[Suchedniów] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez neon44 » 12 lutego 2010, 20:44

Leon chyba Cię ozłocę za te foty :o :shock: ORZ-2, ORZ-3 i te stare łychy to wypas. Podobne stare oprawy można znaleźć także w Chęcinach :) :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez leon0785 » 12 lutego 2010, 20:49

neon44 napisał(a):Leon chyba Cię ozłocę za te foty :o :shock: ORZ-2, ORZ-3 i te stare łychy to wypas. Podobne stare oprawy można znaleźć także w Chęcinach :) :)

Wiem ale w Chęcinach nie ma takiej ORZ-3 no to teraz zostaje mi je cyknąć nocą bo wszystko wskazuje na to że one działają :D
leon0785
 

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez neon44 » 12 lutego 2010, 20:55

leon0785 napisał(a):Wiem ale w Chęcinach nie ma ORZ-3 no to teraz zostaje mi je cyknąć nocą bo wszystko wskazuje na to że one działaja :D


Jest. Jak się jedzie od rynku w stronę Kielc
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez oskard » 12 lutego 2010, 21:18

Piękne, aż chęć życia wraca na takie widoki :D :) Troche sie rozczarowałem tą rzekomą OZSK :| , ale sie okazuje że to też coś dość ciekawego, choć to nie ona, zamontowane na słupie typowym do oświetlenia - WZ, a wygląda jakby to było wszystko, oprócz oprawy :shock: Ale może to jakiś wynalazek na świetlówki był :?:
A tak sie zastanawiam, bo coś mi ten OUKS z ostatniej fotki tak chudo wygląda, czy to nie jest 10J :?:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez leon0785 » 12 lutego 2010, 21:22

Oskardzie to napewno jest OUKS :)
leon0785
 

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez amisiek » 12 lutego 2010, 22:08

@Leon - pojedź ulicą Stokowiec do końca, do przystanku kolejowego i przejazdu. Coś mi się po głowie kołacze, że tam na końcu, przy stacji poboru wody, było coś bardzo bardzo starego. Mogę się mylić, mogli wymienić, nie wiem - zobacz.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez leon0785 » 12 lutego 2010, 22:33

amisiek napisał(a):@Leon - pojedź ulicą Stokowiec do końca, do przystanku kolejowego i przejazdu. Coś mi się po głowie kołacze, że tam na końcu, przy stacji poboru wody, było coś bardzo bardzo starego. Mogę się mylić, mogli wymienić, nie wiem - zobacz.

Zdjęcia ze Stokowca już tu są na pierwszej stronie :mrgreen: (były tam kiedyś OG-200 ale już ich nie ma)
Spoko dobrze opanowałem mapę oświetlenia w powiecie Skarżyskim i w sporej części świętokrzyskiego ale dziękuje ci za info ;) :)
leon0785
 

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez cieszyn » 12 lutego 2010, 22:35

leon0785 napisał(a):No to pozostałe ;)



Kurcze Leon, zaraz mi się przypomniały Mordy! No, taka miejscowość nie mordy wogóle ;)

Tam i tu są takie same przepiękne klimaty lightingowe! Żadne mnie nowe oprawy nawet najpiękniejsze tak nie ucieszą, jak te ze "skansenu" w Suchedniowie czy wspomnianych tu już Gębach, a tfu, sorry - Mordach :P :D :mrgreen:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez leon0785 » 12 lutego 2010, 22:38

cieszyn napisał(a):
Kurcze Leon, zaraz mi się przypomniały Mordy! No, taka miejscowość nie mordy wogóle ;)

Tam i tu są takie same przepiękne klimaty lightingowe! Żadne mnie nowe oprawy nawet najpiękniejsze tak nie ucieszą, jak te ze "skansenu" w Suchedniowie czy wspomnianych tu już Gębach, a tfu, sorry - Mordach :P :D :mrgreen:

Zgadzam się z tobą Cieszynie małe miasteczka mają swój lightingowy charakter :)
leon0785
 

Re: [Świętokrzyskie] Suchedniów

Postprzez cieszyn » 12 lutego 2010, 22:47

Leon - tak

Ale ja mówię nie tylko o lightingu, ale o autentycznym dreszczyku jakiego się doznaje wędrując po tak małych miejscowośćiach gdzie co i rusz, co zakręt, to się objawia oświetleniowe odkrycie, to klasyk jakiś - aparat się w ręku grzeje! :!:

Do tego ten spokój, cisza, zapach palonego drewna z kominów, pachnący chlebem dym z piekarni z przecudnym chlebem (którego niemal całować trzeba za ten zapach i smak - zawsze go wtedy kupowałem) - Ludzie- TEGO SIĘ NIE DA OPISAĆ! Jedźcie do Mord czy Suchedniowa, przeżyjcie to sami.

To jest właśnie ta nasza polskość, ten niepowtarzalny, swojski klimat, nie oddałbym tego za żadne skarby, za żadne Bruksele i inne "cuda" :mrgreen: :!:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości