[Łódź] Oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Pataax01 » 21 września 2020, 21:47

trojmiejski napisał(a):Akurat łyżki mają predyspozycje do bycia zreplikowanymi bardziej niż większość innych klasyków. Jakby wyszła replika łyżki z pierścieniem to wystarczy dać płaski panel na wysokości łączenia pierścienia z korpusem, a w replice aluminiowej łyżki umieścić w analogicznym punkcie. Dla kontrastu z repliką OURW byłby taki problem, że ze względu na wypukły klosz nie ma szans uzyskać optyki zgodnej ze współczesnymi wymogami, a replika bez klosza będzie koślawo wyglądać.


Ja to bym najchętniej ujrzał OUR 125 w nowoczesnym wydaniu :D Ewentualnie jeszcze ORZ 1. Co do samego Placu, to raczej możemy spodziewać się Albany LED. Te oprawy pojawiają się przy każdej rewitalizacji (nawet tam, gdzie nie występuje historyczna zabudowa). Można śmiało powiedzieć, że Albany to teraz takie drugie Strady w Łodzi. Momentami mam wrażenie że jest ich więcej niż Ambarów.
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 22 września 2020, 18:05

Przeszukując YT znalazłem dwa filmy przedstawiające Plac Wolności, jeden aktualny na którym łychy z MH się wyraźnie odróżniają od tych z rtęcią (widać też, że nie konwertowano żadnego z OZPR, te w komplecie nadal mają rtęć):



Tu zaś film uploadowany w tym roku lecz nakręcony w nieokreślonej przeszłości gdzie od 4:31 widać, że w jednym z OZPR był Penning:

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Lodzkie2oprawy » 26 września 2020, 20:30

Swoją drogą pataax01 to bardzo blisko mojego domu robiłeś zdjęcia sam muszę zrobić fotke elgo ousd z mh na Rydzowej która została tam zainstalowana zamiast zepsutej belgijskiej oprawy
Uwielbiam światło WLSów
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez qba » 11 października 2020, 23:33

Podczas niedawnej krótkiej wizyty w Łodzi zrobiłem trochę porannych zdjęć kwiatom przy ul Jana Pawła 2. Mieszanka strad i Ambarów. Podoba mi się, że kwiaty stoją z obu stron jezdni. Widziałem je też świecące po zmroku. Jest trochę nieświecących ubytków, zwłaszcza w kwiatach ze stradami, ale pojedyncze i jest pod nimi jasno. Wiele lat temu przejeżdżałem przez Łódź to były na nich kwadratówki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Lodzkie2oprawy » 12 października 2020, 18:32

do usunięcia
Ostatnio edytowano 5 lutego 2021, 15:08 przez Lodzkie2oprawy, łącznie edytowano 1 raz
Uwielbiam światło WLSów
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 15 października 2020, 21:35

Z wrześniowej wyprawy w celu sfocenia Placu Wolności nie zrobiłem zbyt dużo fot w innych lokacjach, ale te kilka co mam to właśnie zamierzam zaprezentować:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Pataax01 » 23 października 2020, 22:02

qba napisał(a):Obrazek
Obrazek
Obrazek


Taka ciekawostka, że te Ambary są tam od niedawna :D Wcześniej na kwiatach były wszędzie Strady (najczęściej 250W) i przetrwały jakoś do połowy 2019.

:arrow: trojmiejski- świetne fotki! Czekamy na kolejną wyprawę do Łodzi i kolejną relację ;)


Teraz przedstawię Wam miejsca, które kojarzyć się mogą z obrzeżami miasta, chociaż tak naprawdę nimi nie są. Przed Państwem zapomniane ulice Marysina wśród blokowisk.

Na początek ulica Górnicza:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parking przy stadionie i taka oto kwadratówka :) Raczej nieczynne.
Obrazek

Z kolei na ternie samego stadionu możemy odnaleźć łyżki, niestety są to trupy:

Obrazek

Idziemy dalej, ulica Próżna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ulica Przelotna, oświetlenie ulicy jest takie samo jak w wypadku dwóch poprzednich, dlatego umieszczam jedną symboliczną fotkę:

Obrazek
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez mirror » 24 października 2020, 11:06

Ależ muszą mieć ludzie piękny widoczek z tych bloczków. Ja widzę niestety tylko 1 OZPRa rteciowego z mieszkania.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez Pataax01 » 24 października 2020, 14:20

mirror napisał(a):Ależ muszą mieć ludzie piękny widoczek z tych bloczków. Ja widzę niestety tylko 1 OZPRa rteciowego z mieszkania.


To prawda, miałem kiedyś okazję gościć w jednym z tych bloków. Widok z okna niesamowity, a tym bardziej na rzadkie OZSy :)


Ledyzacja powoli się rozkręca. Na łódzkich drogach pojawił się nowy typ opraw. Na początku myślałem, że to Ampery, jednak te oprawy są zbyt kanciaste. Są to prawdopodobnie Schreder Izylum (https://www.schreder.com/en/products/iz ... d-lighting). Można je spotkać choćby na ulicy Hipotecznej:

Tak jeszcze było we wrześniu tego roku (zdjęcia z GSV):

Obrazek

Obrazek

To samo miejsce obecnie, fotografie wykonałem dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znalazłem też jedną trumienkę ;)

Obrazek
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] Oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 12 listopada 2020, 15:22

ORZ-3 w Łodzi. Autotem zdjęć jest Derrick Joanes, zdjęcia dostępne na flickr.com na licencji CC BY-NC-ND 2.0.
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości