[Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

[Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez OBp » 1 lipca 2010, 18:48

Gorzów Wielkopolski, Most Staromiejski:
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez OBp » 9 grudnia 2010, 18:59

Oświetlenie ulic Gorzowa Wielkopolskiego opiera się głównie na czterech typach opraw:

- SGS 203/204 - oprawa ta montowana była masowo na betonowych słupach przy drogach głównych (i nie tylko) w latach 90' w czasie modernizacji oświetlenia miasta.
- SGS 305/306 Traffic Vision - ta oprawa montowana jest w czasie modernizacji dróg głównych, zastępuje SGS'y 203/204. Stosowana przy budowie nowych dróg.
- SGS 101/102 Malaga - montowana w tym samym czasie co SGS'y 203/204. Występuje głównie na blokowiskach oświetlając wąskie uliczki.
- SRP 221/222 AluRoad - zastępuje Malagi na osiedlach oraz jest wykorzystywana do oświetlenia ulic nowych osiedli.

Oprócz tych opraw występują jeszcze w małych ilościach Ariesy (Most Staromiejski), jakieś oprawy firmy Indal (na rondzie za Mostem), na jednej ulicy widziałem SL 100.
Zdjęcia zrobię najprawdopodobniej wiosną lub latem, bo w zimie nie wyjdą :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez Edziu » 9 grudnia 2010, 19:33

Zdjęcia zrobię najprawdopodobniej wiosną lub latem, bo w zimie nie wyjdą :)

Czekamy więc na kolejne zdjęcia nigdy w gorzowie nie byłem, ale jestem Ciekaw czy na ulicach sa lub kiedyś były duże kwiaty 6 albo 10 ramienne
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez OBp » 9 grudnia 2010, 20:49

Dośc dziwne kwiaty są tylko przed dworcem kolejowym. Przy ulicach stały tylko zwykłe, pojedyncze betoniaki.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez mateusz » 9 grudnia 2010, 22:23

...Chyba ze względu na to oświetlenie będę omijał Gorzów szerokim łukiem... Jednym słowem nuda :x .
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5015
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez qba » 10 grudnia 2010, 16:46

Kwiaty na dworcowej rzeczywiście są dziwaczne, na dodatek stoją po jednej stronie przy chodniku tej dość wąskiej ulicy i wcale nie przytrzymują trakcji tramwajowej. Podobne kwiaty są w Zielonej Górze. Na tych w Gorzowie tez dawniej były OURW2250, a obecnie są SGSy, po 8 na każdym. Poza tym miejscem takich kwiatów w mieście więcej już chyba nie ma, ani żadnych innych wielkich innego typu. W centrum dominują założone pod koniec lat 90 SGSy 203 i 204. W niektórych 204 są eliptyczne sodówki, a w jednym z 203 widziałem białą sodę. na bocznych uliczkach można spotkać Ledy. Na obwodnicy widziałem Traffiki. Dawniej w Gorzowie byłem w sierpniu 1991r z ojcem i wujkiem, to było pełno OURW, oraz OUR 700 na trakcyjnych słupach. Większość 700tek była usodowiona. A szybki wydawały się zakopcone na czarno. Wtedy te oprawy wydawały mi się po prostu paskudne.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez OBp » 10 grudnia 2010, 19:07

qba napisał(a):Kwiaty na dworcowej rzeczywiście są dziwaczne, na dodatek stoją po jednej stronie przy chodniku tej dość wąskiej ulicy i wcale nie przytrzymują trakcji tramwajowej. Podobne kwiaty są w Zielonej Górze. Na tych w Gorzowie tez dawniej były OURW2250, a obecnie są SGSy, po 8 na każdym. Poza tym miejscem takich kwiatów w mieście więcej już chyba nie ma, ani żadnych innych wielkich innego typu. W centrum dominują założone pod koniec lat 90 SGSy 203 i 204. W niektórych 204 są eliptyczne sodówki, a w jednym z 203 widziałem białą sodę. na bocznych uliczkach można spotkać Ledy. Na obwodnicy widziałem Traffiki. Dawniej w Gorzowie byłem w sierpniu 1991r z ojcem i wujkiem, to było pełno OURW, oraz OUR 700 na trakcyjnych słupach. Większość 700tek była usodowiona. A szybki wydawały się zakopcone na czarno. Wtedy te oprawy wydawały mi się po prostu paskudne.

Ja widziałem w Gorzowie 2, może 3 sztuki LED :roll:
Te kwiaty są tam postawione totalnie bez sensu, ulica ma szerokośc z 6 metrów, kwiaty ustawione są na chodniku jak zwykłe betoniaki i 4 z 8 opraw świeci bezpośrednio na dachy kamienic :mrgreen: Postaram się to sfocic :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez qba » 10 grudnia 2010, 19:19

Widziałem to. Może w latach 70 planowano wyburzyć tamte kamienice i zrobić w stronę dworca szersza dwupasmówkę, ale nic z tego nie wyszło. Zdążono tylko postawić kwiaty.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez OBp » 10 grudnia 2010, 20:02

Tylko dlaczego przy modernizacji założono SGS'y?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Gorzów Wielkopolski] oświetlenie zewnętrzne

Postprzez qba » 11 grudnia 2010, 14:36

OBp napisał(a):Tylko dlaczego przy modernizacji założono SGS'y?

Też mnie to dziwi. Jak przejeżdżałem przez Gorzów w 2001, to wszystko było zmodernizowane i na kwiatach zamiast OURW2250 były już SGSy. Nie jestem pewien, ale za czasów OURW mogło być na tych kwiatach 12 opraw, jak w Zielonej Górze. "Noga" składa się z 6 rur i z niektórych wychodzą dwa wysięgniki, a z niektórych jeden, do tego są dość nieregularne.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Następna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości