 2009, 01:28

Jak o domowe archiwa chodzi to i ja miałbym co pokazać, tylko że nie mam pomysłu jak to przenieść na kompa :?
DocBrown
 

Re: Wisła

Postprzez oskard » 7 lutego 2009, 12:53

No ja właśnie też, trochę się nie znam :oops: ale może w poniedziałek będę wiedział - przychodzi ten kolega-haker on się zna, mało tego, ma aparat, może cyknie parę fotek do tematu "miniaturkowe latarnie". No nic, poczekamy, zobaczymy, ale to zdjęcie z Wisły to na pewno się tu zamieści, obiecankuję :mrgreen:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Wisła

Postprzez neon44 » 7 lutego 2009, 14:00

Ludzie stare zdjęcia możecie też focić cyfrakiem i wrzucić na forum, co za problem
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wisła

Postprzez qba » 7 lutego 2009, 14:51

ja mam skaner, ale nie mam cyfraka.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wisła

Postprzez cieszyn » 7 lutego 2009, 15:18

DocBrown napisał(a):Jak o domowe archiwa chodzi to i ja miałbym co pokazać, tylko że nie mam pomysłu jak to przenieść na kompa :?


Zależy jakie masz to archiwum. Jeśli są to tradycyjne papierowe fotki, to no problem, na szybko cykniesz im zdjęcie cyfrakiem w trybie Makro lub wrucisz na skaner
Gorzej, gdy to sa negatywy, a do tego słabo naświetlone. Skaner prześwietla je za mocno, ratunkiem są specjalne przystawki do skanerów do filmów (choć bardziej dostosowane sa do slajdów chyba)
Można też je skanować u zawodowego fotografa, ale nie jest tanio.

No i można samemu - cieszyn to robi i pokazal nawet jak http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=60&t=250&p=4431&hilit=zeskanowa%C4%87#p4431 - pomysłu własnego.

Wykorzystałem kasetę na błony z powiększalnika krokus, wkładam do niej negatyw, od dołu przez taki długi tubus świeci żarówka fotograficzna, a nad kasetą stawiam cyfraak na statywie i każdy negatyw naświetlam osobno, korygująć parametry naświetlania. Efekty pokazałem na forum, niżej zaraz jest link do moich starych zdjęć (tzn. zdjęć mojego śp. Ojca). Oto szkic:


Obrazek


Zresztą mamy tu osobny wątek na takie stare domowe fotki
Oprawy z Waszych albumów rodzinnych
] Kilka zdjęć z lat 60 ze starymi oprawami jest tu :arrow: http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=36&t=281&st=0&sk=t&sd=a&hilit=powi%C4%99kszalnika&start=20
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wisła

Postprzez oskard » 9 lutego 2009, 21:00

Nu, wot i obiecane zdjęcie. Dobrze pamiętałem, że na drewniaku ;)
Załączniki
wisla.JPG
wisla.JPG (27.69 KiB) Przeglądane 2412 razy
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Wisła

Postprzez neon44 » 9 lutego 2009, 22:42

A na jakiej to ulicy było :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron