[Wągrowiec] Oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez oskard » 8 grudnia 2009, 00:39

A ja znam przypadek ze stolicy, gdzie chyba ok 2002 roku zamontowano na istniejących już betoniakach 3 OUR 125. Jedna nowiusieńka :o błyszcząca :P Reszta używana, ale w dobrym stanie i kompletne ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez Utilizer » 22 grudnia 2009, 20:04

A oto nocne fotki z osiedlowej uliczki, oświetlonej Malagami. Kiedyś były tu OUR 125 i OURW 2250

Oświetlenie OK, szkoda tylko że jak wymienią po 2 miesiącach wypaloną sodówkę, to niedługo zacznie zdychać następna :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 28 października 2013, 17:50 przez Utilizer, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez slaweklampy » 22 grudnia 2009, 21:07

Utilizer napisał(a):Oświetlenie OK, szkoda tylko że jak wymienią po 2 miesiącach wypaloną sodówkę, to niedługo zacznie zdychać następna


Jest to spowodowane po prostu lenistwem brygady elektroenergetycznej.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez Whites86 » 22 grudnia 2009, 21:12

slaweklampy napisał(a):
Utilizer napisał(a):Oświetlenie OK, szkoda tylko że jak wymienią po 2 miesiącach wypaloną sodówkę, to niedługo zacznie zdychać następna


Jest to spowodowane po prostu lenistwem brygady elektroenergetycznej.

już prędzej brakiem systematycznej wymiany grupowej wszystkich źródel, zazwyczaj wymieniają tylko to co zdechnie, a jak sie pali mimo ze gasnie to co tam... jeszcze poświeci
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez Utilizer » 26 stycznia 2010, 19:37

Obecnie przy muzeum są takie oto oprawy na MIX-y zamontowane w 1987 roku (a może nieco wcześniej). Część świeci, a w jednej jest chyba zwykła żarówka

Obrazek

Na stronie http://www.opatowka.pl jest zdjęcie muzeum najpewniej zanim pojawiły się stylizowane oprawy na MIX-y. Okazało się że kiedyś przy muzeum były OZPR-y, które szczerze mówiąc bardziej mi się podobały :)

Obrazek

Wspomne jeszcze że w Wągrowcu MH jest już przynajmniej na dwóch ulicach - na rynku (barwy ciepłe chyba 3000k albo 4000k), i na ostatnim odcinku ulicy Janowieckiej - jest to nowo wybudowane oświetlenie - MH o barwie której nie umiem określić (4500k ?) w oprawach SGS203. Poniżej mapka na której zaznaczyłem ten odcinek

7561
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez mateusz » 27 stycznia 2010, 18:18

Fajny wątek ,widzę ,że w Wągrowcu jest podobna sytuacja jak w Olsztynie. Co do tej uliczki oświetlonej OUR125 to pewnie i należy do miasta ,ale skoro nie ma nazwy to robiąc projekt modernizacji być może jej nie uwzględniono.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez Utilizer » 25 marca 2010, 20:54

Ulica Kościuszki to w Wągrowcu główna ulica miasta. W całości oświetlona oprawami SGS203 na słupach betonowych. SGS-y te są tak stare jak ja. Nie pamiętam jakie oprawy były tu dawniej (MRP200 przypomnij :) )

Przy wjeździe do właściwego miasta
Obrazek

Zdjęcie z tego samego miejsca - tylko obróciłem się w drugą stronę. Jak widać oświetlenie drogi jest również dalej przez las, do osiedla Durowo

Obrazek

Na jednym słupie, wysięgnik jest obrócony o dobre 40 stopni ;) nikt nie kwapi się żeby to wyprostować
Obrazek

Dalej droga przez las - jak widać niektóre słupy przyjęły już kolor kory drzew :D a wnęki słupowe często nie mają drzwiczek
Obrazek

Koniec oświetlenia - osiedle Durowo. Jedna oprawa nie doczekała naszych czasów, ten słup już chyba pare lat jest goły :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez MRP200 » 25 marca 2010, 22:29

90% oświetlenia ulicy Kościuszki to były łychy 250 W, czyli ORZ-7. Jednostkowe sztuki to OURW 250 lub OURW 375, tyle, że te ostatnie świeciły zawsze z jedna lampą. Słupy oświetleniowe z ul. Kosciuszki mają jeszcze inną ciekawostkę. Otóż zabezpieczenie oprawy we wnęce słupowej zrealizowane jest na wyłączniku instalacyjnym wkrętkowym (to dla Doca: zwanym dalej "automatem"). Typowe rozwiązanie to wkładka topikowa 6 czasem 10 A, chociaż w nowszych wykonaniach spotkałem się też w wyłącznikiem instalacyjnym typu S-301.
W epoce oświetlenia rtęciowego w Wągrowcu łychy stanowiły główny trzon opraw ulicznych. Wyjątkiem były ulice "osiedlowe" (chociaż dominuje tam zabudowa jednorodzinna) pomiędzy ul. Janowiecką - Straszewską - Polną. Ponieważ powstały one dopiero w latach 80-tych XX w. więc jako światłodajki zastosowano ORKŁ-3 czyli trumienki.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez neon44 » 26 marca 2010, 09:13

lyżki oświetlały głównie mniejsze miasta i wsie, natomiast OURW były częściej stosowane w miastach

A trumienka to ORZ3-Kł. Istnieje jeszcze oprawa ORKŁ, ale produkowało ją Mesko
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Wągrowiec] Oświetlenie

Postprzez Utilizer » 26 marca 2010, 22:31

Osiedle Durowo w Wągrowcu to odseparowane od miasta osiedle przy lesie. Sądziłem że już dawno zostało całe zmalagowane i zaskoczyłem się bo nadal jest tam rtęć :o :!:
Jest to praktycznie ostatnie miejsce w mieście gdzie mamy mocniejsze lampy rtęciowe - zarządzane przez miasto.

Obrazek

Główna droga osiedla, SGS203/150
Obrazek

Ślepa uliczka na południe, oświetlona dwoma ORZ-7-2 :D
Obrazek

Obrazek

troszkę wgnieciona
Obrazek

Druga oprawa jest na nowym słupie wirowym :) Żałosne trochę że zamiast umieścić tą oprawę zaraz na następnym słupie po pierwszej, została zainstalowana na dalszym słupie, gdzie już nie ma drogi :roll: Nie ździwiłbym się gdyby monterzy poluzowali lampę w tej oprawie żeby nie świeciła
Obrazek

Obrazek

Droga przez środek osiedla, są tam dwie ORZ-7-2 i jeden SGS203
Obrazek

Obrazek

A to już totalne zadupie, ostatni dom, koniec twardej drogi i ORZ-7-2
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości