[Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez neon44 » 6 października 2013, 19:00

Whites86 napisał(a):ale szajs te ledy :roll:


totalny wręcz
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11127
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez famabud » 6 października 2013, 19:08

Dobrze, że dali je chociaż na uliczkę osiedlową, a nie wpadli na pomysł testowania ich na głównych trasach. :roll:

Super fotorelacja :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9299
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez Witeku » 6 października 2013, 22:29

Ech, jakoś lubię te oprawy :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez amisiek » 11 listopada 2013, 14:26

Oto nowa fotorelacja ze Skarżyska. Zaiste jest to dziwne miasto pod względem oświetlenia.
Wiele ulic oświetlone jest OZS70
Obrazek
Obrazek
Które same w sobie są dość rzadkie w Polsce.
Obrazek
A równoległa ulica, gruntowa, jest oświetlona zupełnie inaczej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z kolei góra pogorzelska (formalnie na terenie Skarżyska) ma na składzie ledy, OZS150 i inne różne wynalazki
Obrazek
Widać jak "fantastycznie" zainstalowana jest ta oprawa i jaki daje efekt po kilku latach pracy
Obrazek
pospolity widok na tej ulicy
Obrazek
Skrzyżowanie dalej. Kilkanaście lat temu była tu polanka leśna, gdzie czasami można było zrobić ognisko
Obrazek
teraz skrzyżowanie "ozdabia" jedna z bardziej upierdliwych pod względem konserwacji opraw. Z taką sobie optyką.
Obrazek
Rzut oka w kierunku góry Pogorzelskiej, w poprzek przebiega krajowa siódemka
Obrazek
Obrazek
Oświetlenie posesji
Obrazek
Obrazek
Skrzyżowanie z ulicą Grottgera - każda strona ma inne oprawy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A na deser - największa porażka oświetleniowa ciągu pieszego w tym mieście. Od kościoła przy ul. Wileńskiej do skrzyżowania z ul. Konarskiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już było, zdaje się, że w kretynizmach też.
Ostatnio edytowano 11 listopada 2013, 21:31 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana nazwy oprawy z błędnej OUS70 do właściwej OZS70
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez JeD » 11 listopada 2013, 14:31

Fajne fotki. OZS z Filcem lubią muchy. Piekarnikowe są lepsze pod względem odbłyśnika. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez Elektroservice » 11 listopada 2013, 19:24

Poprawka drobna - nie OUS70 tylko OZS70 ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez famabud » 11 listopada 2013, 20:41

Magnolie oświetlające gruntówkę.... W Lublinie gruntówki oświetla się Trafficami i Seleniumami. :lol:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9299
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez amisiek » 11 listopada 2013, 21:34

Poprawiłem, mi te oprawy kojarzą się (i chyba słusznie) z OUR125. Świecą fatalnie i nie wiem jak toto dostało homologację, bo nie dość, że ciemno (soda 70W wiele światła nie da, już MH jest lepszy), ale do tego optyka kiepściunia jest. Miałem w zasobach fotkę jak toto świeci w nocy - zebra jak diabli. Taki sam niewypał, jak OUR125 i w Skarżysku tego czegoś jest pełno na niedużych ulicach. Przypuszczam, że przetrwa niejedną modernizację, bo i tak żre mało prądu, więc ciężko by było cokolwiek poprawić. Tyle, że jest ciemno jak wiadomo gdzie, u kogo i po czym.
Jedyny postęp - najważniejsze ulice Skarżyska są porządnie oświetlone, głównie Stradami.
edit - mała niespodzianka, bo wspomniana OZS wyposażona w pokrywaną lampkę sodową świeci równomiernie. Gdy ktoś wkręci tubularną - jest zebra.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez JeD » 11 listopada 2013, 22:47

amisiek napisał(a):Poprawiłem, mi te oprawy kojarzą się (i chyba słusznie) z OUR125. Świecą fatalnie i nie wiem jak toto dostało homologację, bo nie dość, że ciemno (soda 70W wiele światła nie da, już MH jest lepszy), ale do tego optyka kiepściunia jest. Miałem w zasobach fotkę jak toto świeci w nocy - zebra jak diabli. Taki sam niewypał, jak OUR125 i w Skarżysku tego czegoś jest pełno na niedużych ulicach. Przypuszczam, że przetrwa niejedną modernizację, bo i tak żre mało prądu, więc ciężko by było cokolwiek poprawić. Tyle, że jest ciemno jak wiadomo gdzie, u kogo i po czym.
Jedyny postęp - najważniejsze ulice Skarżyska są porządnie oświetlone, głównie Stradami.
edit - mała niespodzianka, bo wspomniana OZS wyposażona w pokrywaną lampkę sodową świeci równomiernie. Gdy ktoś wkręci tubularną - jest zebra.


Tak samo w OZS nie piekarnikowych. Myślę że mogę tak sądzić mieszkając w jednym z największych zagłębi tych opraw w polsce :) ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Skarżysko-Kamienna] Oświetlenie uliczne

Postprzez amisiek » 8 grudnia 2014, 10:50

Trochę w Skarżysku się zmieniło. Pożegnaliśmy OUR125 w ulicy Popiełuszki, teraz wisi soda
Obrazek
tu ulica Grottgera
Obrazek
parking przy Aldim oświetlany MH, dalej Piłsudskiego, gdzie wiszą strady z sodą:
Obrazek
Obrazek

Nowe inwestycje są robione w sodzie - tutaj parking, który przedtem był oświetlany OURW
Obrazek
Obrazek
zastosowana soda ma niemal zerowe oddawanie barw - o wiele gorzej od innych lamp w Skarżysku
Obrazek
Tak w ogóle to całe Skarżysko tonie w sodzie, lamp rtęciowych jest coraz mniej, ostatnie rodzynki w osiedlach znikają. Modernizacja do sody postępuje bardzo szybko, niestety opraw diodowych nie montują tak często, a szkoda. Bo byłoby białe światło...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości