[Słupsk] Oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez mateusz » 5 czerwca 2010, 17:41

:o OURW na kwiatach, a myślałem, że w Pomorskim to tylko w Gdańsku są klasyki w oświetleniu ulic.... aż cud, że się jeszcze uchowały. Dzieki z zdjęcia.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez trojmiejski » 8 kwietnia 2014, 19:36

Słupskie kwiaty zostały poddane wymianie opraw:
http://phototrans.pl/14,684037,0,Scania ... _3040.html
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez Edziu » 8 kwietnia 2014, 22:44

:cry: szkoda niedługo kwiaty z OURW będą bardzo ciężkie do znalezienia, modernizację zrobiono podobnie jak w gdańsku przed dworcem głównym
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez neon44 » 9 kwietnia 2014, 12:57

Modernizacja to rzecz nieunikniona ale być moze wymianie opraw powinna też towarzyszyć wymiana slupów.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez ourp » 9 kwietnia 2014, 14:04

neon44 napisał(a):Modernizacja to rzecz nieunikniona ale być moze wymianie opraw powinna też towarzyszyć wymiana slupów.


Słupy są bardzo duże więc ich wymiana byłaby kosztowna.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez qba » 9 kwietnia 2014, 16:55

Dość późno w Słupsku zabrano się za modernizacje kwiatów, a w całym mieście jest ich ogromna ilość. Część kwiatów w centrum było od jakiegoś czasu częściowo zmodernizowanych - na 10 ramiennikach założono 4 strady, a pozostałe OURW wyłączono, z kolei w miejsce szaszłyka stanął 6 ramiennik na SGS 204/400. na ulicy Sobieskiego, podczas jej przebudowy doszczętnie wyrżnięto niemal wszystkie kwiaty, a były na dość długim odcinku 10 i 6 ramienniki fabrycznie z rozstawem wysięgników jak w Trójmieście. Został chyba tylko jeden 10 ramiennik przy skrzyżowaniu. A ulicę po przebudowie oświetlają pojedyncze słupy z ... lunami :( Podobny los spotkał też kwiaty w innych miejscach miasta. Jeśli chodzi o kwiaty, to Słupsk jest o tyle nietypowym miastem, że jeszcze w połowie lat 80 stawiano nowe duże kwiaty z oprawami rtęciowymi. Odkryłem też nie dawno, że w wielu kwiatach OURW stosowano penningi, co by tłumaczyło, że tak długo się uchowały.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez oskard » 8 lipca 2014, 17:37

To ja teraz dodam coś, co znalazłem
Nic specjalnego, takie tam, wpadło mi przypadkiem... http://fotopolska.eu/26916,foto.html ;)
Zdaje się, że to słynny szaszłyk na rondzie przy Anny Łajming/Wojska Polskiego :) .
Jeszcze mam takie cuś - http://fotopolska.eu/115760,foto.html?o=u108579&p=1 . Porównując obecny widok, można zauważyć że pojedynczy słup wyleciał na rzecz kwiata - http://goo.gl/maps/9jKi7 .
Nie da się niestety na tych zdjęciach z fotopolski wyczytać, co tam wisiało, ale to można już doczytać w poprzednich postach. W każdym razie pięknie, niebiesko tam było...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez qba » 8 lipca 2014, 19:47

ul. Anny Łajming chyba zostałą w latach 70 poszerzona i wtedy postawiono tam kwiaty. W tamtym czasie również pojawił się szaszłyk. Jednak już sporo czasu temu z ul. Łajming większość kwiatów usunięto. Szaszłyk zniknął na przełomie 2001 i 2002r.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez oskard » 8 lipca 2014, 21:15

Nawet Fotopolska też to potwierdza w komentarzach - ktoś napisał, że postawiono go po 1970 roku, a znikł w 2002 roku.
Ale te kwiaty, widoczne na GSV są nadal :?: Bo o ile pamiętam, data zdjęcia była 2013 - niby niedawno, zaledwie rok temu, ale modernizacje nie zdarzają się sporadycznie - zwłaszcza teraz się nasilają. A jest tam jeszcze kilka sztuk OURW pomieszanych chyba ze stradami.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Słupsk] Oświetlenie

Postprzez qba » 8 lipca 2014, 22:11

oskard napisał(a):Nawet Fotopolska też to potwierdza w komentarzach - ktoś napisał, że postawiono go po 1970 roku, a znikł w 2002 roku.
Ale te kwiaty, widoczne na GSV są nadal :?: Bo o ile pamiętam, data zdjęcia była 2013 - niby niedawno, zaledwie rok temu, ale modernizacje nie zdarzają się sporadycznie - zwłaszcza teraz się nasilają. A jest tam jeszcze kilka sztuk OURW pomieszanych chyba ze stradami.

Na A. Łajming były kwiaty na całej długości, także obok bramy, dziś tam są duety i to już od wiely lat. Nie wiem dokładnie kiedy kwiaty usunięto, ale pozostały te najbliżej ronda. OURW zachowały się długo, a niedawno odkryłem, że przyczyna tego było stosowanie penningów. Mam gdzieś zdjęcie świecącego szaszłyka ze stradami, a kwiat w sąsiedztwie świeci w całości pomarańczowo, a za czasów jak stał szaszłyk na sąsiednich kwiatach były tylko OURW i może po 2 strady. Sam szaszłyk został tylko dość szybko usodowiony kwadratówkami, chyba na przełomie lat 70 i 80.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości