[Żnin] Prezentacja oświetlenia miejskiego

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

[Żnin] Prezentacja oświetlenia miejskiego

Postprzez Utilizer » 31 stycznia 2010, 16:26

Żnin - miasto w województwie kujawsko-pomorskim, 50 km od Bydgoszczy, 40 km na wschód od Wągrowca i 40 km na północ od Gniezna, 15 tyś mieszkańców

Obrazek

Oświetlenie miasta w przeciwieństwie do Wągrowca - gdzie zastosowano produkty firmy Philips, stanowią głównie Strady i Ledy. Widziałem też trochę nowych Malag, z regulacją kąta nachylenia. W oświetleniu można spotkać stare kwadratówki z rtęcią, widziałem nawet ORZ-7-2 z lampą sodową 250W. Prawdopodobne że na małych uliczkach nadal wiszą jakieś klasyki.

trochę szok - kwadratówka na nowym słupie
Obrazek

kwadratówka na elewacji
Obrazek

Strada i kwadratówka
Obrazek

kwiatek 3x Strada
Obrazek

7752

Malagi
7751

OUSd na budynku
7749

zapomniana trumienka
7747

Jakaś stacja transformatorowa i jeden z ostatnich modeli łyżki (mam to udowodnione na innym zdjeciu, którego nie pokaże bo jest takie sobie) na wysokim betoniaku. Ta łyżka zapewne nie świeci
Obrazek

Ledy
Obrazek

I na koniec chyba najlepsze: Stacja kolejowa, autorem zdjęcia jest Michał Kryg (http://www.psk-poznan.cba.pl)
Nie daje mi spokoju co to za oprawy na kwiecie w oddali, chyba poproszę autora o zdjecię w wysokiej rozdzielczości
Obrazek
Ostatnio edytowano 1 lutego 2010, 13:10 przez Utilizer, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez leon0785 » 31 stycznia 2010, 16:31

Podoba mi się to. Kwadratówki spoko jeszcze wersje na trzy zaczepy :) Strady i Ledy też OK. Dobrze że nie postawili na Malagi. Na przedostatnim zdjęciu to nie OUSd to Ledy. Natomiast zdjęcie na budynku podpisane Leda to tam jest OUSd ;)
leon0785
 

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez neon44 » 1 lutego 2010, 01:43

Piękne foty utilizerku. A możemy liczyć w przyszłości na więcej :?: (zwłaszcza z tych bocznych uliczek)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez Utilizer » 1 lutego 2010, 13:11

leon0785 napisał(a):Podoba mi się to. Kwadratówki spoko jeszcze wersje na trzy zaczepy :) Strady i Ledy też OK. Dobrze że nie postawili na Malagi. Na przedostatnim zdjęciu to nie OUSd to Ledy. Natomiast zdjęcie na budynku podpisane Leda to tam jest OUSd ;)


OK, poprawione, dzięki

neon44 napisał(a):Piękne foty utilizerku. A możemy liczyć w przyszłości na więcej :?: (zwłaszcza z tych bocznych uliczek)


Może latem w wakacje się tam wybiorę, bo teraz nie mam możliwości
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez set » 1 lutego 2010, 17:25

Przyznam się, że szczególnie lubię oglądać fotki przedstawiające oprócz opraw, zabudowę miast i miasteczek z różnych regionów naszego kraju. W szczególności niedużych, takich jak Żnin, Wągrowiec, czy nieco większych jak Tczew, czy Skarżysko- Kamienna.

Więc aby więcej zdjęć opraw, słupów, a także kamieniczek, osiedli bloków wielorodzinnych owe oprawy otaczających.

Dziewiąta fotka (piąta dużych rozmiarów), nieodparcie kojarzy mi się z Prypecią, miastem widmem koło czarnobylskiej elektrowni atomowej :)
Avatar użytkownika
set
 
Posty: 88
Zdjęcia: 101
Dołączył(a): 28 lipca 2009, 15:41
Lokalizacja: Włodawa

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez Utilizer » 1 lutego 2010, 18:17

Faktycznie, ta fotka może kojarzyć się z Prypecią. Sam sie dziwiłem, bo był to teren nieco niższy w stosunku do osiedla i drogi, ogrodzony płotem, nic tam nie było tylko ta stacja transformatorowa i wysoki betoniak z łyżką. No i wszystko ogrodzone płotem. Ta łyżka była tylko jedna i to jest dziwne, w dodatku dziwnie wysoko
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez ourp » 26 listopada 2013, 19:45

I to jest cała logika PKP. Jedna łyżka oswietla tor a druga trawę. Ten kwiat to tez jakieś fanaberie kolejarzy.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez lumix26 » 26 listopada 2013, 20:33

ourp napisał(a):I to jest cała logika PKP. Jedna łyżka oswietla tor a druga trawę. Ten kwiat to tez jakieś fanaberie kolejarzy.

To i tak jest pewnie nieczynne. Jak się dobrze przyjrzysz to te tory są już zarośnięte trawą ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Żnin] Oświetlenie

Postprzez Witeku » 26 listopada 2013, 20:36

Ta łyżka pewnie kiedyś mogła oświetlać peron, nie dopatrywałbym się tu fanaberii...
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Żnin] Prezentacja oświetlenia miejskiego

Postprzez neon44 » 31 sierpnia 2014, 21:15

moje zdjęcia z przejazdu przez miasto. Zostało jeszcze im trochę klasyki w tym kwadratówek i strad

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Następna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości