Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez zawistak » 20 lipca 2014, 13:58

Witam,
O żesz, ale szkoda ;(
Ale tam było pięknie. No trudno, wszystko się kiedyś kończy...
Avatar użytkownika
zawistak
 
Posty: 516
Zdjęcia: 797
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez Whites86 » 20 lipca 2014, 13:59

jak bym chciał zobaczyć ulice nakielską w Bydgoszczy w dzień i w nocy ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez oskard » 20 lipca 2014, 14:08

A ja przed godziną znalazłem cudowną enklawę rtęci analizując zdjęcie lotnicze Warszawy, pokazywane w wątku "Globalna mapa satelitarna oświetlenia".
Ta enklawa to spory fragment Piaseczna, rejon Zalesie Dolne. Wiele tam rtęci, praktycznie każda ulica ma OUR 125, Longinusa ma trumny. Ale najbardziej chyba niesamowicie wygląda nocą Aleja Lipowa, obustronnie obstawiona OURami, a po środku przedzielona jednym torem kolejki. OURy świecą na tyle jasno, że widać całą Aleję wyraźnie z satelity nocą :shock: . Z ulic które zdążyłem na GSV sprawdzić, oprócz Alei Lipowej i Longinusa, rtęciowe są jeszcze: Czarnieckiego, Kordeckiego, Jaremy, Okrężna, Wołodyjowskiego, 11 Listopada, Jasna, Graniczna, Redutowa.
Z ostatniej z tych ulic mam dwie ciekawostki w jednym miejscu. Po pierwsze - maleńki OURek na ogromnym słupie, zdaje się od linii SN, a po drugie... obróćcie w lewo, i powiedzcie - znacie może ten dom, z telewizji :?: ;) http://goo.gl/maps/kKDEI
Na niektórych ulicach nocą musi być piękny klimat, identyczny jak niegdyś był w stołecznym Wawrze, gdzie niestety całkowicie został zaprzepaszczony. Miejscami uliczki, a raczej dróżki, wiodą przez las, gęste zarośla, i wszystko to skąpane w sinawym światełku...
Nie wiem czy będę w stanie się tam wybrać przed wymianą - niby blisko, ale dojazd albo koleją, albo autobusem 727 na bilet strefowy, ale to są drogie rzeczy :( . Oprócz tego, autobus ten kursuje co GODZINĘ. Tym bardziej trudno wybrać się tam teraz, gdy ściemnia się później - obawiam się że dojechać może i bym dojechał, ale z powrotem mógłby być problem. Na Wilanów ode mnie jedzie się ponad godzinę, i to tylko dlatego, że mam jeden autobus. Z przesiadkami byłoby znacznie dłużej.
Także jak ktoś ma możliwość - czy podjechać samochodem, czy mieszka niedaleko, niech to uwieczni, póki nie jest za późno :!: :|
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez lumix26 » 20 lipca 2014, 20:56

Whites86 napisał(a):jak bym chciał zobaczyć ulice nakielską w Bydgoszczy w dzień i w nocy ;)

może w tygodniu uda mi się zrobić foty ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez paweo » 31 lipca 2014, 13:13

Ktoś z Was już to focił?
Obrazek
Obrazek
Jeszcze jest tam parę innych. Chyba jeszcze są, bo widziałem w jakimś serwisie info...
http://goo.gl/6jDV0T
;)
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez oskard » 31 lipca 2014, 15:30

Nie mam pewności kto, ale już na pewno było - albo Cieszyn albo Paweł to pokazywali. Mógł to być Paweł, bo to jego rewir, poza tym zapewne mijał to miejsce jak chodził cykać OŻk ze Sławińskiej. Trzeba poszukać gdzieś, tylko nie wiem właśnie - czy w wątku Warszawa, czy ORZ-1 :?: Hmmm... oświetlenie prywatne, więc raczej w wątku o Warszawie nie namierzy się ich.
Tak czy owak, cykał ktoś, czy nie - warto jeszcze raz powtórzyć :) . Sam nawet miałem zamiar się wybrać na Czyste ponownie, ale odwlekałem jakoś, bo miałem złe (lajtingowe) wspomnienia z tym miejscem... poza tym za szybko się ono zmienia, a ja chcę je zachować w pamięci takie, jakim było. Nie wiem czy zmiany jakie tam zaszły nie zszokują mnie :? . Ale może się przemognę i pójdę - w końcu oerzetki wzywają, tzw. wyższa konieczność ;)
W każdym razie dzięki za cynk ;)

EDIT: chyba tutaj, w poście Pawła były ich fotki, ale pewności nie mam :arrow: viewtopic.php?f=16&t=70&start=50
Tak czy siak, fotki BYŁY... bo jak wiele bezcennych fot na forum, po prostu zniknęły :(
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez paweo » 31 lipca 2014, 20:11

OK, dzięki za odpowiedź ;)
Dzisiaj się wybrałem znaleźć te ORZetki, ale się zgubiłem i... nie znalazłem :oops:

Co do zdjęć, szkoda, że poznikały... Te głupie fotosiki itp. to w ogóle nie szanują pamiątkowych zdjęć!!!
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez oskard » 31 lipca 2014, 20:29

Jak to, przecież jak wół widoczne są z daleka :!: :D ;) . Narożnik Przyokopowej i Kolejowej. Nie wiem tylko jak z tym metrem na Prostej teraz (czy dalej tak rozkopane jest), ale najlepiej tam dotrzeć idąc albo Karolkową na południe od Prostej/Kasprzaka, do końca samego, albo prosto iść Kolejową od Towarowej i patrzeć w prawo. Przyokopowa to pierwsza "imienna" przecznica Kolejowej licząc od Towarowej.
No trudno, nie tym razem... Ale i tak szacun że w tak krótkim czasie się zebrałeś ;) - ja się zbieram nieraz pół miesiąca, zanim pójdę w odkryte, ciekawe miejsce :? ...
Apropos Czystego jeszcze - Paweł mi kiedyś pisał, że Brylowska i Krzyżanowskiego w latach 90-tych, również jak Sławińska, miały OŻk-1 na słupach drewnianych... ach, że też nikt tego nie uchwycił :|
Ja myślę że te zdjęcia wylatają automatycznie, po minięciu jakiegoś okresu czasu. Za dużo tego jest z całego świata, żeby ktoś to ogarniał i kasował ręcznie.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez paweo » 31 lipca 2014, 21:42

No właśnie ta budowa metra mnie zmyliła :roll: :x
---

Jeszcze dodam, jak jechałem SKM, w stronę Grodziska Maz. to po stacji Piastów wzdłuż torów są pozostałości oświetlenia na słupach z OURW2250.
Jutro postaram się dać linki do Google Maps.
;)

Edit:
http://goo.gl/7j1B7U
http://goo.gl/1WNbos
http://goo.gl/14BXW8

Jest więcej tam tego typu opraw. :)
Ostatnio edytowano 2 sierpnia 2014, 21:50 przez paweo, łącznie edytowano 1 raz
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez oskard » 2 sierpnia 2014, 18:14

Piękne okazy :) . Generalnie tereny przemysłowe zwykle są kopalnią klasyków, często już nigdzie niespotykanych. A to chyba największy, i jeden ze starszych zakładów Pruszkowa - Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. To tam był niemiecki obóz przejściowy. To miejsce to kawał historii. Kto wie, może nawet jakieś ORZ-1 albo i nawet coś przedwojennego tam można namierzyć :)
Ale Ty raczej SKM jechałeś, albo mazowieckimi - WKD ma tory gdzie indziej, tuż przy szpitalu w Tworkach. Chociaż, w tym rejonie tory WKD, na całej swej długości trasy, przebiegają najbliżej kolejowych (licząc ich trasę od okolic Włodarzewskiej, gdzie się rozjeżdżają z PKP-owskimi, aż do końca w Grodzisku). Więc ziarnko prawdy w tej pomyłce jest. Tam tylko 0,6 kilometra dzieli kolej od WKD, dosłownie kilka małych kwartalików zabudowy :shock: .
Ja pamiętam jak kilka lat temu (jakieś 3, 4 lata temu) jechałem do Milanówka, to cały Pruszków miał pełno rtęci jeszcze... Na Bohaterów Warszawy były chyba OZR-250, reszta ulic miała trochę OURW, łyżek, OUR-125, tylko trumienek nie widziałem. Ech, było tego... nima co :( W Piastowie to samo, ale Piastów wymienił się wcześniej, i to dobre kilka lat wcześniej. Za "rtęciowych czasów" przeważały w nim OUR-125, jak to w naszej aglomeracji ;)
Chciałem też właśnie WKD się przejechać, zobaczyć jak oświetlone są Malichy i Tworki, Ostoja też z Komorowem mnie ciekawiły, ale teraz już nie ma po co jechać... Nie zdążyłem i kiszka :| . Jeszcze do Komorowa można by się wybrać - zdaje się że Mazurska nadal ma rtęć, i południowa, komorowska część ulicy Ireny - w Komorowie to już Podhalańska.
Oto skrzyżowanie Podhalańskiej z Mazurską : http://goo.gl/maps/Op9uo
a tu kończy się Komorów, dalej już sodowy Pruszków : http://goo.gl/maps/SktcC
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości